Конспект нод у середній групі формування цілісної картини світу "домашні тварини". Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу в середній групі на тему: Весна Дидактична гра «Живе – неживе»

Олена Гадаборшева

Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу на тему«В світі скла» в середній групі.

Вихователь Гадаборшева Є. З.

Освітня область: пізнавальний розвиток

Ціль: допомогти виявити властивості скло(прозоре, міцне, кольорове, гладке)

Програмні завдання: -формуватиуявлення про властивості скло;

Розвивати допитливість;

Виховувати дбайливе ставлення до речей.

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток

Попередня робота: розгляд предметів з прозорого та кольорового. скло.

Словникова робота: скляний, кольорове Скло, прозоре, водонепроникність, крихке.

Матеріали та обладнання:невеликі скляні предмети(пляшки від парфумів, кольорові скляні кулькипалички для перевірки дзвінкості скло, скляний стакан.

Види дитячої діяльності:мовна, пізнавально-дослідницька, комунікативна.

Хід НОД.

1. Організаційний момент.

Вихователь загадує дітям загадку:

На віконцях просте,

А у пляшечках кольорове.

Не біжить, не ллється,

А вдариш-розіб'ється. (Скло)

2. Основна частина.

Вихователь викладає на стіл невеликі скляніпредмети і просить їх назвати. Діти називають, а вихователь узагальнює: ці предмети виготовлені з скло, тобто вони скляні.

В. - які предмети з кольорового та прозорого скла ви знаєте? (пляшки, посуд, вікна)

В. Кладе у прозору склянку кольорові кульки, показуючи, що Скломає властивість прозорості.

В. - подивіться навколо себе і назвіть скляні предмети(лампочка, посуд, вікно)

Обстеження дітьми скляних предметів на дотик.

У які скляні предмети на дотик? (Гладкі, холодні)

Фізмінутка. Знов у нас фізкультхвилинка,

Нахилилися, ну-но, ну-но!

Розпрямилися, потягнулися,

А тепер назад прогнулись.

Розминаємо руки, плечі,

Щоб сидіти нам було легше.

Голова втомилася також.

Тож давайте їй допоможемо!

Вправо-вліво, раз і два.

Думай, думай, голова.

Хоч зарядка коротка,

Відпочили ми трохи

Демонстрація вихователем водонепроникності скло: наливає у склянку воду, і діти переконуються, що скло її не пропускає, тобто воно водонепроникне.

В. - назвіть судини з склов які можна наливати рідини (пляшечки, вази, чашки і т. д.)

Розповідь вихователя у тому, що Скломоже бути різної товщини; предмети з товстого скло(Вікно, вітрина)менш тендітні, ніж предмети з тонкого скло(Вази, келихи, але будь-яке Скломоже розколотися від удару, натиску, падіння, тому до предметів склопотрібно ставитися дбайливо, акуратно.

В. Пропонує дітям злегка вдарити паличкою по склянимпредметами послухати, як звучить Скло. Діти висловлюють своє думка: скло дзвінке, дзвінкий.

В. – відгадайте загадки:

Скляний будиночок на вікні,

З прозорою водою.

З піском та камінчиком на дні

І з рибкою золотою.

Ось скляний олівець-

Він у біді помічник наш.

Визначить без лікарів,

Хто захворів, а хто здоровий.

Звучуча, прозора,

Води не боюся,

А вдари-розіб'юся.

3. Заключна частина.

В. - ось ми скільки сьогодні дізналися про скло. Що вам більше сподобалося на занятті? Які властивості має Скло?



Публікації на тему:

Формування цілісної картини світу. Тема: "Домашні тварини". 2 молодша група. Цілі: узагальнення та систематизація знань про свійських тварин;

Конспект безпосередньої освітньої діяльності з формування цілісної картини світу в підготовчій групі «Чи в саду, в.

Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу в середній групі «Осінь до нас прийшла»Конспект заняття з формування цілісної картини світу в середній групі "Осінь до нас прийшла Мета: формування знання дітей про осінь".

Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу та фізичного розвитку дітей середньої групи «Десь на білому світі»Конспект НОД щодо формування цілісної картини світу та фізичного розвитку дітей середньої групи. «Десь на білому світі. ,» Тема тижня.

Конспект НОД з формування цілісної картини світу «Космос» Завдання: 1. Розширити та збагатити знання дітей про космос та професію космонавта.

Конспект НУД у підготовчій групі щодо формування цілісної картини світу «У гості до дерев»Мета: Закріплення знань дітей про різні породи дерев, про відносини з навколишнім середовищем (грунтом, водою, сонцем, їх значення ст.

Ціль:Закріпити та систематизувати знання про мило (його властивості та якості, як ним користуватися, як берегти).

Завдання:

Освітня:

Продовжувати вчити виявляти та вирішувати проблемні ситуації, протиріччя.

Ознайомити дітей із властивостями мила; показати різноманітність станів мила у навколишньому середовищі. Ознайомити з деякими властивостями мила. Дати уявлення про роль мила у житті людини

Розвиваюча:

Розвивати образне та асоціативне мислення, увагу, зв'язкову монологічну мову. Розвивати творчість, уяву у різноманітній продуктивній діяльності. Формувати вміння малювати милом по тканині на кольоровому папері.

Виховна:

Виховувати дбайливе ставлення до води. Виховувати інтерес до власних відкриттів через пошукову та дослідницьку діяльність. Виховувати екологічну культуру.

Попередня робота:Провести досліди: коли виходить мильна піна? Що буває з мильною водою після занурення у неї губки? Познайомити з деревною золою, приготувати з неї лужну воду (для прання білизни, миття рук). Збагачувати лексику словами, що позначають властивості та якості мила. Грати в гру «навпаки», з мильними бульбашками. Прочитати вірш К. Чуковського «Мойдодир». Завчити скоромовки про мило. Малювати милом.

Матеріал та обладнання:Поштова скринька з різним за кольором, запахом та станом милом. Конверт з листом. Комп'ютер з малюнками мила, мильні бульбашки, піни. Три тазики для води, серветки з тканини (витирати руки); губки; цебро з глиною; соломинки для коктейлю. Пікто-грами веселого та сумного обличчя. Кольоровий картон; помилки.

Методи та прийоми:Використання художнього слова, наочності; сюрпризний момент; ігри; проблемні питання для дітей; практичний (досліди); оповідання дітей.

Хід заняття:

Діти з вихователем заходять у групу. На столі стоїть ящик-посилка.

Вихователь: «Хлопці, ви не знаєте, звідки з'явилася тут ця дивна скринька. Подивіться, а ось і якийсь загадковий конверт. Ану, давайте відкриємо. Вихователь читає листа».

Візьміть мене, вмивайтеся, купайтеся, А що я таке, швидше здогадайтеся. І знайте: велике було б лихо, Коли б не я, та вода.

Дорогі, мої діти!

Пишу вам листа:

Я прошу вас, мийте частіше

ваші руки та обличчя.

Потрібно митися обов'язково

Вранці, увечері та вдень –

Перед кожною їжею,

Після сну та перед сном!

Тріться губкою та мочалкою!

Потерпіть – не біда!

І чорнило та варення

Змиють мило та вода

Дорогі мої діти!

Дуже вас дуже прошу:

Мийтеся частіше, мийтеся частіше –

Я грязнуль не виношу.

Не подам руки грязнулям,

Не поїду до них у гості!

Сам я дуже часто моюсь.

До побачення!

Мийдодір.

Вихователь: «Хлопці! А ви хочете дізнатися про таємниці мила? Тоді давайте з вами вирушимо до дослідницької лабораторії. Але спочатку, як справжні вчені-дослідники, одягнемо спеціальний одяг-халати.

— Аріша, увімкни, будь ласка, наш комп'ютер. - Хлопці, що це на екрані? (Мило) - Як ви здогадалися, що це мило?

— Хто більше слів назве про мило? Яке воно? (Прямокутне, квіткове,

тверде, туалетне, запашне, слизьке і т.д.)

— Чому мило запашне? (У складі його є квітковий одеколон).

(Діти визначають, чим пахне мило з посилки).

— Чим тхне твоє туалетне мило?

- А яке ще буває мило? (Рідке)

- Що роблять рідким милом? (миє волосся, тіло, використовують перукарі і т.д.) -Коли мило стає слизьким? (Коли воно мокре, з водою)

Подивіться, подивіться: мило тоне в річці та в кориті! Чому воно завжди лише там, де є вода?

Ми з вами опинились у «Країні порівнянь».

- Скажіть, мило слизьке, як що? (як риба-окунь, як бурулька, як крига, як шовк і т.д.)

— Хто прочитає скоромовку про Мілу?

Мила Мила Мишку милом, Мила мило впустила. Впустила Мила мило. Мишка милом не домила.

- Чому Міла не домила Мишку? — Чому мило впало? (Слизьке)

Що означають слова «змила, домила, вимила»; «і юлило, і кусало як оса, «змилила».

— Що означає словосполучення «намилити шию» (Злаяти, пожурити).

- А вам таке казали? За що?

— А як ви вважаєте, чи можна намилювати ягоди!

— Ви малину милили? (Мили, але не милили). Що буде з ними, якщо ягоди намилити?

— Як ви поставитеся до поради Г. Остера:

Ніколи не мийте руки, шию та обличчя. Знов забруднюються руки, шия, вуха та обличчя. Це дурне заняття не приводить ні до чого. Так навіщо витрачати сили, час Марно втрачати?

— Це хороша чи шкідлива порада? -Чому шкідливий?

— Хто боїться мила? (Мікроби, грязнули, труси).

— «Яку б Ви пораду дали грязнулі?»

А поет Я. Яким ось що порадив:

Мило запашне, біле, миле. Мило дивиться на грязнулю з усмішкою. Якби грязнуля згадав про мило, Мило його, нарешті, відмило б,

— А я сказала б так:

Вислизає як живе, Але не випущу його я. Білою піною піниться, Руки мити не лінується.

- Хлопці, давайте ми з вами вимиємо руки і доведемо, що ми не грязнули і не ледащо!

— Що нам треба, щоби вимити руки? (Вода, мило). (Діти підходять до столу з тазиком для води та милом).

— Добре намилюємо руки. Подивіться, у нас з'явилися на руках мильні рукавички.

- Вони бувають якими? (білими, чорними). -Коли вони бувають чорними? (коли руки брудні). -Коли вони бувають білими? (коли руки чисті). -Як часто потрібно мити руки? (У міру забруднення перед їжею.)

— А хто знає, як треба берегти мило? (Зберігати у мильниці на полиці без води, на стінці з магнітом).

- Давайте перейдемо до наступного столу.

ФІЗМИНУТКА.

— Якщо кинути мило у воду, то що з ним відбувається? (Воно тоне, булькає, розкисає.)

— Коли мильну воду занурюють губку, що відбувається? (Від неї піднімаються мильні бульбашки).

- Чому? (У ній є дірочки із повітрям).

- З яких частинок складається мило? (З мильних частинок твердих та повітряних.)

- Відгадайте загадку "Багато шматків мила - це що?" (Вітрини магазину; полиці в

умивальнику, мильниці з милом у лазні.)

— А чи знаєте ви чим люди вмивалися раніше?

Давайте перейдемо до наступного столу нашої лабораторії.

ФІЗМИНУТКА

— Раніше люди прали і милися лугом. Деревну золу заливали окропом і розпарювали в грубці. Милися також глиною, яка чудово очищає руки, тіло від бруду.

— Спробуємо помити руки глиною.

Д/і: "Хочу - не хочу."(піктограма веселого та сумного обличчя.)

- Подивіться уважно. Який настрій у першого чоловічка? Він каже нам, що хоче мити руки глиною. Чому? (Бо вона корисна, чисто миє.) -А який настрій у другого чоловічка? Ви знаєте, він сказав мені, що йому не подобається мити руки глиною. Чому? (Бо вона брудна, треба витрачати багато води для змивання.)

— Хлопці, подивіться, на екрані комп'ютера з'явився новий малюнок. Що це? (Бульбашки) Які вони? (Мильні.)

(Діти підходять до наступного столу і за допомогою соломинок надувають мильні

- На що схожі? Що трапиться, якщо на них сісти? Кинути їх? Вдарити по них? Подуть на них? Чому кажуть: "Лопнули мрії, як мильні бульбашки?" (Це нездійсненні мрії.)

— Давайте згадаємо про свої здійснені і нездійснені мрії. -З чого складається мильна бульбашка? (З оболонки та повітря.)

(Діти знову звертаються до екрану комп'ютера. Там багато мильних бульбашок – піна).

— Послухайте: «Мило бульбашки пускало, піною вгору лізло, і його не стало, все воно зникло».

Чому воно зникло?

Де ви ще бачили піну? (На річці, у морі, біля берега, на хвилях, у банку, у склянці із соком, молоком тощо)

Д/і: «Що без чого не буває?»Чистюль – без… мила. Мила – без … жиру. Піни – без… води Бульбашок – без… губки. Жарти – без… посмішки.

— Як ви вважаєте, милом можна тільки мити і прати? Що ще їм можна робити?

(Чертити на тканині, малювати на кольоровому папері, тканині.)

(Можна дати дітям обмилки та запропонувати намалювати мильні чаклунства).

Рефлексія:

- Хлопці, які ви молодці.

— Згадаймо, що нового ви дізналися про мило? Що вам найбільше запам'яталося?

А зараз, я пропоную подивитися мультфільм про дівчинку, яка не любила митися.

Перегляд мультфільму «У гостях у Королеви Зубної Щітки»

Програмний зміст:

Корекційно-освітні завдання:
- збагачувати уявлення дітей про транспортні засоби (наземний транспорт - вантажівка, легковий автомобіль, автобус, тролейбус, поїзд);
- Вчити розуміти узагальнююче слово «транспорт»;
- вчити розрізняти та називати частини транспортного засобу (кабіна, кузов);
Корекційно-розвиваючі завдання:
- розвивати константність зорового сприйняття;
- розвивати орієнтування на мікроплощині;
- розвивати цілісність зорового сприйняття;
- розвивати зорово-моторну координацію;
- розвивати функцію очей, що простежує;
- Розвивати зорову увагу.

Виховні завдання:
- виховувати інтерес до занять, прагнення досягненню позитивного результату.

Матеріали: іграшка Лунтік, предметні картинки на тему «Транспорт», вантажна та легкова машини, Д/і «Зачаровані картинки», Д/і «Розрізні картинки», силуетні зображення транспорту, герої з м/ф «Лунтик», лабіринти, кольорові зображення машин, чудовий мішечок, різні іграшки, машинки.

Вчитель-дефектолог: «Правильно це транспорт. Сьогодні ми говоритимемо про транспорт. Як ви вважаєте, навіщо потрібен транспорт?»
(Транспорт потрібен, щоб перевозити вантажі, людей.)

Вчитель-дефектолог: Транспорт буває трьох видів: наземний, повітряний, водний. Ми сьогодні говоритимемо про наземний транспорт. До наземного виду належить транспорт, який їздить землею. Залишіть на дошці картинки лише наземного транспорту. Назвіть їх».
(Вантажівка, легковий автомобіль, поїзд, автобус, тролейбус…)
Вчитель-дефектолог: «Я пропоную вам детально розглянути вантажний та легковий автомобілі. Передня частина вантажного автомобіля називається кабіна. Навіщо ж потрібна кабіна? Як називають людину, яка водить машину? Що знаходиться на кабіні?
(Водій. Скло, двері, фари.)
Вчитель-дефектолог: Як називається задня частина вантажної машини?
(Кузов.)

Вчитель-дефектолог: «Навіщо потрібний кузов? А за допомогою чого ж їздить машина?
(Для того, щоб перевозити вантаж. Машина їздить за допомогою коліс.)
Вчитель-дефектолог: «Правильно за допомогою коліс. Скільки коліс у цієї вантажної машини? Давайте тепер розглянемо легковий автомобіль і порівняємо його з вантажівкою. Подивіться, легковий автомобіль має кузов? Ні. Має тільки кабіну. Скільки коліс у легкового автомобіля? Тепер давайте порівняємо вантажний та легковий автомобілі за величиною. В чому різниця?"
(Вантажний автомобіль великий, а легковий маленький.)

2. Д/і «Зачаровані картинки»
Вчитель-дефектолог: «Хлопці, ви чуєте, до нас хтось стукає. Хто б це міг бути? Це Лунтік прийшов до нас у гості».
Лунтік: «Здрастуйте, друзі. В мене проблема. Мій друг Кузя захворів. А бджілка та Міла зайняті. Мама бджілка попросила їх зібрати мед, багато меду. І бабі Капе зовсім не до мене. Адже в неї стільки клопоту! І я лишився сам. Зовсім один. А одному так нудно! Я вирішив прийти до вас у гості та пограти разом з вами. Візьме мене з собою пограти?
Вчитель-дефектолог: «Ну що хлопці, візьмемо із собою Лунтіка? Покажемо, які ігри у нас є?»
Лунтік: «Так, здорово! Я також прийшов до вас не з порожніми руками. У мене також багато різних картинок. Ой, та що ж це? Знову ці шибеники Бупсень і Вупсень вирішили зіпсувати мені гру і замалювали мої улюблені картинки. Як же тепер бути? Я навіть не можу розібрати, що тут було намальовано!»
Вчитель-дефектолог: «Не засмучуйся, Лунтик. Наші хлопці тобі допоможуть та відгадають, що було намальовано на картинках».
(Діти виконують завдання.)
Лунтік: «Які ви молодці! Мені б одному нізащо не здогадатися, що там зображено».

3. Зорова гімнастика
Вчитель-дефектолог: «На вулиці нашої машини, машини:
Машини-малютки, машини великі.
Поспішають вантажні машини великі
За ними поспішають малютки машини»
(Діти виконують рухи очима вправо-ліворуч)

4. Д/і «Розрізні картинки»
Лунтік: «Хлопці, в гості, як відомо, з порожніми руками не ходять. Я хотів подарувати вам ці яскраві картинки. Але поки я до вас діставався, повіяв сильний вітер. І картинки розлетілися на маленькі шматочки. Давайте разом спробуємо їх зібрати».
(Діти збирають картинки.)

5. Д/і «Іграшки сховалися»
Вчитель-дефектолог: «Лунтик, а в нас тобі теж є цікава гра, яка дуже подобається хлопцям. Наші хлопчики і дівчата дуже люблять грати в машинки, паровозики. Я вирішила з них пожартувати і сховала від них улюблені іграшки. Вам знайти їх та сказати, куди ж я їх сховала».
(Діти виконують завдання. «Паровозик знаходиться у правому верхньому кутку» і т.д.)
Вчитель-дефектолог: Які ж ви молодці! Перехитрили мене – знайшли всі іграшки».

6. Д/і «Чудовий мішечок»
Лунтік: «Хлопці, мені у вас дуже сподобалося. Але, на жаль, мені треба повертатись додому. Бо про мене вже почнуть турбуватися. На згадку я хочу подарувати вам машинки. Але ви повинні їх самі знайти у цьому чудовому мішечку».

7. Д/і «Лабіринт»
Вчитель-дефектолог: «Як же ми тебе відпустимо без подарунків для тебе та твоїх друзів? Ми подаруємо вам ці чудові машини. Наразі хлопці виберуть, кому яку машину вони хочуть подарувати».
(Діти виконують завдання.)

Конспект НОД з формування цілісної картини світу "Весна, весна піди сюди" у середній групі.

Віцкова Марина Вікторівна, вихователь МБДОУ Дитячий садок "Золота рибка" Астраханської області Чорноярського району село Солоне Займище.
даний матеріал буде корисний вихователям під час проведення розмов та занять про пори року з дітьми середньої групи.

Ціль: Формування тимчасових уявлень про весну

Хід безпосередньо-освітньої діяльності.

Під музику П.І.Чайковського "Пори року" діти входять до групи, їх зустрічає вихователь у костюмі весни.

Вихователь.
-Здрастуйте, хлопці. давайте встанемо в коло і вітаємо один одного.
Станемо поряд, по колу
Скажімо "Здрастуйте!" один одному
Нам вітатися не ліньки:
Всім "Привіт" та "Доброго дня!",
Якщо кожен посміхнеться-
Добре ранок почнеться.
-Добрий ранок!!

Вихователь.Вітаємо один одного сонячною усмішкою. Ось які ми веселі та дружні. Молодці! Такими залишайтесь завжди! Діти подивіться на мене і скажіть хто я? А щоб легше було вгадати, я загадаю вам загадку. Слухайте уважно.

Вихователь.Вона приходить з ласкою

І зі своєю казкою.
Чарівною паличкою
Змахне,
У лісі проліск
Розквітне.

Вихователь.Хлопці, про яку пору року йдеться в загадці? (Про весну).
Правильно, молодці. Хлопці, а ви любите весну? (Так).
Вихователь.А чому? А за що ви любите цю пору року? (Діти розповідають).

Вихователь.Так, діти весна-дуже красива пора року, показую ілюстрації із зображенням весни. Весна дарує нам чудеса. Весною все навколо прокидається від зимового сну, з'являється зелена трава, квіти. Хлопці а які квіти виростають першими? (Проліски) (Показую картинки). А ще навесні прилітають птахи. А які птахи прилітають до нас першими? (Грачі). А ще яких перелітних птахів ви знаєте? (Шпак, ластівки, гуси, качки).

Вихователь.
А зараз послухайте записи (включаю аудіозаписи голосу птахів). Діти ви дізналися чиї голоси?

Проводиться гра "Дізнайся співака".
Вихователь.Молодці, хлопці, знаєте птахів.

Діти ж подивіться що у мене є, ви знаєте що це? (Показую гілочки) Від якого дерева гілочка? (берізки). Правильно, молодці. А що ви бачите на гілочці? (Зелені листочки)
Правильно, навесні і дерева оживають.

Фізмінутка.
Ми берізку посадили (випрямитись)
Ми водою її полили (Руки зігнути до плечей, долоні вперед)
І берізка підросла,
До сонця руки підняла (Потягти руки вгору)
А потім їх нахилила (Руки вниз, спина пряма)
І хлопцям дякувала (Поклони головою, сісти).

Вихователь.Діти, а що відбувається навесні з тваринами. Тварини теж прокидаються від зимової сплячки. Які тварини? (Відповіді дітей).
Де спав ведмідь?
Де зимувала білка?
Де спав їжачок?

Вихователь.Хлопці, а ви знаєте скільки місяців триває весна? (Відповіді)
Давайте назвемо весняні місяці. (Березень, квітень, травень).

Вихователь.А давайте зараз хлопці, займемо свої місця за столами та спробуємо зобразити те, про що ми з вами сьогодні говорили. Зараз ми малюватимемо картинки про весну. (Діти проходять на свої місця і малюють).

Вихователь. Які гарні картини про весну ви отримали! Ви справжні художники!
Діти про що ми сьогодні з вами говорили? (Про весну). Сьогодні ви мені все дуже сподобалися. Усі розумні та активні. Спасибі вам.

Ціль:

Розвиток пізнавального інтересу до навколишнього світу, формування уявлень про свійських тварин.

Завдання:

  1. Вчити виділяти та називати характерні ознаки свійських тварин (зовнішній вигляд)
  2. Ознайомити з умовами утримання, харчування та догляду за домашніми тваринами.
  3. Збагатити знання дітей про користь свійських тварин для людини.
  4. Виховувати турботу та любов до тварин.
  5. Активізувати та збагачувати словник дітей на цю тему.

Попередня робота:розгляд картинок із серії «Домашні тварини», читання віршів, потішок, загадування загадок, розповідь казок за участю свійських тварин. Проведення рухливих ігор, фізкультхвилин.

Устаткування: презентація на тему «Домашні тварини», ноутбук, кішка Мурка, паперові силуети тварин, картинки.

Хід НІД

Вихователь:

Діти сидять на стільцях. Вихователь сидить перед ними.

Наші очі уважно дивляться,

Наші вушка уважно слухають,

Наші ніжки нам не заважають,

Наші ручки лежать, відпочивають.

Вихователь:

Хлопці сьогодні до нас хтось прийде у гості! Але щоб дізнатися хто це, потрібно відгадати загадку!

Біля порога плаче,

Коготки ховає,

Тихо в кімнату увійде,

Замуркоче, заспіває.

Вихователь:Так, це кішка. На вулиці похолоднішало, і кішка Мурка прийшла до нас погрітися! Коли настають холоди, ми з вами одягаємось у теплий одяг? Що ми одягаємо? А як ви вважаєте, що ж буде з тваринами? Як вони готуються до холодів? (Відповіді дітей).

Вихователь:домашніми вони називаються, тому що живуть поруч із людиною, поруч із його домом. Людина їх доглядає, годує, а натомість вони роблять нам дуже багато корисного.

Коли Мурці холодно, вона забирається на теплу пічку (якщо вона живе у сільському будинку, де є піч), а якщо живе у квартирі, то де вона може погрітися? (Відповіді дітей).

З господарем дружить,

Будинок вартує,

Живе під ганком,

Хвіст кільцем.

Вихователь:звичайно, це собачка. Як собака допомагає людині? (Охороняє будинок та людину). Як називається будиночок, в якому живе собака, щоби не замерзнути? Ближче до зими тварини линяють, їхня вовна стає гутою та теплою, тому собачці не холодно навіть на морозі!

Діти послухайте таку загадку:

У мене велика грива, Вушка та копитця. Прокачу того грайливо, Хто не побоїться. Моя шерстка гладка, Хто ж я?

(Коніка.)

Вихователь:правильно, конячка. Коня теж домашня тварина. Її господар будує загін, який називається стайня, щоб коли буде холодно конячка не замерзла. А що любить їсти коня? (Відповіді дітей). Звісно, ​​овес! Конячка допомагає людині перевозити різні тяжкості.

Послухайте ще одну загадку:

Голодна мукає,

Сита жує,

Усім дітям молоко дає!

Вихователь:звичайно, це корова, вона дає смачне та корисне молоко. Як ви вважаєте, де корова житиме взимку? (Відповіді дітей). Для цих тварин людина робить спеціальний загін, там тепло. Взимку на полях лежатиме сніг, як ви думаєте, де ж пастимуть корови? Господарі влітку косять траву, а коли вона підсихає, її складають у купи – стоги. На сінувалі сушиться сіно, яким і кормитимуть корову, коли не буде трави.

Діти, давайте встанемо в коло і заспіваємо пісеньку - потішку:

Як я свіжої трави їй нажну.

Їж досхочу, коровушка моя!

Їж ти досита, моя буря!

Як я вже мою коровушку люблю!

Ситна пійла я корівці наллю,

Щоб ситий був коровушка моя,

Щоб вершків буреня дала.

Вихователь:а ще бувають і птахи свійськими. Ви знаєте таких птахів? (Відповіді дітей)

Так, кури, качки, гуси - це свійські птахи, вони приносять користь людині, а людина їх доглядає.

Ми з вами дізналися, що за домашніми тваринами треба доглядати.

Мурка у нас погрілася, а тепер піде ловити мишей!

Молодці, хлопці, на згадку я дарую вам силуети свійських тварин. А ви маєте сказати, яку користь приносять ці тварини людині.

Вихователь хвалить дітей та роздає дітям картинки свійських тварин.

Яку користь приносить корів? - дає молоко,

Яку користь приносить людині курка? - несе яйця,

А яку користь приносить кішка? - ловить мишей,

Яку користь приносить господареві собака? - охороняє будинок,

А яку користь приносить качка? - несе яйця,

А кінь - перевозить тяжкості.

Вихователь:Молодці хлопці! Перш ніж, ви будете прикрашати своїх тварин, давайте подивимося на картинки з їх зображенням! (Виховник викликає дитину до дошки та пропонує описати зовнішній вигляд домашніх тварин).

Діти розфарбовують силуети тварин.

Після розфарбовування всі силуети викладаємо на стіл, діти дають прізвиська тваринам і обговорюють свої роботи.

Пальчикова гімнастика

Раз два три чотири п'ять,

Як тварин нам назвати? ( по черзі загинаємо пальчики на лівій руці)

Найближчих, найвірніших —

Кожен знає їх, мабуть ( плескаємо в долоні).

Кінь, корова, собака та кішка ( вказівним пальцем лівої руки загинаємо пальці на правій руці).

Як назвемо їх?

Подумай трошки ( розводимо руки в сторони, ніби запитуючи у оточуючих).

У будинку з господарем дружно живуть ( зображуємо руками дах будинку над головою),

Значить, домашніми їх звати.

Запропонувати дітям переглянути відеофільм «Домашні тварини»

Підсумок заняття:

Вихователь:

Хлопці, скажіть, будь ласка, про що ми розмовляли сьогодні на занятті?

Про які тварини ми дізналися?

Ми з вами піклуватимемося про домашніх тварин?

Мені дуже сподобалося, як ви сьогодні працювали, відповідали, малювали! Молодці!

 
Статті потемі:
Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу в середній групі на тему: Весна Дидактична гра «Живе – неживе»
Олена Гадаборшева Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу на тему «У світі скла» у середній групі. Вихователь Гадаборшева Є. С. Освітня область: пізнавальний розвиток. Мета: допомогти виявити властивості скла (прозоре, міцно
«Тату, мамо, я – здорова сім'я!
Сценарій позакласного спортивного свята "Тато, мамо, я – здорова сім'я" 2-4 класи. (у рамках міського соціально – орієнтованого проекту «Дворовий тренер») МБОУ ЗОШ № 11 ім. Скрипки О.В. м.Волзького Волгоградської області. Цілі та завдання: «Здо
Майстер-клас з покроковими фото
Якщо вам захотілося зайнятися творчістю, зробіть панно із солоного тіста. Для роботи знадобиться мінімум матеріалу, а в результаті вийде гарний та оригінальний виріб. Панно допоможе, наприклад, відобразити розміри ручки та ніжки вашого малюка, дозволь
Вулиці Бульварного кільця
Бульварне кільце - головний міський променад, безперервна послідовність із 10 бульварів та 13 площ, що оперізують історичний центр міста. Будучи одним із традиційних кілець Москви, насправді Бульварне кільце не замкнуте і має форми.