Zhrnutie tried v mladšej skupine magické kvapôčky. Organizovaná vzdelávacia aktivita (komplexná herná hodina) "Kvapka" v mladšej skupine

Elena Nikolaevna Skatková
"Drop Magic". Abstrakt lekcie o ekológii v druhej časti juniorská skupina"Kvapka na návšteve u chlapcov"

GBOU stredná škola №227

« Magická kvapôčka»

Abstrakt lekcie o ekológii

IN DRUHÁ SKUPINA JUNIOROV

« Kvapka na návšteve u chlapcov»

Kompilátor:

Skatková Elena Nikolaevna

Téma: „Kúzelná voda kvapôčka»

Ciele: oboznámiť deti s vlastnosťami voda: voda nemá vôňu a chuť. rozvíjať pozornosť, pamäť detí; dať deťom emocionálne potešenie zo vzájomnej komunikácie a hry s vodou.

materiálov: šálky s vodou a džúsom, podnosy, slamky, voda kvapôčkovú hračku.

Priebeh kurzu.

(znie melódia - zvuk dažďa)

- Chlapi, pohodlne sa usaďte a pozorne ma počúvajte! Pripravte si uši, pripravte oči! vám dnes o hostí prišla kvapka vody.

kvapôčka. Ahoj, chlapi.

Som morský muž kvapôčka,

naozaj ťa potrebujem

Napijem sa, napijem sa -

Získajte vodu.

A teraz sme spolu s vodou kvapôčka Dáme vám zaujímavú hádanku a skúste ju uhádnuť. A hneď ako uhádnete, odpoveď sa objaví na našom stole.

Som oblak a hmla

A potok a oceán

A lietam a bežím

A môžem byť sklo!

opatrovateľka: Správny, chlapi, Toto je voda!

Vychovávateľ. Chlapi a nechaj nás za svoje kvapôčky povieme si riekanku o vode, ktorú všetci poznáme

Voda, voda,

Umyť si tvár

Aby sa vám leskli oči

Aby sa líčka červenali

Smiať sa ústami,

Zahryznúť si do zubov!

Vychovávateľ. Výborne chlapi!

kvapôčka. Aký skvelý príbeh ste povedali! A mám pre vás aj prekvapenie!

(na stole sú šálky vody prikryté obrúskom)

Vychovávateľ. Chlapi, a teraz poďme spolu s vami zistiť, aká je vôňa vody, či vonia čím!

(deti prídu k stolu a čuchajú vodu do pohárov)

Ako vonia naša voda?

A skúste porovnať, ovoňať vodu, ktorá je na inom stole.

(deti čuchajú vodu, do ktorej je pridaný aromatický olej)

Vonia už voda?

Vychovávateľ. Vraciame sa k prvému stolu a skúšame znova, či nám voda zapácha

(opakovane skúšajte čuchať, kým sa deti nepresvedčia, že voda ničím nepáchne)

Vychovávateľ. Čo myslíte, ako vonia naša voda?

deti. nie

Správny, chlapi, dozvedeli sme sa, že voda nič nezapácha, voda nemá zápach! Nevonia voda, ktorá stojí na prvom stole, ale voda, ktorá stojí druhý stôl, vonia ako keby do nej bola pridaná iná tekutina.

Vychovávateľ. Chlapi som s tebou kvapôčka Navrhujem, aby ste sa trochu pohli. Poďte ku mne, pozorne počúvajte moje slová a opakuj po mne.

V pondelok som sa kúpala (zobrazuje plávanie)

A v utorok - maľovanie. (zobrazuje kresbu)

V stredu som si dlho umýval tvár, ( "umývame sa")

A vo štvrtok hral futbal. (bežať na mieste)

V piatok som skákal, bežal, (skáčeme)

Tancoval som veľmi dlho. (krúženie na mieste)

A v sobotu, nedeľu (tlieskanie rukami)

Celý deň som oddychoval.

(deti si čupnú, ruky pod líce, zaspia)

Vychovávateľ. Dobroty! Všetko zvládli perfektne!A teraz tá voda kvapôčka, ponúka zistiť, aká je chuť vody! Má voda chuť! Ale aby sme to zistili, skúsme trochu vody, ktorá je na našom stole.

(Deti pijú vodu so slamkami)

Vychovávateľ. Teraz mi povedzte, lahodná voda?

Vychovávateľ. Dobre. A porovnáme chuť vody so šťavou.

(deti pijú džús)

Vychovávateľ. Chutný džús?

Vychovávateľ. Teraz opäť ochutíme vodu.

(deti pijú vodu)

Vychovávateľ. Povedzte mi, prosím, deti, má voda chuť?

deti. nie

Vychovávateľ. Výborne! Správny, chlapi voda nemá chuť. A aj dnes sme spolu s vodou trochu naučenýže voda nemá zápach!

kvapôčka. Chlapi, si skvelý! A teraz už musím ísť, musím sa ponáhľať na pomoc svojim rastlinám, už sú smädné. Nabudúce si povieme o ďalších úžasných vlastnostiach vody. Pretože teraz o mne veľa viete, dám vám tieto hračky (plávajúce) (kvapôčka pozve deti, aby sa hrali, ale ona sa rozlúči a odíde. Deti sa hrajú ponorením hračiek do vody.)

Oboznámiť deti s vlastnosťami vody (voda je kvapalina, má hmotnosť, bez chuti, priehľadná). Upozorniť deti na dôležitosť vody v našom živote: pre koho je potrebná a na čo je potrebná. Povzbudzujte ich, aby rozumeli reči dospelého a aktívne na ňu reagovali. Podpora túžby detí aktívne sa zapájať do kognitívnej komunikácie, vyjadrovať svoj názor, vyvodzovať jednoduché závery.

Rozvíjať kognitívne schopnosti detí v procese kĺbov výskumné činnosti, praktické pokusy s vodou; zvedavosť, myslenie, reč, zrakové a sluchové vnímanie; rozvíjať motorické schopnosti. Pestujte úctu k vode.

Zadajte slová do aktívneho slovníka detí: tekuté, ťažké, bez chuti, priehľadné.

Stiahnuť ▼:


Náhľad:

Lekcia v druhej juniorskej skupine

"Cesta s kvapôčkou"

Obsah programu. Oboznámiť deti s vlastnosťami vody (voda je kvapalina, má hmotnosť, bez chuti, priehľadná). Upozorniť deti na dôležitosť vody v našom živote: pre koho je potrebná a na čo je potrebná. Povzbudzujte ich, aby rozumeli reči dospelého a aktívne na ňu reagovali. Podpora túžby detí aktívne sa zapájať do kognitívnej komunikácie, vyjadrovať svoj názor, vyvodzovať jednoduché závery.

Rozvíjať kognitívne schopnosti detí v procese spoločných výskumných aktivít, praktických experimentov s vodou; zvedavosť, myslenie, reč, zrakové a sluchové vnímanie; rozvíjať motorické schopnosti. Pestujte úctu k vode.

Zadajte slová do aktívneho slovníka detí: tekuté, ťažké, bez chuti, priehľadné.

prípravné práce: Séria hier - pokusov na oboznámenie sa s vlastnosťami vody.

Čítanie fikcia(K.I. Čukovskij "Moydodyr", "Fedorino smútok", S. Prokofiev "O sivom oblaku", "Čarovný košík", A. Barto "Dievča - ušmudlané", slovensky ľudová rozprávka„Návšteva slnka“).

Učiť sa naspamäť básničky, riekanky, pesničky o vode.

Dejové hry „Kúpanie bábiky“, „Uvaríme večeru pre bábiku“, „Perieme šaty pre bábiku“.

Metódy a techniky : hra (príchod hernej postavy), vizuálna (Prezentácia „Voda“), praktická (experimenty), verbálna (otázky, krátky rozhovor, umelecké slovo)

Materiál. Kvapka - hračka, zvonček, projektor, 2 šálky pre každé dieťa, prevarená voda, pohár tónovanej vody, hrnčeky prevarenej vody podľa počtu detí, obrúsky, veľký obrúsok, pohár, vedierko, lyžica, fľaša vody, taniere.

Priebeh vyučovacej hodiny.

(Zvonček zaznie.)

V.: „Zvony zvonia,

Chcú pozvať

Kde majú deti záujem?

No, kde je neznáme!

Q. Chcete vedieť, kam nás dnes pozývajú zvony? (Áno)

V.: A pozývajú vás na cestu. Ale kde, to sa teraz dozviete. Zatvorte oči a počúvajte.

(Znie zvuková nahrávka "The Bubbling of the Brook".)

V.: Áno, skutočne, počuli sme špliechať vodu. Toto je zurčiaci potok a dnes sa vydáme na cestu do Kráľovstva vody. Ale aby sme sa nestratili, pozval som Dropleta, aby s nami cestoval tiež.

„Kvapkať – kvapkať kvapka – dážď šabľa

Radšej vypadni

Vezmite nás na cestu"

V.: Myslím, že to počujem!

"Rýchlo zatvor oči,

Poďme do rozprávky."

(Deti zatvoria oči. Zaznie zvuk vody. Objaví sa kvapôčka)

V.: A tu je kvapôčka. Poďme ju pozdraviť. Táto kvapôčka už veľa videla, vie veľa zaujímavého o vode.

„Počuli ste už o vode?

Hovorí sa, že je to všade!

V kaluži, v mori, v oceáne

A pri kohútiku...“

Otázka: Odkiaľ si myslíte, že sa vzala naša kvapôčka? (Odpovede detí). Pozrime sa, odkiaľ prišla.

(Deti sledujú prezentáciu „Voda“)

B. Kvapka je malá čiastočka vody. Prečo potrebujeme vodu? (Odpovede detí) Kto potrebuje vodu? (odpovede detí)

B. Správne, chlapci. Výborne. Bez vody nemôžeme žiť. Voda je veľmi odlišná. Voda sú rieky, jazerá, moria. A predsa je voda potrebná pre každého, kto žije na našej planéte Zem. Ako čarodejnica sa môže zmeniť na rosu, ľad, sneh a dážď.

V. Droplet chce s nami hrať. Postavte sa na nohy.

***Fizminutka "Cloud"

biely oblak (Zaoblené ruky pred vami)

Stúpa nad strechouZdvihnite ruky nad hlavu)

Oblak sa rozbehol

Vyššie, vyššie, vyššie (Vytiahnite ruky nahor; hladko kývajte rukami nad hlavou zo strany na stranu)

Vietor je oblak

Prichytený na zvrat.

Oblak sa zmenil na búrkový oblak(Ruky opisujú veľký kruh cez strany nadol a spúšťajú ich; sadnite si). (2 krát)

Q. Páčilo sa vám hranie s Droplet? (Áno)

V. Droplet si pre vás pripravil prekvapenie.

(Deti idú k stolom, na ktorých sú poháre vody)

Otázka: Poďme zistiť, čo je voda?

IN (Učiteľ prelieva vodu z fľaše do vedra, z vedra do hrnčeka, z hrnčeka do pohára).Vidíš, čo robím s vodou? (nalievam) Správne, voda sa dá naliať do niečoho: do pohára, do vedra, do hrnčeka. Môže sa nalievať, prelievať z jednej nádoby do druhej. Voda tečie. Skúsme preliať vodu z jedného pohára do druhého.(Deti nalievajú vodu). Takže ty a ja sme zistili, že voda - je to tekutina. (Osobné a zborové opakovania)

B - A teraz vezmite do jednej ruky prázdny pohár a do druhej ruky pohár vody. Čo môžete povedať o pohári vody? (Odpovede detí). - Správne, je ťažký a prázdny pohár je ľahký. Voda má váhu je ťažká.

Q - A teraz vám navrhujem ochutnať vodu. (Pozývame deti prevarená voda). Čo je ona? trpký? Slaný? sladké? (Odpovede detí).

B - Voda nemá chuť, je bez chuti.

Otázka: Chlapci, radi sa hráte na skrývačku? A teraz sa Droplet chce s vami hrať na schovávačku. Skúsme schovať lyžicu do vody. Tu mám dva poháre vody. Pokúste sa nájsť, kde schovám lyžicu.(Zo začiatku spustite lyžicu do čistej vody, potom do tónovanej vody) Prečo ste rýchlo prvýkrát videli lyžicu? (Pretože voda je čistá)

Otázka: Áno, v prvom pohári bola voda čistá a priezračná.Voda je priehľadná.

V. Kapelkovi sa náš výlet veľmi páčil. Dnes ste boli ako skutoční vedci a robili experimenty, ale pravdepodobne ste unavení, dajme si pauzu a zahrajte si hru „Kvapka a oblak“

*** Hra "Kvapka a oblak"

"Jeden dva tri štyri päť

Začínam čarovať

Už tu nie sú žiadne deti

Rýchlo sa zmenil na kvapky!

IN.: Prišla jar, slniečko pekne svietilo, vtáčiky spievali, zrazu pribehol oblak a začalo pršať.Kvapky lietali na zem, skákali, hrali sa. Zhromaždili sa a tiekli vo veselých prúdoch (držiac sa za ruky vo dvojiciach tvoria prúdy). Brooks sa stretol a stal sa veľkou riekou (spojenou v jednom reťazci). Kvapky plávajú vo veľkej rieke, cestujú. Thekla - rieka tiekla a padala do veľkého, veľkého oceánu (deti sa preorganizujú do okrúhleho tanca a pohybujú sa v kruhu). Plávali a plávali v oceáne a potom si spomenuli, že materský oblak im prikázal vrátiť sa domov. A práve vtedy vyšlo slnko. Kvapky sa stali ľahkými (kvapôčky prikrčené stúpajú, potom naťahujú ruky nahor). Vyparili sa pod lúčmi slnka, vrátili sa do materského mraku.

Otázka: Je tiež čas, aby sa naša Kvapka vrátila k mame - oblakom, cestovanie s nami sa jej veľmi páčilo. Drop sľubuje, že k nám opäť príde a pripraví pre nás nové prekvapenia. Rozlúčme sa s Dropletom.

(Zvonček zaznie).

„Zvony zvonia

Chcú nám zavolať

"Vráťte sa do Materská škola,

Hry čakajú na chlapcov!

Otázka: Naša cesta sa skončila. Chlapci, s kým sme dnes cestovali? Čo sme sa naučili o vode?

(Voda je kvapalina, je bez chuti, priehľadná, má hmotnosť - ťažkú)

Otázka: Chlapci, čo si myslíte, malo by sa šetriť vodou? (Áno)

Otázka: Ako môžeme šetriť vodou? (Zavrieť kohútik)

V.: Výborne, chlapci, teraz viete veľa o vode a myslím, že ušetríte vodu doma aj v škôlke.


Integrovaná lekcia
v druhej juniorskej skupine „Cesta s kvapôčkou“

Úlohy:
- upevňovať vedomosti detí o ročných obdobiach a sezónnych zmenách v prírode;
- objasniť myšlienku kolobehu vody v prírode;
- objasniť znaky vody a jej význam;
- rozvíjať básnický sluch (básne, hádanky o vode).
- rozvíjať obraznú reč na príklade ústneho ľudového umenia - hádanky (o vode);
- rozvíjať hmatové vnemy detí;
- upevniť vedomosti detí o vode, jej vlastnostiach, že voda sa v chlade mení na ľad, v teple sa topí a stáva sa z nej voda;
- prostredníctvom hier a experimentov naučiť deti identifikovať fyzikálne vlastnosti voda;
- naučiť deti skúmať tekuté a pevné telá v ich rôznych stavoch;
- naučiť deti robiť samostatné závery na základe výsledkov prieskumu;
Prípravné práce:
Výber vhodného umeleckého materiálu.
Tvorba kartotéky básní, pokusov a ich realizácia.
Skúmanie vedeckých a vzdelávacích publikácií s deťmi (mapy, schémy, ilustrácie, fotografie, plagáty).
Učenie sa rôznych mobilných, prstových hier.
Materiály:
Ilustrácia "Vodný cyklus v prírode"
Herný model "Jaro, potok ..."
Hra "Ako vyzerajú oblaky?"
Hra "Ako vyzerá voda?"
Mobilná hra „More sa obáva“
Na experimenty: priehľadné poháre, sitá, taniere, miska.
Kartičky s veršami a hádankami.
Zvukový záznam „Zvuky vody“.
pohybovať sa
Skúška obrazu „Prišla jar“
Otázky: Na tomto obrázku, ktorý umelec namaľoval, aké je ročné obdobie? (Jar).
Ako zistíte, že sezóna je tu jar? (Sneh sa topí, zo striech visí námraza, objavili sa rozmrazené miesta.)
Áno, máte pravdu chlapci, na obrázku je jar a na jar je veľa vody. Jedna z týchto kvapiek vody je našim dnešným hosťom.
Teraz vám ju predstavím.
Učiteľka ukáže deťom kvapôčkovú hračku a ponúkne sa, že ju pozdraví.
Pijú ma, nalievajú.
Každý ma potrebuje
Kto som?
Deti vystriedajú dlane, učiteľka každému dieťaťu nakvapká kvapku vody z pipety do ruky.
Teraz má každý z vás svoju kvapku na dlani. Poďme sa s ňou hrať.
Učiteľ vyzve deti, aby fúkli na kvapku, prevalili ju na dlani.
Chlapci, povedzte mi, aká to bola ruka, keď na ňu sadla kvapka? (mokrý)
Tak sme sa stretli s kvapkou vody.
Voda, voda,
Umyť si tvár
Aby sa oči leskli
Aby sa líčka červenali
Smiať sa ústami,
Uhryznúť zub.
Voda-voda, všade okolo voda
A bez nej nie sme nikde.
polej kvety,
A len to piť.
Otočíme vodovodný kohútik
A nalejte do čajníka.
Voda vrie, voda syčí
A čoskoro bude čaj liečiť.
A vo vašej skupine je voda
Jej kvapky sa nedajú spočítať. (Golubeva V.A.)
Prečo je teda potrebná voda? Vieš? Odporúčané odpovede od detí. (Plávať vo vode, umývať riad, prať bielizeň, umývať sa, polievať rastliny, uhasiť smäd, variť.)
Správny. Chlapci! Veľmi ma to zaujíma! Máme v záhrade také kvaple? Kde sú? (Odpovede detí.) Kvapka veľmi rada cestuje po svete. A vy chcete ísť Kvapôčka na výlet. Aby sme sa vydali na cestu, musíme spievať kvapôčkovú pieseň. (zvukové kvapôčky pri nahrávaní zvuku)
Kvapkanie, kvapkanie…. Tu sme sa všetci trochu stali.
Koľko je tam kvapiek? (Veľa) Keď sa nazbiera veľa, veľa kvapiek, čo sa stane? (kaluža)
Mobilná hra "Vodný cyklus v prírode"
Postavte sa do kruhu, držte sa za ruky. Predstav si, že ty a ja sme veľká mláka. Pozorne počúvajte a sledujte pohyby.
Kaluže môže mať rôzne tvary: oválne, okrúhle (znázorňujúce držanie sa za ruky). Tu začalo slnko zohrievať našu mláku. (Sadni si). A začalo sa zahrievať kaluž (vstaň, zdvihni ruky hore). Voda sa začala ohrievať a najmenšie výpary začali stúpať, zohriali sa a rozptýlili sa rôznymi smermi. (Deti sa rozpŕchnu po skupine, ruky držia po stranách). Ale lietajúc hore, vyššie a vyššie boli chladné, kvapôčky sa začali spájať a začali sa z nich vytvárať mraky. (Spojte sa do jedného alebo viacerých oblakov) Kvapôčky sa nahromadili toľko, že oblaky stmavli a sťažili. Praskli a pršali na zem. (Keď stáli v skupinách, posadili sa).

Didaktická hra "Ako vyzerá oblak?"
Vyberte obrázok. Pozrite sa na oblaky, hádajte, komu sa podobajú, nájdite požadovaný obrázok a dajte si pozor, aby ste neurobili chybu.
Dážď, dážď, viac zábavy!
Kvapkať, kvapkať, neľutovať!
Len nás nezmáčajte!
Neklopať na okno.
Postrek v lesnom poli
Tráva bude hustejšia! (Zvuky dažďa)
A opäť sa na zemi vytvorila veľká mláka.
Bežím ako po rebríku
Zvonenie na kamienkoch
Z diaľky pri pesničke
Spoznať ma.
(Potok)
Potok v lese zurčí
A klope na kamene
Beží k veľkej rieke
ktorá tečie ďaleko. (Zvuk rieky)
Kvapky, drž sa pri sebe, prebehli v mieste rieky.
(Zvuk mora) Počuť hluk. kam sme sa to dostali? (odpovede detí)
Hra „More sa raz trápi“
More je znepokojené
More znepokojuje dve,
More je rozbúrené tri
Morská postava zmrazte!
Čo sa stane so studenou vodou? (ľad)
Výskumná práca "Voda nemá formu."
Chlapci, prosím poďte ku stolom. Deti skúmajú kocky ľadu. Aký tvar má tento kus ľadu? (definovať tvar)
Zmení svoj tvar, ak ho pustíme do pohára, do misky, položíme na stôl alebo na dlaň? Nie, zostane kockou kdekoľvek (kým sa neroztopí). Zoberte si do rúk jeden kus ľadu.... Dotknite sa kociek ľadu prstom a povedzte mi, čo to je? (Tvrdý, studený, hladký, klzký)
Čo sa stane s ľadom, ak ho necháte dlhšie v teplej miestnosti? (Ľad sa topí.)
Čím sa stane? (Ľad sa zmení na vodu.)
Prečo sa to stane? (Pretože skupina je teplá.)
Experiment možno doplniť nasledujúcimi pozorovaniami: kocka ľadu, ktorá má tvar, sa roztopením zmení na kvapalinu a rozprestrie sa po povrchu taniera. Vyzvite deti, aby našli odpoveď samy prelievaním vody z jednej nádoby do druhej. Nechajte chlapov naliať vodu do taniera, pohára (akejkoľvek nádoby), na povrchu stola.
Keď sa ľad roztopí a zmení sa na vodu, čo sa stane? (Voda má podobu predmetu, v ktorom sa nachádza. A na rovine sa šíri ako mláka.) (Učiteľ pomáha deťom odpovedať podľa potreby).
Má voda formu? (odpovede detí)
Záver: To znamená, že voda nemá formu, má podobu nádoby, do ktorej sa naleje, to znamená, že môže ľahko meniť tvar.
Rozlúčme sa s kvapkou, príďte k nám opäť kvapka, veľmi sa tešíme, že vás vidíme.

Výsledok: Chlapci, páčilo sa vám cestovanie s kvapkou. Čo zaujímavé ste sa dnes dozvedeli o vode? Čo si mal rád?


Mestská škôlka vzdelávacia inštitúcia„Materská škola všeobecného rozvojového typu „Slnko“, Buinsk, Tatarská republika“
Abstraktné otvorená trieda v angličtine na tému:

Skomplikovaný:
učiteľ angličtiny
1 kvalifikačná kategória
Malyashova R.Z.
2011
Téma: „ZOZNÁMENIE. HRAČKY." Výchovné, vzdelávacie a rozvojové úlohy: 1. Rozširovanie obzorov detí, pestovanie záujmu o cudzí jazyk.
2. Naučte sa vykonávať potrebné úkony, rozvíjajte pozorovacie schopnosti.
3. Naučte sa rozumieť cudzej reči. Ciele: 1. Zopakovanie preberanej slovnej zásoby a ukážok reči. 2. Rozvoj dialogických rečových schopností formou hry a dramatizácie.
3. Rozvoj monologických rečových schopností formou opisu hračky.
4. Opakovanie skladieb na anglický jazyk. Forma vzdelávania: skupinová, individuálna. Vybavenie: hračky, hudobné centrum, CD, kazety.

PROCES ŠTÚDIA
1. POZDRAV.
W. Dobré ráno, deti!
E. Dobré ráno, dobré ráno, dobré ráno vám!
Dobré ráno, dobré ráno, sme radi, že vás vidíme.
W. Ako sa máš?
D. Dobre, ďakujem.
U. kladie rôzne otázky: Ako sa voláš? Aké je tvoje priezvisko? Si v poriadku? Si v poriadku?
D. Volám sa…. Moje priezvisko je... som v poriadku! Som v poriadku!
2. Aktualizácia doterajších poznatkov.
*Opakovanie farieb
Učiteľka ukáže na pyramídu, deti najprv zborovo volajú farby
potom jeden po druhom.
W. Aká je to farba? D. Je to biele, modré....
*Ako sa tieto hračky volajú po anglicky?
U. ukazuje na hračky, deti ich po anglicky volajú: loptička, bábika, auto, vlajka, mizík, mačka, pes, medveď, zajac, líška…….
U. kladie otázku Čo je to? D. odpoveď: Toto je lopta. Toto je bábika......
* Minút telesnej výchovy.
Na vedenie triedy je povolaný 1 žiak. Deti v zbore vyslovujú a vykonávajú príkazy, počítajú. Potom spievajú pieseň "Spíš?"
* Hra „Mačka a myš“.
W. ponúka inscenáciu dialógu „Cats and Mice“ v angličtine.
Ahoj, Myška!
Ahoj Mačička!
Myška, Myška
Kde je tvoj dom? Mačička, mačička Nemám byt, som chudobná myš, nemám dom. Myška, myška, choďte do môjho domu! Mačička, mačička, to nemôžem, ty ma chceš zjesť! Čau, čau! *Popis obľúbenej hračky. Deti striedavo vychádzajú a opisujú svoju obľúbenú hračku. Toto je pes. Pes je veľký. Pes je biely. Mám rád svojho psa.
*Poďme spievať pieseň "Sobla". Deti spievajú pieseň v angličtine. *Dialógová hra „V obchode“ Postavy: predávajúci a kupujúci. P. Dobrý deň! Čo chceš?
Pok. Ahoj! Dajte mi auto, prosím!
Atď. Nech sa páči!
Zbohom!
*Povedz o sebe.
Som dievča, volám sa Aliya. Moje priezvisko je Diyarova.Mám 7 rokov.Rád sa hrám,rád spievam.
*Na konci hodiny sa deti postavia do kruhu a pohybmi zahrajú anglickú pieseň „In & out“.
*Zhrnutie. Lekcia sa skončila, zbohom!

Synopsa OOD s prvkami experimentovania v druhej juniorskej skupine "Hello, Droplet!".

Autor: Elena Aleksandrovna Volodina, učiteľka.
Miesto zamestnania: MŠ MBDOU CRR č. 10, Mtsensk, región Oryol.

Popis: materiál bude zaujímavý pre pedagógov, učiteľov dodatočné vzdelanie, pre deti predškolského veku.
Cieľ: oboznamovanie detí s vlastnosťami vody.
Úlohy:
- oboznámiť deti s vlastnosťami vody: transparentná, tekutá, bez zápachu;
- rozvíjať zvedavosť, myslenie, reč detí;
Povzbudzujte deti, aby sa zúčastnili experimentu.
Vybavenie:
poháre s vodou, mlieko, čakanka, hrnčeky s vodou, slamky, mydlo, kvaš, štetce, obrázky potoka, mora, rieky, dažďa.

Pokrok OOD:

Učiteľ s deťmi vstúpi do skupiny a uvidia oblak.
Vychovávateľ: Deti, kto sa skrýva za mrakom? (Dážď).
Vychovávateľ: Hosť, poď k nám,
Povedzte nám o sebe! (Učiteľ zdvihne „Kvapku“).


kvapôčka: Ja, kvapka - kvapka dažďa
Zo zlomyseľného obláčika.
Prišiel som sa zabaviť!
Budeš sa so mnou hrať? (Áno).
Učiteľ: Teraz vieme, kto prišiel na návštevu? (Áno, kvapka dažďa, voda). Droplet sa chce s vami hrať!
kvapôčka: Deti, zdvihnite ruky a hrajte sa so mnou!
Hra „Pozdravte kvapôčku“.(Deti stoja v kruhu, podávajú si Kvapôčku a pozdravujú ju: ahoj, dobrý deň, ahoj).



kvapôčka: Aké ste dobré, milé deti! Pozývam vás na stretnutie s mojou "matkou" - vodou.
(Deti sedia pri stoloch).
Učiteľ: Deti, pozrite sa, čo si pre nás Droplet pripravil? (Poháre s vodou, mliekom).
Hra „Nájdi hračku“.(Deti zavrú oči, kvapôčka každému dá malú loptičku do pohára s vodou. Otvorením očí by deti mali pomenovať, kde sa hračka ukrýva. To isté s mliekom. Dospejú k záveru: voda je čistá).
Vychovávateľ: Prečo sme okamžite našli guľu vo vode, ale nie v mlieku? (Voda je priehľadná).


kvapôčka: Deti, poznáte ma po čuchu? Skúsme!
Hra „Hádaj podľa vône“.(Deti sú vyzvané, aby najprv ovoňali čakanku, vodu s otvorenými očami. Potom sa ponúknu, aby hádali, kde je voda so zavretými očami).


(Sú záverom: voda necíti).
Vychovávateľ: Pozrite, deti, má Droplet nohy? (Nie). Ale ako sa k nám Kvapôčik dostal? (Odpovede detí). Pozrime sa, ako sa voda pohybuje!
Zažite „Vodu leje“.(deti berú hrnčeky s vodou a nalievajú si ju do pohárov, sledujú, ako sa voda leje, tečie).


Telesná výchova: Kvapkanie dažďa, kvapkanie dažďa (klepanie prstom na dlaň).
Na rukách, na nohách (zobrazujem dážď kvapkajúci na moje ruky a nohy).
Dažďa sa nebojíme! (Vyhrážajú sa prstom).
Poďme skákať a baviť sa! (Skok).
kvapôčka: Teraz o mne viete veľa.
Vychovávateľ:Čo sme sa naučili o vode? (priehľadná, nezapácha, leje, tečie, tekutá).
kvapôčka: Akí ste dobrí ľudia! Na to vám ukážem kúzlo....
Zažite "Farbenie vody".


Zažite „Mydlové hrady“.



Vychovávateľ: Taká je čarodejnica Voda! (Kvapka sa lúči s chlapmi, odpláva na oblaku).
Vychovávateľ: Deti, kde môžeme stretnúť kvapku vody? (V kohútiku, vo vani, v oblaku). Pozrite sa na obrázky, kde v prírode môžeme nájsť vodu? (Odhalí obrázky zobrazujúce rieku, more, potok, jazero)



 
články na téma:
Zamilované fotorámčeky, milostný fotoefekt, srdiečka, valentínske fotorámiky, fotofunia láska Rámiky v tvare srdca pre photoshop
Keď srdce prekypuje láskou, tak veľmi si chceš vylievať city! Aj keď neviete, ako písať poéziu a skladať hudbu, určite môžete vložiť fotografiu svojho milovaného do krásnych a originálnych rámov! Túžba ozdobiť svoje fotografie takým spôsobom, že
Komplimenty krásnemu dievčaťu vo veršoch
Sladké, krásne, nežné, tajomné, úžasné, šarmantné, vtipné, úprimné, milé, citlivé, otvorené, žiarivé, očarujúce, sofistikované, neodolateľné a žiarivé. Môžete navždy hovoriť o svojej kráse a bohatstve svojej duše. Si božský
Komplimenty dievčaťu nie sú vo veršoch
Večný problém - krásna a hlúpa, alebo múdra, ale strašidelná... Ale našla som to tu - šikovná, vtipná, štýlová, vyšportovaná, blondínka a dokáže podporiť akúkoľvek konverzáciu... a v čom je problém? je to muž?)) ... zlomyseľná ako kobra, duševne nedostatočná a nedávno vyhlásená
Zaujímavé a nezvyčajné statusy o babičkách Status o tom, ako sa stať babičkou vnučky
Keď je tam babka, je niekedy bližšie ako jej rodičia, pretože s ňou si môžete dovoliť takmer všetko. Vnúčatá ju radi navštevujú na prázdniny alebo víkendy. Zaujímavé a fascinujúce stavy o babičkách vám pomôžu plne vyjadriť vaše želania.