Заняття в доу тема ялинкові іграшки. Конспект заняття «Іграшки на новорічну ялинку

МЬБОУ ДО «Палац творчості дітей та молоді» Ленінського району м. Кемерово План – конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва «Ялинкові іграшки» Розробив: педагог додаткової освіти Карпицька Ольга Степанівна

2017 План конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва педагога додаткової освіти Карпицької Ольги Степанівни Тема: «Ялинкові іграшки» Форма заняття: бесіда, пояснення, практична робота. Діяльна мета: Формування у навчально – комунікативних умінь. Змістовна мета: Розширити знання дітей про різноманітність ялинкових іграшок та їх походження. Удосконалювати технічні та образотворчі навички, вміння. Залучати дітей до дивовижного світу мистецтва, розвивати у них фантазію, творчість, уяву. Завдання: 1. Виховувати емоційну чуйність, естетичні почуття, інтерес до творчості, образотворчого мистецтва. 2. Розвивати творчі здібності та уяву, почуття форми, кольору та композиції. 3. Формувати вміння самостійно компонувати рисунок. Закріплювати знання та вміння раніше вивченого. Методи: фронтальний та індивідуальний. Матеріали та обладнання: Для педагога: Наочний матеріал, матеріал роздавальний. Для учнів: Робочий лист у вигляді ялинкової кулі. Кольорові воскова крейда.

\ ХІД ЗАНЯТТЯ 1. Організаційний момент – 2 хвилини: вітання; перевірка готовності учнів до заняття, їх емоційного настрою працювати; знайомство з планом заняття. 2. Виклад нового матеріалу – 8 хвилин: розповідь про свято «новий рік», про ялинкові іграшки; цікаві факти 3. Повторення пройденого матеріалу – 3 хвилини: орнамент, види орнаменту; робота з матеріалом зображення. 6. Практична робота – 15хвилин: Педагог пропонує дітям зобразити візерунки на робочому листі у вигляді ялинкової кулі. Звертає увагу до основні етапи малюнку. Через 15 хвилин заняття проводиться фізхвилинка. Педагогом промовляється техніка безпеки. У процесі самостійної роботи педагог надає учням повну творчу свободу, надаючи індивідуальну допомогу. Звучить тиха музика. 5. Підбиття підсумків заняття – 2 хвилини: Діти з педагогом обговорюють роботи. Наприкінці заняття влаштовується виставка. Педагог не забуває похвалити кожну дитину, відзначити те, що найкраще вдалося. Рефлексія настрою.

6. Прибирання робочих місць. Конспект відкритого заняття «Ялинкові іграшки» 1. Педагог (П): Здрастуйте хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас прийшли гості, ваші батьки та адміністрація палацу творчості. Хлопці, як ваш настрій? Передбачувана відповідь (ПЗ): Хороше. (П): Давайте подивимося один на одного, і подаруємо посмішки, і ваш настрій стане ще кращим! (П): Хлопці всі ви знаєте, яка зараз пора року!? (ПЗ): Зима. (П): Правильно, настала зима. Відгадайте загадку: Якщо ліс прихований снігами, Якщо пахне пирогами, Якщо ялинка в будинок йде, Що за свято?... (ПЗ): Новий рік. (П): Цілком вірно, молодці! Новий рік найяскравіший і найрадісніший свято, його люблять і дорослі і діти. Він вважається особливим і найчарівнішим, бо в новорічну ніч загадують бажання та дарують один одному подарунки. І незабаром настане це довгоочікуване свято. Хлопці, а ви чекаєте на це свято? (ПЗ): Так. (П): Готуються до цього свята наперед. І один із моментів підготовки – це прикраса нашого будинку. А головною окрасою будинку до цього свята є? (ПО): Ялинка.

2. (П): Хлопці, послухайте уважно загадку: Хоч не шишки, не голки, А висять на гілках ялинки? (ПО): Ялинкові іграшки. (П): Молодці. Відгадавши загадку, ви назвали тему нашого заняття, «Ялинкові іграшки». (П): Хлопці скажіть, чим ви прикрашаєте новорічну ялинку? (ПЗ): Іграшками, гірляндами, мішурою і т.д. (П): Чудово, чудово. А ви знаєте, що раніше ялинку прикрашали не іграшками? (ПЗ): А чим? (П): Раніше на Русі, ялинку прикрашали яблуками, горіхами, пряниками та цукерками. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати з ялинки, щось смачненьке! Згодом ялинку почали прикрашати іграшками із соломи, тканини у формі різних тварин, людей та ін. І лише в 19 столітті, у Німеччині, з'явилися перші скляні ялинкові іграшки. Якщо вірити одній легенді, це сталося випадково. Жив та був там майстер склодув. І ось коли настав час вбирати ялинку, виявилося, що в нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видмухував зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, і все це іскрилося, переливалося і виблискувало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія майстра виявилася настільки вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. І сьогодні ви будете справжніми майстрами ялинкових іграшок, а саме куль. Кожному з вас я приготувала такі кулі з паперу. Ваше завдання їх прикрасити. Чим ви їх прикрашатимете? (ПЗ): Візерунками. (П): Правильно, давайте згадаємо, яким іншим словом можна назвати візерунки, якими прикрашають різноманітні предмети? (ПЗ): Орнамент.

(П): Молодці, пам'ятайте. А які види орнаменту бувають? (ПО): Геометричний та рослинний. (П): Чудово. А які лінії використовують у орнаментах? (ПЗ): Пряма, хвиляста і зигзаг. (П): Добре, все пам'ятайте. Сьогодні на занятті ви самостійно вибираєте, яким буде ваш орнамент, з яких візерунків, фігур, ліній він складатиметься. У кожного буде свій неповторний орнамент. Для того, щоб приступити до роботи, давайте підготуємо ваші ручки. Обережно та тихо встаємо зі своїх місць. Фізмінка (П): Настає новий рік, Діти водять хоровод, Висять на ялинці кульки, Світяться ліхтарики, Засяяли крижинки, Крутять сніжинки. (П): Отже, ваші ручки готові до роботи. Стільчики посуньте ближче, спинки у всіх прямі, стежимо за поставою. Перед вами лежать загострені олівці, чого не можна ними робити? (ПЗ): Махати, тикати, стукати і т.д. (П): А чого ще не можна робити з будь-якими матеріалами? (ПЗ): Гризти. (П): Правильно, бо заболить животик. Хлопці, ще ви сьогодні малюватимете восковою крейдою, всі ви знаєте, що вони дуже ламкі, тому тримати їх потрібно за кінчик крейди. Отже, розпочинаємо роботу, спочатку малюємо простим олівцем. Для тих, кому буде складно вигадати свої візерунки, є помічники. У всіх лежать такі підказки, можна взяти за основу якусь ідею і доповнити своїми візерунками. (П): У кого орнамент готовий, розфарбовуйте восковою крейдою. Діти, покажіть мені, будь ласка, ваші ялинкові іграшки, які вони гарні вийшли. Ви все добре попрацювали, всі впоралися з

завданням, і за ваше старання хочу вручити кожному ось такі блискучі зірочки, які чудово доповнять орнамент вашої кулі. Діти, тепер у кожного з вас, з'явилася, нова ялинкова іграшка, якою ви зможете прикрасити вашу ялинку. Тепер своїми усмішками та настроєм покажіть, чи сподобалося вам наше заняття? Чудово! Усі залишилися задоволені своєю роботою! Наше заняття добігло кінця, наводимо порядок на робочих місцях. До нових зустрічей!

Муніципальна бюджетна установа

додаткової освіти

«Центр додаткової освіти дітей «ЮНІТЕР»

Рузаєвського муніципального району

Відкрите заняття

"НОВОРІЧНІ ІГРАШКИ"

Розробила та провела: педагог

додаткової освіти

Плігін Н.В.

Рузаївка 2015

«Виготовлення новорічної іграшки»

Тема заняття : "Новорічна іграшка".

Тип заняття : вивчення нового матеріалу та закріплення отриманих знань та навичок.

Ціль:

    створення умов учням у розвиток творчих здібностей, фантазії, креативного мислення у практичній діяльності;

    знайомство з історією та традиціями новорічного свята;

    навчити дітей поетапно виготовляти новорічні прикраси із паперу;

Завдання:

    закріпити отримані знання та вміння;

    навчити працювати за зразком, шаблонами;

    виховати художній та естетичний смак;

    виховати культуру праці;

    виховати акуратність та точність у роботі, посидючість та працьовитість;

    розвивати увагу, вміння порівнювати, аналізувати;

    розвивати моторику кистей рук та пальців

    використання на занятті здоров'я заощаджуючих елементів (фізкультхвилинки, зміна діяльності);

    стежити за виконанням санітарно-гігієнічних вимог на занятті.

Форма заняття: традиційна.

Методи: пояснювально-ілюстрований, репродуктивний

Для вчителя: комп'ютер, проектор, демонстраційний екран, правила техніки безпеки, зразок готової іграшки, роздатковий матеріал.

Для учнів: кольоровий папір, ножиці, клей олівець, шаблони, тасьма для петельки.

Хід заняття.

    Вступна частина.

1.1 Організаційний момент.

Перевірте, чи готове до проведення заняття

1.2 Інструктаж з техніки безпеки.

Техніка безпеки під час роботи з ножицями.

1. Зберігайте ножиці у вказаному місці у певному положенні.

2. Не працюйте з тупими ножицями та з ослабленим шарнірним кріпленням.

3. Не тримайте ножиці лезом догори.

4. Не залишайте ножиці з відкритими лезами.

5. Під час роботи утримуйте матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь леза.

6. Кладіть ножиці на стіл так, щоб вони не звисали за край столу.

7. Передавайте закриті ножиці кільцями вперед.

8. Не ріжте ножицями на ходу. Не підходьте до товариша під час роботи.

    Теоретична частина.

Повідомлення теми. Розмова.

Доброго дня хлопці! Сьогодні ми маємо незвичайне заняття. Воно пов'язане зі святом. У ніч з 31 грудня на 1 січня ми святкуватимемо найчарівніше та чудове свято Новий рік! А ви чекаєте на це свято? Звичайно, у всіх країнах світу це свято вважається особливим, бо в новорічну ніч загадують бажання та дарують один одному подарунки. Новий Рік – найвеселіше, яскраве та радісне свято, його люблять і дорослі, і діти.

Чуючи бій годинника, ми прислухаємося, як йде старий рік, із завмиранням серця чекаємо на новий рік. Ми всі віримо, що у новому році все складеться, рік буде вдалим та щасливим. З великим бажанням вибираємо подарунки близьким, готуємо смачні страви, прикрашаємо наш будинок та влаштовуємо свято для себе та своїх близьких.

І один із моментів підготовки – це оформлення та прикраса нашого будинку. Як ви, хлопці, прикрашаєте свої будинки?

Нехай удачу Вам подарує новий рік,
Складні вирішить завдання,
І успіх із собою принесе,
Щастя та любов на додачу!

Сьогодні ми з вами робитимемо ялинкові іграшки своїми руками. Хто знає, як з'явилася традиція прикрашати новорічну ялинку іграшками?

Про історію появи традиції прикрашати ялинки нам розповість Надя Третяк. Вона підготувала повідомлення на цю тему.

Раніше на Русі, лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочом із городу, який, звичайно ж, сріблили та золотили. Звичайно, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібним та золотим пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом. На ялинку вішали всякі смаколики-солодкості: цукерки, яблука, горіхи – у кожній країні своя новорічна прикраса. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке! А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не їли солодощі безладно, щодня, а отримували солодке на свято в кульці або розвішували на ялинці та отримували як приз.

Скляні ж прикраси з'явилися лише у 19 столітті у Німеччині. Якщо вірити одній легенді, це сталося випадково. Жив та був там майстер-склодув. І ось коли настав час вбирати ялинку, виявилося, що в нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видмухував зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, — і все це іскрилося, переливалося і виблискувало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія майстра виявилася настільки вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикраси почали робити з паперу, воску, вати, фольги. Прикраса інтер'єру до Нового року – дуже захоплюючий, але водночас відповідальний процес, і щоб зробити свято яскравим та незабутнім, готуватися до нього необхідно заздалегідь.

Отже, перші ялинкові прикраси були виключно їстівними. Ними стали яблука, мандарини, апельсини, морква, картопля, яйця, горіхи, вафлі, пряники, фігурний цукор та льодяники. Це не випадково. Кожен із них символізував щось важливе. Наприклад, яблуко втілювало рясний урожай, яйце – безперервне життя, горіхи – загадковість божественного провидіння, вафлі – святе благословення... Крім цього, до гілок ялинки прикріплювали часточки цитрусових, палички кориці та цукати. Всі ці смакоти з'їдали новорічної ночі, а обгортка залишалася висіти. За старих часів убраній таким чином ялинці приписували магічну здатність відганяти нечисту силу. А прикрашені яблуками хвойні гілки зміцнювали над порогом і біля вікон, щоб захистити сім'ю від чаклунства та залучити щастя.

Але є і суто російські особливості. Так, на Русі ялинкові іграшки робили ще з ганчірочок, соломи, льону, кольорових стрічок, колосків, кистей горобини. Часто виготовляли ляльок, про які у народі особливе уявлення. Лялька, зазвичай безлика і на вигляд нічим не примітна, була захистом від хвороб, бід і нечисті. Її так і називали: берегиня. До саморобних ляльок ставилися з акуратністю та повагою. Вірили, що від них залежить добробут, статки і навіть урожай.

На початку XX століття ялинки прикрашалися ватяними іграшками, паперовими гірляндами, фігурками з пап'є-маше та. Виробництво ялинкових іграшок у Росії було дуже незначним - у Петербурзі та Клину. Перше в Росії спеціалізоване скляне ялинкове виробництво відкрили під, у маєтку князя Меньшикова, на початку.

Ватні іграшки виконували зі скрученої пресованої бавовни, яку накручували на каркаси-скелетики у формі тварин і людей. Розфарбовані заготовки покривали крохмальним клейстером зі слюдою, через що вони ставали жорсткими і трохи блищали. Ці іграшки - фрукти та овочі, казкові персонажі та звірятка - поміщалися зазвичай на нижніх гілках ялинки - діти могли їх чіпати і навіть грати з ними. З пап'є-маше робили маски та іграшки за простою технологією: намочений папір приклеювали шарами на каркас, висохлі вироби розмальовували.

Скляні кулі в нашій країні теж були дорогим задоволенням: у минулому одна кулька коштувала, чи не як сучасний автомобіль. Тому в Росії навіть продавали спеціальні альбоми для створення саморобних іграшок, де за інструкціями вирізали та клеїли. До того ж тільки у нас виготовляли скляні бурульки.

У 1925 році святкування Нового року в Росії було заборонено та відновлено лише у 1935-му. Але Новий рік зробили радянським святом – відповідно змінилися і новорічні іграшки. Фігурки дітей, клоунів, балерин, птахів, тварин, фруктів та овочів, звичайно, залишилися. А замість ангелів з'явилися піонери, будьонівці, червоноармійці, жінки у червоних косинках. З'явилися іграшки-підвіски у формі зірки із серпом та молотом, кулі із зірками. Епоха повітроплавання позначилася на ялинках іграшками-дирижаблями з написом «СРСР», літачками, парашутами з крихітними парашутистами.

До середини XX століття асортимент ялинкових іграшок став дуже багатим, хоча робили їх із менш ефективних матеріалів, ніж сьогодні. Проте в них було вкладено багато фантазії. З посрібленого картону штампували різноманітних пташок та звірів.

3. Практична частина.

Нині ж ми з вами зробимо власні унікальні новорічні іграшки. Я вам розповім послідовність виконання завдання, а потім ви приступите до його виконання. Для цього ми знадобимо нашу презентацію, яку я вам підготувала.

Фізкультхвилинка (розминка для рук)

А тепер підготуємо руки до роботи, щоб наші пальчики були гнучкими та спритними їх треба розігріти. -стискаємо і розтискаємо кулачки; -стискаємо і розтискаємо пальці; -Растираємо долоні один об одного; -Руки стискаємо в кулачки і робимо ними кругові рухи; -Поплескаємо в долоні.

Новорічна кулька.

Найпоширеніші та універсальні іграшки на новий рік – це ялинкові кульки. Зробити їх своїми руками можна з будь-якого щільного паперу: кольорового картону, строкатих листівок або старих обкладинок журналів. Однотонні кульки додадуть єдиний стиль приміщенню, а різнокольорові – атмосферу веселощів та казкового чарівництва.

Для виготовленнякульки з паперу Вам знадобиться:


Потрібно намалювати 20 гуртків на папері, однакового розміру. У гуртки треба вписати рівносторонній трикутник! Для цього ми використовуватимемо вже готові шаблони. Тепер вирізаємо цей кружок з вписаним в нього рівностороннім трикутником, продавлюємо лінії трикутника, що вийшов, ножицями (щоб вони красиво і рівно згиналися).

Більше олівець та лінійка Вам не знадобляться. Тепер прийшла черга клею! Склеюємо заготовки, з'єднуючи попарно "вушка":


Більше олівець та лінійка Вам не знадобляться. Тепер настала чергаклею! Склеюємо заготовки, з'єднуючи попарно "вушка":


Спочатку склеюємо разом5 трикутників:


Окремо склеюємо аналогічно 4 трикутники, але перед тим, як приклеїти останній, п'ятий, вставляємопетельку для підвішування. Усередині повинен бути великий вузлик, прив'язана намистина, гудзик або шматочок паперу (це потім заважатиме петельці вилізти назовні):



Приклеюємо п'ятий
трикутник, отримуємо готову верхню частинупаперової кулькиз петелькою для підвішування:

З тих, що залишилися10 елементів ми зробимо середину нашої незвичайної кульки. Склеюємо окремі фрагменти в смужку та замикаємо її в кільце. Нам залишилося лише зібрати кульку, склеївши воєдино верх, дно та серединку.

Верхню та нижню «кришечку» послідовно приклейте до основи.

Клеїмо, клеїмо, клеїмосвоїми руками, поки не отримаємо кульку. Залежно від вихідного радіуса кола залежать кінцеві розміри отриманого.новорічної кульки:

Якщо зробити таку кульку з прозорого міцного пружногопластика, то всередину можна вкласти щось для краси. Наприклад, скручену мішуру або навітьноворічний подарунок!
Кулькиможна зробитисвоїми рукамизі старих новорічних листівок або календарів можна розфарбувати акварельними або будь-якими іншими фарбами. Можна наклеїти на заготовки фольгу, покрити кульки лаком для волосся з блискітками.

4. Заключна частина.

Хлопці, чи всі закінчили роботу? Погляньмо, що в нас вийшло. (Демонстрація виготовлених сувенірів). Подивіться, які красиві та цікаві прикраси у вас вийшли. (Розглядаються та обговорюються всі роботи, виявляючи найакуратніші та зроблені зі смаком). Молодці хлопці! Усі впоралися із роботою. Вам самим сподобалися ваші вироби? Діти, ви добре попрацювали і змайстрували чудові прикраси для вашого будинку. Я думаю, що вашим близьким також сподобаються. А вам сподобалося наше заняття.Дякую всім хто брав участь у нашому занятті.Давайте приберемо інструменти і приведемо своє робоче місце до ладу. Наше заняття закінчено.

Дякую всім велике за участь.

Програмний зміст
1. Вчити прикрашати ялинкову іграшку, використовуючи елементи розпису: лінії, мазки, крапки, за допомогою нетрадиційної техніки малювання «тампонування», малювання ватними паличками. Розвивати вміння аналізувати та порівнювати, робити висновки.
2. Розвивати художньо – творчі здібності, естетичний смак, пізнавальний інтерес до традицій та звичаїв свого народу.
3. Виховувати вміння уважно вислуховувати вихователя, товаришів, аргументувати свою відповідь.
Попередня робота: виготовлення ялинкових іграшок із солоного тіста, розмова про ялинкові новорічні іграшки.
Устаткування.Для вихователя:проектор, мультимедійна дошка , ялинку, ялинкові іграшки, ілюстрації старовинних ялинкових іграшок, таблиці з елементами розпису, схеми розпису іграшок, відео «Склодуви», музика Jan A.P. Kaczmarek- Goodbye.
Для дітей:муляж ялинкової іграшки, акварельні фарби, штемпельна подушечка, тампони з прищіпками, пензлики, ватяні палички, вологі та сухі серветки, фартухи.

Хід заняття

1. Організаційний момент.
- Здрастуйте, гості дорогі! Ми раді гостям, як добрим звістям. Кожному знайдеться містечко, і добре слово.
- Я хочу вас запросити міні-музей, а в якій відгадайте.
Хоч не шишки, не голки,
А висять на гілках ялинки.
(Ялинкові іграшки)
2. Основна частина.
- Мабуть, це ялинкові іграшки! Як ви здогадались?
- Жодне новорічне свято не обходиться без ялинкових іграшок.
- Хто робить ялинкові іграшки? (майстри, художники, склодуви)
- Іграшки бувають різні. Давайте розглянемо їх у нашому міні-музеї.
Порівняння старовинної та сучасної ялинкової іграшки.
- Чим старовинні ялинкові іграшки відрізняються від сучасних? (Не такі яскраві, найчастіше старовинні іграшки зображували у вигляді тварин, людей)
- З яких матеріалів можуть бути зроблені ялинкові іграшки? (Скло, пінопласт, пластмаса, тканина, дерево)
- А коли не було цих матеріалів, чим могли прикрашати ялинку? (стрічки, ганчірочки, цукерки, горіхи, пряники, свічки, печиво тощо) (Показ фотографій на проекторі)
- Через кілька років майстри навчилися видувати різнокольорові іграшки зі скла. – Як називають цих майстрів? (Склодуви)
- Погляньмо, як склодуви виготовляють скляні іграшки? (Показ відео на мультимедійній дошці)
- Якою має бути ялинкова іграшка? (Ошатною, яскравою, красиво прикрашеною)
- Прикрашати ялинкову іграшку, ціле мистецтво! Я запрошую вас до мистецької майстерні, де ми станемо справжніми художниками з прикраси (розпису) іграшок. Заготівлі ялинкових іграшок ми зробили заздалегідь. (Діти одягають фартухи)
– Допоможуть нам в оформленні новорічних іграшок схеми.
1. Перше: покриваємо іграшку фарбою. Вибираємо колір із запропонованих. У вас на столі коробочки з губочкою просоченою гуашшю та за допомогою тампонів, наносимо фарбу. Техніка називається тампонування, від слова тампон. Скажімо хором! (Тампонування)
2. Друге: за допомогою пензлика, ватної палички та акварельних фарб, промальовуємо візерунки, елементи.
- Повторимо, ще раз по порядку, як ви прикрашатимете пряник. (Діти промовляють)
- А які ми правила маємо пам'ятати при роботі з пензлем? (Щоразу після нанесення фарби пензлик промивається. Пензлики не залишаємо у склянці з водою)
- На столах лежать вологі та сухі серветки, для чого вони вам можуть знадобитися? (Витерти руки або прибрати якісь недоліки під час малювання)
- Перш, ніж приступити до роботи, давайте розімнемо свої пальчики:
Ми ще не майстри,
Ми поки що вчимося.
(розтискання кулачків)
Якщо ми намагатимемося,
(з'єднання пальчиків з великого)
Багато чого навчимося.
(Руки стискаємо в замок, пальці піднімаємо вгору)
- А зараз стільчики посуньте ближче, спинки випряміть, стежте за поставою, приступимо до розпису ялинкової іграшки, я вам трохи допомагатиму. А для гарного настрою малюватимемо під музику. (Звучить музика Jan A.P. Kaczmarek – Goodbye)
Діти прикрашають іграшку.
3. Заключна частина.
- Діти, подивіться, які красиві, яскраві та ошатні вийшли у вас новорічні іграшки. Тепер візьміть їх, покладіть на серветки та підійдіть до мене.
- Молодці, ви чудові художники, виявили усі свої творчі вміння! А зараз давайте прикрасимо нашу ялинку! Вам подобається? Ялинка вийшла ошатна красуня! Я думаю, що такі дива своїми руками ви зможете робити до будь-яких свят вдома та в дитячому садку.

Обласна державна казенна освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат № 87 1 виду»

Конспект заняття з конструювання (з паперу)

у 3 «А» класі

Тема: «Новорічна іграшка».

Вихователь Павлова С.М.

м. Ульянівськ 2015

Мета заняття : Формування творчих та пізнавальних здібностей у практичній діяльності

Завдання:

Освіта:

Розширювати кругозір дітей, знайомити із традицією виготовлення іграшок для ялинки.

Повторіть правила безпеки під час прикраси ялинки.

Виховання:

Виховувати бажання та інтерес участі у підготовці до свят.

Корекції:

Розвивати комунікативні навички, удосконалювати лексичну сторону мови;

Розвивати творчі здібності учнів.

Соціалізації:

- За допомогою знайомства дітей із традиціями святкування Нового року готувати їх до входження до соціуму.

Попередня робота:

Читання художньої літератури на зимову тему. Розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням ялинки, ялинкові прикраси.

Словникова робота:

Іграшки, снігуронька, гірлянди, кулі, рибки, свічки, Дід Мороз.

Проборудування: Зразок роботи, дошки, шаблон, серветки, ножиці, пензлики, клей.

Хід уроку:

I. Оргмомент:

Одягніть навушники*.

- Встаньте .

- Привітайте .

- Як ви чуєте ?

- Я чую добре (погано) **.

- Андрій , Запитай у Оксани, як вона чує?

___________________

* Мова вихователя

** Мова вихованців

- Оксано, як ти чуєш?

– Я чую добре.

Запитай у Максима, який зараз місяць?

Андрію, допоможи (якщо не відповість Максим).

- Грудень.

Яка пора року Маша?

Оксана, Допоможи (якщо не відповість Маша)

- Зима.

Яка взимку погода?

- Холодна.

- Йде сніг.

– Діти одягаються тепло.

- Грають у сніжки.

Яке свято у дітлахів узимку?

Стукіт у двері. Заходить листоноша і віддає листа.

Діти, нам лист: «Дітям 3 «А» класу, школа-інтернат № 87 1 виду» Від кого ж воно? Давайте відкриємо і дізнаємося, що в ньому (роздруковую, дістаю аркуш паперу, читаю ):

«Здрастуйте, дорогі хлопці! Скоро Новий рік. Мій друг Сніговик привезе Вам пухнасту ялинку. Приготував я іграшки на ялинку, налетіла зла завірюха і розбила всі іграшки. Чим прикрасити ялинку? Хлопці, допоможіть зробити іграшки для ялинки. Дякую. Чекайте на Ялинку!».

Ваш Дід Мороз».

Яким буде свято?

- Новий рік!

- Хлопці, як ви вважаєте, зможемо допомогти Діду Морозу?

- Так.

- Якими іграшками можна прикрасити ялинку?

- намистами,

- гірляндами,

- зірками,

- рибками,

- хлопавками,

- будиночками.

- Прикрасити запаленими свічками ялинку можна?

– Ні. Не можна.

Що може трапитись?

- Пожежа.

- Правильно, не можна одягати ялинку свічками.

Який у нас черговий звук?

- звук "Р".

-АРА-ОРА-УРА-ІРА.

Подивіться та послухайте.

Андрію читай.

Оксано читай.

Максиме читай.

Маша читай.

Слова на літеру "Р".

Куля, рибка, мороз, гірлянда, Снігуронька.

Оксано читай.

Андрію читай.

Максиме читай.

Маша читай.

(В учнів лежать листочки зі складами та словами, ми читаємо разом та індивідуально.)

Молодці!

- Послухайте віршпро ялинку (вірш Е Олександрової. ):

Маленькій ялинці

Холодно взимку

З лісу ялинку

Взяли ми додому.

Намиста повісили

Встали в хоровод

Весело, весело,

Зустрінем

Новий рік!

Основна частина:

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що раніше в магазинах іграшок не було, новорічні іграшки робили самі з кольорового паперу.

Давайте і ми прикрасимо ялинку саморобними іграшками. Для цього нам потрібний папір: У кожного на столі лежить альбомний лист, де намальовані шаблони діда Мороза. Потрібно вирізати деталі та склеїти вийде іграшка діда Мороза.

Подивіться на зразок, ось іграшка Дід Мороз.

Подивіться уважно і скажіть:

Що лежить у вас на столі?

Учні : Дощечка, папір, ножиці, серветка, пензлик, клей.

- Маша, чого в тебе немає?

-Клея?

-Молодець, Маша, уважно подивилася.

- Маша, візьми клей.

- Дякую.

Як називаються предмети одним словом?

- обладнання.

Правильно. Обладнання, що допомагає у роботі.

З чого ми розпочинаємо роботу?

Уважно дивіться та скажіть:

Що у мене в руках?

- Папір з шаблонів.

Що вирізатимемо за шаблоном?

- Вирізаємо частини тіла.

– Які частини тіла?

-Називаємо всі разом частини тіла.

Правильно.

Чим вирізатимемо деталі?

Максим.

- Ножицями.

Як користуватися ножицями?

Марійка.

-Акуратно (уважно, обережно).

Молодець.

Перед роботою «Зігріємо ручки» вправу на кисті рук.

Подивіться, що у мене в руках?

- Папір із шаблонами.

Подивіться, що я робитиму?

Спочатку вирізаємо більшу частину – шубу.

Ви можете разом зі мною вирізати.

Що ми вирізаємо?

Максим

- Шубу.

Вирізали?

Можемо її склеювати.

Що склеюватимемо?

Марійка.

Шубу.

Що вирізатимемо зараз?

Андрію?

Вирізаємо обличчя та голову.

Молодець.

Склеюємо.

Що зараз робимо, Максиме?

Склеюємо.

Дивіться як я одягатиму голову на тулуб.

Максиме, що я роблю?

Одягаємо голову на тулуб.

Робимо.

Дивимося, що я робитиму?

Оксана: Що я роблю?

Вирізаємо праву та ліву руки.

Усі виконали.

Подивіться їсти маленька рукавиця і мішок із подарунками.

Вирізатимемо.

Подивіться, як я склеюватиму деталі.

У праву руку ми наклеїмо мішок з подарунками, а в ліву руку рукавичку.

Максиме, що будемо наклеювати в праву руку і ліву руку?

У праву руку наклеюємо мішок з подарунками, а в ліву рукавичку

Робимо.

Подивіться, що ми робимо?

Праву руку наклеюємо праворуч, а ліву з лівої.

Андрію, що ми будемо склеювати?

Праву руку справа боку, а ліву руку з лівого боку.

Молодець!

Усі деталі наклеїли?

Маша, все наклеїли.

Хто в нас вийшов?

Іграшка діда Мороза.

Вихователь : у процесі роботи підходжу до кожної дитини, якщо потрібна допомога, допомагаю.

Вихователь: Молодці, дуже гарні, вийшли іграшки.

Заключна частина:

Діти приносять роботи на перегляд (ставлять на стіл).

Вихователь: Хлопці, якими іграшками прикрашають ялинку?

Кому сподобалося робити ялинкові іграшки?

А кому було важко у роботі?

Молодці у всіх вийшли красиві новорічні іграшки. До свята залишилося кілька днів, наші іграшки висохнуть, а потім прикрасимо ялинку. Я думаю, іграшки будуть гарно виглядати на ялинці.

Стук у двері - іграшка ведмедик.

ВЕДМЕДИК: Здрастуйте, хлопці! Я від Діда Мороза прийшла довідатися, чи ви виконали його прохання.

Учні: Так.

ВЕДМЕДИК: Молодці, які гарні іграшки зробили на ялинку… радіє. За чудову роботу Дід Мороз дав вам шоколад.

Вихователь: Дякую велике тобі ВЕДМЕДИКА та Діду Морозу за шоколад.

ВЕДМЕДИК: До побачення, хлопці. Іде.

Вихователь: Заняття закінчено, зніміть навушники.

 
Статті потемі:
Мета духовно-морального виховання у ДОП
1 слайд 2 слайд Середній шкільний вік - це початок усвідомленого сприйняття світу, коли закладаються критерії добра і зла, порядності та брехливості, сміливості та боягузтво. Тому цей вік є одним з основних етапів виховання, в якому
Конспект заняття «Іграшки на новорічну ялинку
МЬБОУ ДО «Палац творчості дітей та молоді» Ленінського району м. Кемерово План – конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва «Ялинкові іграшки» Розробив: педагог додаткової освіти Карпицька Ольга Степанівна2017 План конспект
Як зробити скраб для обличчя в домашніх умовах - прості рецепти та поради косметолога Скраб обличчя в домашніх умовах
Регулярний догляд за шкірою має бути правильно підібраним та збалансованим, але зовсім не обов'язково дорогим. І якщо реклама, модні журнали та косметологи надміру пропонують кошти, що відповідають двом першим критеріям, то знайти в магазинах кач
Стінгазета на випускний Газета досвід дитячий садок своїми руками
Дорогі випускники! Пропонуємо до вашої уваги газету на випускний вечір або останній дзвінок. Газету доведеться зробити вам самостійно. Ми пропонуємо ідею та заготівлі. Вам знадобиться лист А1 (ватман), який послужить основою для газети. В архіві