Plánovanie tematického týždňa „8. marec – Deň matiek“ v strednej skupine. Komplexno-tematické plánovanie v strednej skupine „Moja drahá, milovaná, moja matka Plánovanie 8. marca, stredná skupina

téma: 8. marec.
Cieľ: Organizujte všetky druhy detských aktivít na tému rodina, láska k matke, babičke. Pestujte úctu k učiteľom. Zapojte deti do výroby darčekov pre mamu, babičku, vychovávateľky.
Záverečné podujatie: Matiné „8. marca“. Výstava detskej kreativity.
Plánovanie vzdelávacích aktivít na marec. Téma: Deň matiek.
1. týždeň

1. 1. Komunikácia. Príprava na dovolenku.
Rozvíjajte pozornosť, myslenie, naučte sa popisovať obrázky.
2. Hudba: matiné „Deň matiek“
3. Umelecká tvorivosť: kresba "Mamin portrét" (na vyjadrenie obrazu vašej matky na kresbe)
(skupina, podskupina, jednotlivec)
Prvá polovica dňa:
1. Rozhovor so všetkými deťmi: téma je „Medzinárodný deň žien“.
2. Individuálna práca s deťmi: artikulačná gymnastika "Mama strúha kapustu."
Popoludnie:
1. Umelecká tvorivosť: produktívna činnosť (pohľadnica ako darček babičke).
2. Organizácia rozvíjajúceho sa prostredia pre samostatné aktivity detí: hry „Nájdi kresby súvisiace s jarou“, „Povedz láskavo“.
3. Interakcia s rodičmi: vyzvite rodičov, aby priniesli fotografie na výstavu fotografií „Najčarovnejšie a najpríťažlivejšie“.
2 týždne
Priama edukačná činnosť
1. Poznávanie: hra - lekcia "Naše mamy". Počítačová prezentácia "Mamy a deti".
Čítanie básní S. Mikhalkova "A čo ty?". Prehliadanie fotografií rodín žiakov. Opakovanie básní o matke.
2. Telesná výchova: športové súťaže "No tak, dievčatá."
Výchovná činnosť v režimových chvíľach

Prvá polovica dňa:
1. Rozhovor so všetkými deťmi: téma je "Moja mama."
2. Individuálna práca s deťmi: učenie básničiek o matke.
Popoludnie:
1. Preskúmanie fotoalbumu „Jarné kvety“. Počúvanie audio nahrávky „Mama“, hudba. Čajkovského
2. Produktívne činnosti: darčeky pre mamy a staré mamy.
3. Organizácia rozvíjajúceho sa prostredia pre samostatnú činnosť detí: didaktické hry: „Čí mama?“.
4. Interakcia s rodičmi: konzultácia pre rodičov „Tradície sviatku 8. marca“.
3 týždeň
Priama edukačná činnosť
1. Poznávanie: starostlivosť o mamu (pestovať si láskavý, pozorný prístup k mame, túžbu pomôcť jej)
2. Hudba: lekcia "Hudobný darček pre mamu."
3. Umelecká tvorivosť: aplikácia z obalov cukríkov "Rám na fotografie".
Výchovná činnosť v režimových chvíľach
(skupina, podskupina, jednotlivec)

Prvá polovica dňa:
1. Rozhovor so všetkými deťmi: téma je „Medzinárodný deň žien“.
2. Rozprávanie, opakovanie riekaniek (jazykovačky, básničky).
Opakovanie básní o matke.
3. Práca na pestovaní kultúry správania pri stole počas obeda: herná situácia "Bábiky s nami večeria."
Popoludnie:
1. Produktívna výskumná činnosť: porovnanie zimných a jarných znamení.
2. Umelecká tvorivosť: produktívna činnosť „Pohľadnica ako darček babičke“
3. Organizácia rozvíjajúceho sa prostredia pre samostatné aktivity detí: hry na hranie rolí: „Rodina“
(Situačné rozhovory s deťmi o starostlivosti o matku)
4. Interakcia s rodičmi: súťaž rodinnej fotografie.
4 týždeň
Priama edukačná činnosť
1. Poznávanie: rozhovor „Ženské povolania“.
2. Telesná kultúra: atrakcie na 8. marca.
Výchovná činnosť v režimových chvíľach
(skupina, podskupina, jednotlivec)

Prvá polovica dňa:
1. Individuálne rozhovory: "Deň matiek a starých mám"
2. Rozhovor so všetkými deťmi: "Prečo musíme pomáhať dievčatám a chrániť ich?", "Ako pomáhame babičke a matke."
Popoludnie:
1. Umelecká tvorivosť: "Korálky pre mamu."
2. Organizácia rozvíjajúceho sa prostredia pre nezávislé aktivity detí: herná situácia „Bábika Masha blahoželá svojej matke k dovolenke“.
3. Interakcia s rodičmi: súťaž rodinnej fotografie „Profesie našich mám“.

Mestská rozpočtová predškolská výchovná inštitúcia Materská škola č. 175 "Neposedy" kombinovaného typu
Projekt
Téma: "8. marec - Deň matiek"
stredná skupina
Skomplikovaný:
stredoškolský učiteľ
Kisieva L.V.
Vladikavkaz - 2016
Téma: "8. marec - Deň matiek"
Typ projektu: informačný a praktický
Trvanie projektu: krátkodobé
Typ projektu: skupina
Forma organizácie práce s deťmi: spoločná činnosť dospelého s deťmi, samostatná činnosť.
Účel: Rozšíriť vedomosti detí o sviatku 8. marca.
Úlohy pre pedagógov:
Vyzvite rodičov, aby sa aktívne zapojili do projektu.
Rozdelenie povinností.
Výber účinných techník a metód ovplyvňovania emocionálnej sféry dieťaťa.
Zlepšenie partnerských vzťahov medzi deťmi a rodičmi. Cieľ pre deti:
Rozšíriť vedomosti detí o sviatku 8. marca.
Rozvíjať u detí záujem o tradíciu jej slávenia.
Prispieť k vytvoreniu vrúcnych vzťahov v rodine.
Úlohy pre deti:
Fyzický vývoj.
Formovať u detí potrebu zdravého životného štýlu.
Sociálno-komunikačný rozvoj.
Formovanie základov bezpečnosti vlastného života. V hrách – situáciách oboznámiť deti s pravidlami kultúry správania mužov k ženám.
kognitívny vývoj.
Rozšíriť vedomosti detí o sviatku žien, ženských profesiách a ich význame pre iných ľudí pomocou beletrie, umenia.
Formovať potrebné zručnosti a schopnosti v rôznych druhoch práce
Vývoj reči.
Rozvoj slobodnej komunikácie medzi dospelými a deťmi.
Rozvoj všetkých zložiek ústnej reči v rôznych formách a typoch detských činností.
Umelecký a estetický vývoj.
Zoznámiť deti s básňami rôznych básnikov oslavujúcich ich matku; učiť expresívne s prirodzenými intonáciami čítať poéziu.
Zapojenie detí do výroby darčekov pre mamičky, babičky, vychovávateľky.
Naučte sa usporiadať obrázok na liste, berúc do úvahy jeho proporcie.
Fixovať metódy a techniky kreslenia rôznymi vizuálnymi materiálmi; vystrihnite symetrické obrázky z papiera preloženého na polovicu.
Rozvoj hudobnej a výtvarnej činnosti detí.
Úlohy pre rodičov:
Pomôžte rodičom spojiť sa doma pri hľadaní informácií o téme projektu.
Zoberte literárne diela o mame.
Vytvorte remeslá, kresby, aplikácie atď.
Zoberte ilustrácie o práci žien; usporiadať rodinnú výstavu kresieb na tému "Mama je najkrajšia zo všetkých ľudí na svete."
Projekt zahŕňa 3 etapy
Prípravná fáza.
Stanovenie témy projektu, stanovenie cieľov a zámerov;
vypracovanie plánu hlavnej fázy, výberu a rozvoja spoločných aktivít dospelého a detí: výber literárnych diel o matke; výber konverzácií;
výber ilustračného materiálu pre tvorbu albumu „Dôležité sú rôzne matky“;
organizovanie rodinnej výstavy kresieb „Mama je najkrajšia zo všetkých ľudí na svete“;
dizajn informačno-náučných novín: „História vzniku sviatku 8. marca“.
Hlavná fáza realizácie projektu.
Realizácia projektu integráciou vzdelávacích oblastí: rozvoj reči, kognitívny rozvoj, telesný rozvoj, umelecký a estetický rozvoj, sociálny a komunikačný rozvoj.
Vzdelávacie aktivity realizované v procese organizovania rôznych druhov detských aktivít:
Fyzický vývoj:
Vonkajšie hry: "Párový beh", "Palacinka - palacinky", "Vyrobte si figúrku." Prstová gymnastika: "Naše matky", "Pomocníci"
Fizminutka: 1,2,3,4,5 všetci vieme počítať.
Procedúry kalenia, gymnastika po spánku.
Sociálno-komunikačný rozvoj.
Príbeh učiteľa: "Cesta ABC" - zhrnúť vedomosti detí o pravidlách cestnej premávky, pravidlách správania sa na ulici.
Didaktická hra „Čo je dobré a čo zlé“ Konverzácia: „Prečo potrebujete dievčatám pomáhať a chrániť ich.“ Hranie a diskusia o situáciách: "Kto sa poddá", "Ak je to pre dievča ťažké, kto pomôže."
Vývoj reči.
Rozhovory: 8. marec – Medzinárodný deň žien; "Žena je pracovitá"; "Rodinné tradície";
Oboznámenie detí s prísloviami o matke.
Výlety: "Kuchyňa"; "Práčovňa"; "Lekárska ordinácia"; "Kancelária manažéra";
Herná situácia - „Pomôžte mame uvariť polievku a kompót“ Rozhovory s deťmi: „Moja milovaná matka“; „Dôležité sú rôzne matky, sú potrebné všetky druhy matiek“; Kompilácia príbehov: "Ahoj, moja mama!"; „Mami, mami, mami! Milujem ťa viac ako ktokoľvek iný!" Problematická otázka: Prečo človek potrebuje matku? Individuálne rozhovory: „Čo robí moja mama“; "Čo robíš, keď je tvoja mama naštvaná?" Príbeh z vlastnej skúsenosti na tému: "Moja mama."
Umelecký a estetický vývoj.
Čítanie detskej literatúry, memorovanie básničiek a prísloví o mame a babke.M. Cvetaeva „Pri posteli“; R. Gamzatova "Postarajte sa o matky"; E. Blaginina „Sadnime v tichu“; G. Vieru "Deň matiek"; Pleshcheev "Babička a vnučky"; S Mikhalkovom "Čo máš?"; A. Barto „Ona je všetko“; Artyukhov „Ťažký večer“; Berestov V. "Sviatok matiek"; D. Rodari „Ako vonia remeslá“; E. Uspensky "Keby som bol dievča"; V. Russu „Veľa matiek na svete“ B. Emelyanov „Musím a nechcem“, „Mama všetkému rozumie“; Výstava výtvarných prác o matke.
Vernisáže detských kresieb: „S mojou starou mamou sa priatelím už dlho“, „Najlepšie na svete“;
Obrázky, ilustrácie "Pomoc mame".
Ilustrácie zobrazujúce rôzne profesie.
Aplikačná práca: "Prvé kvety pre moju mamu."
Spev piesní o matke a babičke: "8. marca"; „Venované matkám a babičke“, „Babička Varvarushka“, Chastushki.
Počúvanie audionahrávky „Song of the Mammoth“.
Slávnostný koncert: "Dávam ti svoje srdce."
kognitívny vývoj.
Pracovné úlohy: povinnosť v jedálni, vo vzdelávacích priestoroch, v kútiku prírody.
Manuálna práca: Výroba dovolenkových pohľadníc na 8. marca; výroba darčekov pre mamičky, babičky, vychovávateľky. Ocakavane vysledky:
Po absolvovaní projektu deti získajú tieto znalosti:
získať nové poznatky o sviatku 8. marca, jeho tradíciách slávenia;
zoznámiť sa s profesiami žien a ich významom pre iných ľudí;
naučiť sa čítať diela o intonácii matky a babičky, analyzovať ich
vymýšľajú opisné príbehy o matke a ich rodine.
vznik túžby byť ako milovaní v skutkoch, skutkoch.
vznik starostlivého, rešpektujúceho postoja k matke
vznik praktických zručností detí v komunikácii s rovesníkmi a dospelými.
Finále 3. fázy:
Zábava „Dávam ti svoje srdce“;
Výstava výtvarných prác o matke.
Dizajn albumu "Mom's Professions"
Rodinná výstava kresieb: „Moja drahá mama“.
Informačné a vzdelávacie noviny "História pôvodu sviatku"
Bibliografia
1. Gerbová V.V. "Triedy o rozvoji reči v strednej skupine materskej školy." - M: Mozaiková syntéza 2010.
2. Komárová T.S. „Kudy o vizuálnej aktivite v strednej skupine. M: Mozaika - syntéza, 2010.
3. Lobodina. L.V. "Komplexné triedy" v rámci programu "Od narodenia do školy" stredná skupina. - Volgograd: Učiteľ, 2012.
4. Sypčenko E.A. „Inovatívne pedagogické technológie“. Metóda projektov v predškolskom vzdelávacom zariadení. - Petrohrad: OOO "PUBLISHING HOUSE" CHILDHOOD-PRESS", 2012.
5. Shorygina T.A. Aké sú povolania? – M.: GNOM i D, 2005.

Účel lekcie:
Cvičte deti v počítaní do piatich; posilniť znalosť čísel od 1 do 5, schopnosť korelovať množstvo s číslom; Naučte sa triediť predmety podľa farby.

Chlapci, každý deň si zaznačíme počasie do kalendára. Pozri sa z okna, čo vidíš? Je dnes zamračené alebo slnečno?
(všimnite si počasie).
- A kto povie, aké ročné obdobie je v kalendári?
- Jar.
-A aké sviatky jari nás čakajú?
- Deň matiek, 8. marca.
- Miluješ svoje matky?

Čo môžete dať svojej mame k sviatku? Čo mamy najradšej?
- Kvety.
- Viacfarebné. Je ich toľko, že ani neviem, či je dosť váz na všetky kvety. Poďme zistiť?

Didaktická hra „Vázy a kvety“.

Ukazujem číslo 4 a navrhujem dať rovnaký počet kvetov na horný pás a rovnaký počet váz na spodný pás.
- Koľko váz? Koľko tulipánov?
- Čo môžete povedať o vázach a kvetoch? (rovnako, rovnako, štyri, toľko ako.)
- Dajte ďalšiu vázu. Koľko váz teraz?
- Čo sa teraz dá povedať o vázach a kvetoch?
- ako ich urobiť rovnakými, každý päť?

Teraz si dajme pauzu a zahrajme sa na schovávačku. Vezmite jeden geometrický obrazec. Skryješ sa v domčeku, v ktorom leží kruh rovnakej farby ako tvoja postava.
- Maxim, ako sa volá tvoja postava?
- Makar a tvoja...

Didaktická hra „Nájdi svoj dom“

Jedného pekného jarného dňa ste sa vybrali na prechádzku. Ale zrazu začalo pršať a ty si sa rozhodol schovať v domoch na čistinke. Dážď skončil. Všetci opäť vyšli von. Chodili sme až do večera a potom sme išli domov spať.
- Prečo ste sa skryli v tomto dome?

Blíži sa sviatok. A spolu s kvetmi môžeme našim mamám darovať hudobný darček. (divadelný kútik)
Kto si pamätá názov tohto hudobného nástroja?
- Metalofón.
- Metalofónová hudba je ako jarné kvapky. Teraz jeden z vás zahrá kvapôčkovú pieseň. A druhý bude počítať údery a potom trhať kvety. Musíte zbierať toľko kvetov, koľko bolo úderov

Didaktická hra. "Počítaj rovnako"

Jedno dieťa bude hrať, vyberie si toho, kto bude počúvať jeho melódiu. Za obrazovkou sú karty s číslami. Dieťa si vyberie jednu kartičku s číslom a rovnaký počet krát zaklope na metalofón.
Druhý spočíta údery, spočíta kvety a priloží k nemu zodpovedajúce číslo. Vysvetlite, prečo to tak urobili.
- Každý z vás nazbieral kyticu kvetov. Koľko kytíc sme dostali?
(Veľa, päť). A čo treba urobiť, aby ste dostali jednu veľkú kyticu?
Kytice spojíme a vložíme do košíka. Dajme ho do čakárne, aby boli mamičky šťastné!

Cieľ:

Pritiahnuť pozornosť detí k sviatku "osem Marta» a rozvíjať ich záujem o tradíciu jeho slávenia.

Úlohy:

Pestovať úctivý, jemný a ušľachtilý postoj k matkám, babičkám, opatrný a citlivý postoj k celému ženskému pohlaviu, potrebu potešiť blízkych dobrými skutkami;

Prehĺbiť vedomosti detí o úlohe matky a starej mamy v ich živote;

Prispieť k vytvoreniu pozitívnych emocionálnych zážitkov u detí a radostnej nálady z dovolenky;

Formovať u detí predstavu o povolaní matky; pestovať úctivý postoj k práci dospelých a túžbu poskytnúť všetku možnú pomoc.

Pokrok GCD.

opatrovateľka Chlapci, teraz vám prečítam báseň a skús uhádnuť, kto je v nej napísaný.

Učiteľ číta báseň E. Serovej "čarodejník".

Čarodejníci všade tam, kde sú deti

Všetci čarodejníci môžu títo:

Vedieť piecť koláče

Vedia, ako liečiť modriny.

Len fúka, hladí, šúcha,

Potom bozk - a všetko sa uzdraví!

S láskou zachováva detský pokoj.

Je milý, milý... Kto to je?

povieš mi?: "Neexistujú žiadni čarodejníci!"

Prečo, pýtam sa v odpovedi.

Každú štvrťhodinu

Dejú sa zázraky všade?

Pančuchu roztrhnete – ale ako!

Môžete strčiť päsť do diery!

Ráno si navlečiete pančuchu.

Aký zázrak. Už je zase celý!

napravte si chuť do jedla v záhrade:

"Ach, chcel by som jesť!" A stôl je pripravený.

Existujú kotlety, želé a bagel ...

Možno je váš obrus samomontážny?

Snívate o tom, že budete mať sklápač,

V Novom roku sa pozrite pod vianočný stromček:

Koniec koncov, nebol to samotný sklápač, ktorý vyskočil?

Bez čarodejníka by to nemalo zmysel!

opatrovateľka: Chlapci, aký kúzelník sa spomína v tejto básni?

deti: O mame!

opatrovateľka: Správne. Mama - dieťa toto slovo vyslovuje ako prvé! Mama je slovo, ktoré dieťa hovorí najčastejšie! Nesie v sebe teplo matkiných rúk a matkinej duše. Mama je pre každého človeka najdrahšia osoba na svete. Dáva nám život, stará sa a nás miluje celý život nech sme čokoľvek. Dáva všetko svoje teplo a láskavosť, aby sme boli šťastní.

AT skupina priletí balón a na závit je pripevnená obálka. Učiteľ vyzve deti, aby sa postavili do kruhu, potom otvorí obálku a nájde hádanky, vyzve deti, aby ich uhádli.

Kto prišiel ku mne ráno? (mamina)

Kto povedal, že je čas vstať? (mamina)

Kto ma pobozkal? (mamina)

Dobré ráno prajeme? (mamina)

Kto kŕmil chutnú kašu? (mamina)

Kto nalial čaj do šálky? (mamina)

Kto sa so mnou hral? (mamina)

Kto šiel na prechádzku? (mamina)

Kto je detinský miluje smiech? (mamina)

Kto je najlepší na svete? (mamina)

opatrovateľka: dobre, chlapi uhádli ste, mamičky môžu všetko, na všetko majú čas. Nie nadarmo, hovoria: Ruky mamy nie sú jednoduché, ale zlaté.

opatrovateľka: Chlapi, čo myslíte, prečo to hovoria mama "šikovné prsty"?

deti (ukážka odpovede): "šikovné prsty" znamená to najlepšie.

opatrovateľka: Čo to znamená "zlatá hlava"?

deti (ukážka odpovede): "Zlatá hlava"- znamená bystrý, bystrý

opatrovateľka: ALE "zlaté srdce"?

deti (ukážka odpovede): Takže srdce je milé, súcitné.

opatrovateľka: Naše mamy varia, pečú, perú, žehlia, šijú, pletú. A mamy idú do práce. Hádajme, pre koho naše mamy pracujú.

Hra "Povolanie mamy"

Ak mama lieči chorých, potom pracuje ... (lekár).

Ak matka učí deti, potom pracuje ... (od učiteľa).

Ak mama predáva tovar, potom pracuje (predávajúci).

Ak mama varí jedlo v práci, potom pracuje ... (podľa kuchára).

Ak mama doručuje listy a noviny, potom pracuje ... (poštár).

Ak mama šije oblečenie, potom pracuje ... (krajčírka)

V priebehu hádania učiteľ vyloží na stôl kartičky s obrázkami povolaní.

opatrovateľka: Chlapci, poďme sa teraz s vami hrať. Hra sa volá "Pokračovať v ponuke".

Hra "Pokračovať v ponuke"

Mama je starostlivá, takže... (stará sa o deti);

Mama je zručná, takže... (vie, ako pliesť, šiť, variť);

Mama je nežná, takže... (ľutovať, pohladiť, upokojiť);

Mama je priateľská, takže... (všetkým prajem všetko dobré);

Mama je pracant (dom je útulný, teplý, svetlý)

opatrovateľka: Chlapci, počúvajte pozorne jedného histórie:

„Počuj, Misha, čo ti je?

Nebol si vymenený?

Dnes je ku mne opäť hrubý...

Si to ty, si to ty?

Včera si bol milý, syn môj.

Snažil sa pomôcť všade:

Išiel do obchodu po chlieb

Umývanie riadu v kuchyni!

Dnes sa pohádate so sestrou!

No a čo ty, vtipkár?

Dnes som sa stal sám sebou

Včera ste mali sviatok!

opatrovateľka: Chlapci, povedzte mi, prečo Misha pomohol svojej mame iba jeden deň? Urobil správnu vec? (odpovede detí)

opatrovateľka Otázka: Ako pomáhate svojej matke?

Deti si vymyslia príbeh z vlastnej skúsenosti "Ako pomáham svojej mame" (2-3 deti)

opatrovateľka: Chlapi, keď pomáhate mamám, majú dobrú náladu. A nálada je iná.

Hra "Mamina nálada"

Učiteľ sa ponúkne, že vyberie tie najnežnejšie a najláskavejšie slová pre ich matky a vloží ich do čarovnej truhlice.

Keď mama objíma, hladí, bozkáva? Ktoré? (láskavý).

Keď sa mama smeje, smeje sa? Ktoré? (veselý, šťastný).

Keď sú deti neposlušné, ale matka nenadáva? Ktoré? (milý)

A ak ste matka láska, tak čo je ona? (láskavý)

Čo ak mama veľa číta? Ktoré? (múdry)

Čo ak mama veľa pracuje? Ktoré? (ťažko pracujúci)

A ak mama upratuje dom, vymazáva? Ktoré? (čisté).

A ak mama perie, žehlí, tak aká je? (úhľadný).

opatrovateľka: Výborne! Toľko nádherných slov sme nazbierali do truhlice pre mamičky. Zatiaľ to uzavrieme, aby naše slová neboli zmätené a zabudnuté.

opatrovateľka: Chlapci, počúvajte hádanky:

SZO láska neprestáva,

Pečie pre nás koláče

Chutné palacinky?

Toto je náš…

deti: Babička.

opatrovateľka:

Kto bude pliesť ponožky pre vnúčatá,

Povedz starú rozprávku

S medom dá palacinky?

Toto je náš…

(babka)

Vždy ošetrujte džemom

Stôl bude prestretý s občerstvením,

Naša Lada, Laduška

SZO? - Rodák...

(babka)

opatrovateľka: Chlapci, 8 Marta- sviatok nielen mamičiek, ale aj babičiek. O babičke, o jej dobrote a šetrnosti sa napísalo veľa básní. A kto je babka v rodine?

deti (ukážka odpovede): Babička je mamina mama a ockova mama.

Minúta telesnej výchovy "Dobre dobre"

opatrovateľka: Opakujte po mne slová a pohyby.

(tlieskanie)

A babičkine dlane sú všetky zhromaždené vo vráskach (dlaňami hore)

A babičkine dlane sú láskavé - láskavé (pohladiť dlane)

Všetci roky pracovali dlaňami (búchanie päsťou do dlane)

Dobré dlane voňajú po kapustnici, koláčoch (dlane k tvári a čuchať)

Dobré dlane pohladia vaše kučery (hladkame sa)

A láskavé dlane si poradia s akýmkoľvek smútkom (postaviť tvárou v tvár a fúkať)

Dobre, dobre, kde si bol? Od starej mamy (tlieskať)

opatrovateľka: O deň "osem Marta» , Medzinárodný deň žien, blahoželáme nielen matkám, ale aj babičkám, sestrám a dievčatám. Toto je sviatok jari a v tento deň dostávajú všetky ženy a dievčatá nielen darčeky, ale aj kvety. A našim dievčatám dáme kvety (chlapci dávajú dievčatám kvety).

opatrovateľka: Dnes ste odviedli veľmi dobrú prácu. Výborne! Týmto sa naša lekcia končí.

Na svete nie je takmer žiadny človek

ktorý nemiloval svoju matku.

Typ projektu:

Krátky projekt z 01 0,03 až 07,03;

- skupina;

Informačné a kreatívne.

Cieľ:

Pestovať starostlivý postoj k matkám prostredníctvom túžby poďakovať sa im za ich lásku. Prilákať deti na výrobu darčekov pre mamu, držanie matiné venované Medzinárodnej deň žien

Úlohy projektu:

1. Spresnite zobrazenia deti o rodine. Pripomeňte si s deťmi mená a priezviská matiek a babičiek.

2. Formovať schopnosť zostaviť popisný príbeh o matke na základe algoritmu.

3. Podporovať rozvoj tvorivých schopností žiakov: prilákať deti v rámci prípravy na dovolenku, na výrobu darčekov pre matky - pohľadnice a plagát-pozvanie na slávnostné matiné.

4. Vyvíjať z deti láskavý a starostlivý prístup k mama: túžba pomôcť jej, potešiť ju svojimi dobrými skutkami a skutkami.

Relevantnosť projektu:

Projekt zahŕňa 3 etapa: prípravné, hlavné, záverečné.

Odhadovaný výsledok:

učitelia: pokračovanie v osvojovaní si metódy dizajn- spôsob organizovania bohatých detských aktivít, ktorý umožňuje rozširovať vzdelávací priestor, dávať mu nové formy, efektívne rozvíjať tvorivé a kognitívne myslenie predškolákov.

rodičia: vytváranie partnerských vzťahov medzi rodičmi a učiteľmi v spoločnej organizácii života skupiny.

Bezpečnosť projektové aktivity:

umelecký

Papier na kreslenie.

Ceruzky, lepidlo, farebný papier, štetce.

Etapy implementácie projektu:

I Prípravná fáza

Definícia témy projektu.

Formulácia cieľov a definovanie úloh.

Výber materiálov pre tému projektu.

Vypracovanie plánu hlavnej fázy projektu.

IIHlavná etapa

pri pohľade na fotky mamičiek

Konverzácia "Darčeky pre mamu"

Stavebníctvo "Kvety pre mamu"

Konverzácia „Čo rada robí moja mama“

ISO "Kvety pre mamu"

Čítanie beletrie S. Teterin "Mama bude veľmi šťastná"

Divadelné scény "Uši sú nezbedné"

Písanie popisných príbehov o matke

Tímová práca "Pozvánka na dovolenku"

pondelok

Hádanky o mame

Rozhovor na danú tému "Ach, ako milujem svoju matku"

Didaktická hra "kvety"

Rozhovor na danú tému "Čo dám svojej matke"

Opakovanie básní a piesní na matiné

netradičná kresba "Kvety na lúke"

III Záverečná fáza

 
články na téma:
Zistite viac o dojčenskej výžive Frisolak: aké druhy výživy existujú a ako si vybrať správny produkt?
Často sa musíte vzdať dojčenia svojho dieťaťa. Stáva sa to z rôznych dôvodov, ale existuje len jedna cesta von - prechod na mliečne výrobky. Ťažkosti pri výbere toho najlepšieho z najlepších spočívajú v rozmanitosti výrobcov a formulácií, ale vo výbere tých správnych
Zmesi
Materské mlieko je prvou potravou každého dieťaťa. Spolu s ním vstupujú do tela dieťaťa potrebné látky na stavbu štruktúr tela, vitamíny, minerály potrebné pre normálne fungovanie. Ale materské mlieko nie vždy stačí
Krém
Starostlivosť: obdobie exacerbácií (podráždená, atopická pokožka) Pôsobenie: rýchlo preniká do pokožky, vyrovnáva jej štruktúru, obnovuje vodo-lipidovú ochranu pokožky a vytvára bariéru proti strate vlhkosti. Používa sa pri komplexnej liečbe kožných ochorení (
Recepty na krém
Obsah: Niekedy je ťažké vybrať si krém na tvár pre váš typ pleti. Zdá sa, že finančné prostriedky z Nemecka sú dobré, ale sú príliš drahé. Na druhej strane sa chcete rozmaznávať známou osvedčenou značkou, no možno nemajú to, čo potrebujete.