Конспект заняття у молодшій групі чарівні крапельки. Організована освітня діяльність (комплексне ігрове заняття) «Крапелька» у молодшій групі

Олена Миколаївна Скаткова
«Крапелька-чарівниця». Конспект заняття з екології у другій молодшій групі«Крапелька в гостях у хлопців»

ДБОУ ЗОШ №227

« Крапелька-чарівниця»

Конспект заняття з екології

ВО ДРУГИЙ МОЛОДШОЇ ГРУПІ

« Крапелька в гостях у хлопців»

Упорядник:

Скаткова Олена Миколаївна

Тема: «Чарівна водяна крапелька»

Цілі: познайомити дітей із властивостями води: вода не має запаху та смаку. розвивати в дітей віком увагу, пам'ять; доставити дітям емоційне задоволення від спілкування один з одним та ігор з водою.

Матеріали: чашки з водою та соком, підноси, соломки, водяна. крапелька-іграшка.

Хід заняття.

(звучить мелодія – шум дощу)

- Діти, сядьте зручно і слухайте мене уважно! Приготуйте свої вушка, приготуйте свої очі! До вас сьогодні у гості прийшла водяна крапелька.

Крапелька. Доброго дня, хлопці.

Я водяна крапелька,

Я вам дуже потрібна,

Покапаю, покапаю -

Вийде вода.

А тепер ми разом із водяною крапелькоюзагадаємо вам цікаву загадку, а ви спробуйте її відгадати. І як тільки ви відгадаєте, відгадка з'явиться на столі.

Я і хмара, і туман,

І струмок, і океан,

І літаю, і біжу,

І скляною бути можу!

Вихователь: Правильно, хлопці, Це вода!

Вихователь. Діти, а давайте ми для нашої крапелькирозповімо потішку про воду, яку ми з вами знаємо

Водічка, водичка,

Умий моє личко,

Щоб очі блищали,

Щоб щічки червоніли,

Щоб сміявся рот,

Щоб кусався зубок!

Вихователь. Молодці, хлопці!

Крапелька. Як ви чудово розповідали потішку! А я вам теж приготувала сюрприз!

(На столі стоять склянки з водою, накриті серветкою)

Вихователь. Діти, А тепер давайте разом з вами дізнаємося, який запах у води, чи пахне вона, чим!

(Діти підходять до столу, і нюхають воду в стаканчиках)

Чим же пахне наша вода?

А спробуйте порівняти, понюхати воду, що стоїть на іншому столі.

(Діти нюхають воду, в яку додано ароматичне масло)

А тепер пахне вода?

Вихователь. Повертаємось до першого столу, і пробуємо ще раз, чи пахне наша вода

(Неодноразово намагатися нюхати, поки діти не переконаються в тому, що вода ні чим не пахне)

Вихователь. Ну, як ви думаєте, пахне наша вода?

Діти. Ні.

Правильно, хлопці, Ми з вами дізналися, що вода ні чим не пахне, вода не має запаху! Вода, яка стоїть на першому столі, не пахне, а вода, яка стоїть на другому столі, пахне, оскільки до неї додали іншу рідину.

Вихователь. Діти, я вам з крапелькоюпропоную трохи посуватися. Виходьте до мене, слухайте уважно мої слова та повторюйте за мною.

У понеділок я купався (зображаємо плавання)

А ось вівторок – малював. (Зображуємо малювання)

У середу довго вмивався, ( «миваємося»)

А у четвер у футбол грав. (біг на місці)

У п'ятницю я стрибав, бігав, (стрибаємо)

Дуже довго танцював. (кружляємо на місці)

А в суботу, неділю (бавовна в долоні)

Цілий день я відпочивав.

(діти сідають навпочіпки, руки під щоку-засинають)

Вихователь. Розумнички! Відмінно все виконували! А тепер водяна крапелька, пропонує, з'ясувати, а який смак у води! Чи має вода смак! Але щоб дізнатися про це, давайте спробуємо воду, яка стоїть у нас на столі.

(Діти п'ють воду за допомогою соломок)

Вихователь. А тепер скажіть мені, смачна вода?

Вихователь. Добре. А давайте порівняємо смак води із соком.

(Діти п'ють сік)

Вихователь. Смачний сік?

Вихователь. А тепер знову спробуємо на смак воду.

(Діти п'ють воду)

Вихователь. Скажіть, будь ласка, дітки, чи смак має вода?

Діти. Ні.

Вихователь. Молодці! Правильно, хлопці, вода не має смаку. А так само ми сьогодні разом із водяною крапелькою впізнали, Що вода не має і запаху!

Крапелька. Діти, ви молодці! А тепер мені час, треба поспішати на допомогу моїм рослинам, вони вже хочуть пити. Наступного разу ми вам розповімо про інші дивовижні властивості води. За те, що ви багато про мене тепер знаєте, я подарую вам ось ці іграшки (плаваючі) (Крапелькапропонує дітям пограти, а сама прощається та йде. Діти грають, зануривши іграшки у воду.)

Познайомити дітей із властивостями води (вода – це рідина, вона має вагу, несмачна, прозора). Звернути увагу дітей на значення води у нашому житті: для кого вона потрібна і для чого вона потрібна. Заохочувати розуміти мову дорослого та активно реагувати на неї. Підтримка прагнення дітей активно вступати у пізнавальне спілкування, висловлювати свою думку, робити прості висновки.

Розвивати пізнавальні здібності дітей у процесі спільної дослідницької діяльності, практичні досліди з водою; допитливість, мислення, мова, зорове та слухове сприйняття; формувати рухові навички. Виховувати дбайливе ставлення до води.

Ввести до активного словника дітей слова: рідина, важка, несмачна, прозора.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Заняття у другій молодшій групі

«Подорож із Крапелькою»

Програмний зміст. Познайомити дітей із властивостями води (вода – це рідина, вона має вагу, несмачна, прозора). Звернути увагу дітей на значення води у нашому житті: для кого вона потрібна і для чого вона потрібна. Заохочувати розуміти мову дорослого та активно реагувати на неї. Підтримка прагнення дітей активно вступати у пізнавальне спілкування, висловлювати свою думку, робити прості висновки.

Розвивати пізнавальні здібності дітей у процесі спільної дослідницької діяльності, практичних дослідів із водою; допитливість, мислення, мова, зорове та слухове сприйняття; формувати рухові навички. Виховувати дбайливе ставлення до води.

Ввести до активного словника дітей слова: рідина, важка, несмачна, прозора.

Попередня робота: Серія ігор - експериментів з ознайомлення з властивостями води

Читання художньої літератури(К.І.Чуковський «Мойдодир», «Федорине горе», С. Прокоф'єв «Про сіру хмарку», «Чарівний кошик», А. Барто «Дівчинка-чумаза», Словацька народна казка"В гостях у сонечка").

Заучування напам'ять поезій, пісеньок про воду.

Сюжетні ігри "Купання ляльки", "Приготуємо обід для ляльки", "Постираємо білизну для ляльки".

Методи та прийоми : ігровий (прихід ігрового персонажа), наочний (Презентація «Вода»), практичний (досліди), словесний (питання, коротка бесіда, художнє слово)

Матеріал. Крапелька - іграшка, дзвіночок, проектор, склянки по 2 на кожну дитину, кип'ячена вода, склянка з підфарбованою водою, кухлі з кип'яченою водою за кількістю дітей, серветки, велика серветка, склянка, цебра, ложечка, пляшка з водою, тарілочки.

Хід заняття.

(Звучить дзвіночок.)

В.: «Дзвіночки дзвенять,

Запросити вони хочуть,

Де хлопцям цікаво?

Ну а там де невідомо!

В. А ви, хлопці, хочете дізнатися, куди сьогодні нас дзвіночки запрошують? (Так)

В.: А запрошують вони вас у подорож. А ось куди, ви зараз дізнаєтесь. Заплющте очі і прислухайтеся.

(Звучить аудіозапис «Дурчання струмка».)

В.: Так, справді, ми почули, як хлюпається вода. Це дзюрчить струмок і сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до Царства Води. Але щоб ми не заблукали, я запросила Крапельку теж помандрувати разом з нами.

«Кап – крап крапелька – дощова шабелька

Ти швидше виходь,

Нас у дорозі проведи»

В.: Здається, я її чую!

«Закрийте швидко очі,

Потрапляємо в диво-казку.

(Діти заплющують очі. Звучить запис води. З'являється Крапелька)

В.: А ось і Крапелька. Давайте з нею привітаємось. Ця Крапелька багато бачила, багато цікавого знає про воду.

«Ви чули про воду?

Говорять, вона скрізь!

У калюжі, у морі, в океані

І у водопровідному крані…»

В. Як ви думаєте, звідки взялася наша Крапелька? (Відповіді дітей). Давайте подивимося, звідки вона до нас прийшла.

(Діти дивляться презентацію «Вода»)

В. Крапелька - це маленька частинка води. Скажіть, навіщо нам потрібна вода? (Відповіді дітей) А кому потрібна вода? (Відповіді дітей)

В. Правильно хлопці. Молодці. Ми не можемо прожити без води. Вода буває дуже різною. Вода – це річки, озера, моря. А ще вода необхідна всім, хто живе на нашій планеті Земля. Вона як чарівниця вміє перетворюватися на росу, лід, сніг, а може политися дощем.

В. Крапелька хоче з нами пограти. Станьте на ноги.

***Фізмінутка «Хмара»

Біленька хмара (Округлені руки перед собою)

Піднялося над дахом (Підняти руки над головою)

Спрямувалась хмара

Вище, вище, вище (Підтягнутися руками вгору; плавні похитування руками над головою з боку в бік)

Вітер ця хмара

Зачепив за кручу.

Перетворилася хмара на грозову хмару(Руками описати через сторони вниз велике коло і опустити їх; сісти). (2 рази)

В. Сподобалася вам грати з крапелькою? (Так)

В. Крапелька приготувала вам сюрприз.

(Діти проходять до столів, на яких стоять склянки з водою)

В. Давайте з'ясуємо, що таке вода?

В (Вихованець переливає воду з пляшки цебра, з цебра в кухоль, з кухля в склянку).Погляньте, що я роблю з водою? (Переливаю) Правильно, воду можна налити в щось: у склянку, у відро, у кухоль. Її можна вилити, перелити з одного судини до іншого. Вода тече. Давайте спробуємо перелити воду з однієї склянки до іншої.(Діти переливають воду). Ось ми з вами і з'ясували, що вода -це рідина. (Індивідуальні та хорові повторення)

А зараз візьміть в одну руку порожню склянку, а в іншу руку склянку з водою. Що можна сказати про склянку з водою? (Відповіді дітей). - Правильно, він важкий, а порожня склянка легка. Вода має вагу, вона тяжка.

- А тепер, я пропоную вам, хлопці, спробувати воду на смак. (Дітям пропонується кип'ячена вода). Яка вона? Гірка? Солона? Солодка? (Відповіді дітей).

В - Вода не має смаку,вона несмачна.

В. Хлопці, ви любите грати у хованки? А зараз Крапелька хоче пограти з вами у хованки. Спробуємо сховати у воді ложку. Ось у мене дві склянки з водою. Спробуйте знайти куди я сховаю ложечку. (З початком ложку опустити в чисту воду, потім у підфарбовану) Чому ви перший раз швидко побачили ложечку? (Бо вода чиста)

В. Так, у першій склянці вода була чиста, прозора.Прозора вода.

В. Крапельці дуже сподобалася наша подорож. Ви сьогодні були як справжні вчені, робили досліди, але ви напевно втомилися, давайте трішки відпочинемо і пограємо у гру «Крапелька та хмарка»

*** Гра «Крапелька та хмарка»

"Раз два три чотири п'ять

Починаю чаклувати,

Більше нема тут дітей,

Перетворилися на крапельки швидше!»

В.: Прийшла весна, засвітило яскраво сонечко, заспівали пташки, раптом набігла хмарка і пішов дощ.Полетіли крапельки на землю, пострибали, пограли. Зібралися вони разом і потекли веселими струмками (взявшись за руки парами утворюють струмки). Зустрілися струмки і стали великою річкою (з'єдналися одним ланцюжком). Пливуть крапельки великою річкою, мандрують. Текла -текла річка і потрапила у великий океан (діти перебудовуються в хоровод і рухаються по колу). Плавали-плавали в океані, а потім згадали, що мама хмаринка наказувала додому повернутись. А тут саме сонечко визирнуло. Стали крапельки легкими (крапки, що присіли, піднімаються, потім витягують руки вгору). Випарувалися вони під променями сонця, повернулися до мами хмарки.

В. Нашій Крапельці теж настав час повертатися до своєї мами – хмарки, їй дуже сподобалося з нами подорожувати. Крапелька обіцяє ще прийти до нас і приготує для нас нові сюрпризи. Давайте скажемо Крапельці досвіду.

(Звучить дзвіночок).

"Дзвіночки дзвенять

Нас покликати вони хочуть,

«Повертайтесь до дитячий садок,

Ігри зачекалися на хлопців!»

В. Ну ось і закінчилася наша подорож. Діти, з ким ми сьогодні подорожували? Що ми дізналися про воду?

(Вода – це рідина, вона несмачна, прозора, має вагу – важка)

В.: Хлопці, як ви вважаєте, воду треба берегти? (Так)

В.: А як ми з вами можемо берегти воду? (Закривати кран)

В.: Ну, що ж молодці хлопці, ви тепер багато знаєте про воду і я думаю берегтимете воду і вдома і в дитячому садку.


Інтегроване заняття
у другій молодшій групі «Подорож із Крапелькою»

Завдання:
- закріплювати знання дітей про пори року та сезонні зміни в природі;
- уточнити уявлення про кругообіг води в природі;
- уточнити ознаки води та її значення;
- розвивати поетичний слух (вірші, загадки про воду).
- розвивати образну мову з прикладу усного народного творчості- загадок (про воду);
- Розвивати тактильні відчуття дітей;
- закріпити знання дітей про воду, її властивості, про те, що вода на морозі перетворюється на лід, у теплі тане та стає водою;
- через ігри та досвіди навчити дітей визначати Фізичні властивостіводи;
- навчити дітей досліджувати рідкі та тверді тіла у різних їх станах;
- Навчити дітей робити самостійні висновки за результатами обстеження;
Попередня робота:
Вибір відповідного художнього матеріалу.
Створення картотеки віршів, дослідів та їх проведення.
Розгляд з дітьми науково-пізнавальних видань (мапи, схеми, ілюстрації, фотографії, плакати).
Розучування різних рухливих, пальчикових ігор.
Матеріали:
Ілюстрація «Кругообіг води в природі»
Гра-модель «Джерельце, струмок...»
Гра «На що схожі хмари?»
Гра «На що схожа вода?»
Рухлива гра «Море хвилюється»
Для дослідів: прозорі стаканчики, ситечки, тарілки, миски.
Картки з віршами та загадками.
Аудіозапис "Звуки води".
Хід
Розгляд картини «Весна прийшла»
Запитання: На цій картині, яку намалював художник, яка пора року? (Весна).
Як ви визнач, що тут пора року весна? (Тане сніг, з дахів звисають бурульки, з'явилися проталини.)
Так, ви маєте рацію хлопці, на картині весна, а навесні багато води. Одна з цих водяних крапельок у нас сьогодні в гостях.
Зараз я вас з нею познайомлю.
Вихователь показує дітям іграшку крапельку, і пропонує з нею привітатись.
Мене п'ють, мене ллють.
Усім потрібна я,
Хто я така?
Діти підставляють долоні, педагог капає з піпетки кожній дитині на руку крапельку води.
Тепер у кожного з вас на долоні своя крапелька. Давайте пограємо з нею.
Вихователь пропонує дітям подути на крапельку, покатати її по долоні.
Хлопці, скажіть, яка стала рука після того, як на ній посиділа крапелька? (Мокра)
Ось ми й познайомилися з крапелькою води.
Водічка, водичка,
Умий моє личко,
Щоб оченята блищали,
Щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся рот,
Щоб кусався зубок.
Вода-вода, навколо вода
І без неї нам нікуди.
Квіти полити,
І просто так її попити.
Ми відкриваємо кран із водою
І наливаємо у чайник свій.
Вода кипить, вода шипить,
І скоро чаєм почастує.
І у вашій групі вода є
Її крапель не порахувати. (Голубєва В.А.)
То навіщо ж вода потрібна? Ви знаєте? Імовірні відповіді дітей. (Плити по воді, для миття посуду, для прання білизни, для вмивання, для поливу рослин, для вгамування спраги, для приготування їжі.)
Правильно. Діти! Дуже цікаво! А у садку у нас є такі крапельки? Де вони? (Відповіді дітей.) Крапелька любить подорожувати світом. А ви хочете вирушити Крапелькою в подорож. Щоб вирушити в подорож, нам треба заспівати пісню Краплинки. (аудіо запис звук крапельки)
Кап-кап, кап-кап…. Ось усі ми перетворилися на крапельку.
Скільки нас крапельок? (Багато) Коли багато крапельок збираються, що виходить? (калюжа)
Рухлива гра «Кругообіг води в природі»
Станьте в коло, візьміться за руки. Уявіть собі, що ми з вами велика калюжа. Уважно слухайте та виконуйте рухи.
Калюжа може бути різної форми: овальної, круглої (зобразити, взявшись за руки). Ось нашу калюжу почало пригрівати сонечко. (Присісти). І почало нагрівати калюжу (вставати, піднімаючи руки вгору). Вода почала нагріватися і дрібні пари стали підніматися вгору, їм стало тепло і вони розлетілися в різні боки. (Діти, розбігаються по групі, руки тримають убік). Але летячи вгору, все вище і вище їм ставало холодно, крапельки стали з'єднуватися і з них утворюватися хмари. (З'єднуються в одну або кілька хмарочок) Краплинка накопичилося так багато, що хмари стали темними, важкими. Вони розірвалися та пролилися на землю дощем. (Як стояли у групах, так і присіли).

Дидактична гра «На що схожа хмара?»
Підбери картинку. Розгляньте хмари, відгадайте, на кого схожі, знайдіть потрібну картинкуі покладіть переконайтеся, що ви не помилилися.
Дощ, дощик, веселіше!
Капай, капай, не шкодуй!
Тільки нас не замочи!
Даремно у віконце не стукай.
Бризні в полі пущі
Стане трава густіша! (Шум дощу)
І знову на землі утворилася велика калюжа.
Біжу я як по драбинці,
По камінчиках ланка,
Здалеку за пісенькою
Дізнаєтесь мене.
(Струмок)
Струмок у лісі дзюрчить,
І по камінчиках стукає
Він біжить до великої річки,
Що тече недалеко. (Шум річки)
Крапельки, тримаючись один на одного, побігли в місці річкою.
(Шум моря) Чуєте шум. Куди це ми потрапили? (Відповіді дітей)
Гра «Море хвилюється раз»
Море хвилюється раз,
Море хвилюється два,
Море хвилюється три,
Морська фігура замри!
А вода в холоді на що перетворюється? (Лід)
Дослідницька робота "Вода не має форми".
Діти, підійдіть, будь ласка, до столів. Дітям розглядають кубики льоду. Якої форми цей шматочок льоду? (Визначити форму)
Чи змінить він свою форму, якщо ми опустимо його в склянку, миску, покладемо на стіл або на долоню? Ні, в будь-якому місці він залишається кубиком (доки не розтане). Візьміть до рук по одній крижинці. Поторкайте пальчиком крижинки і скажіть, які вони? (Тверді, холодні, гладкі, слизькі)
Що буде з льодом, якщо його довше потримати у кімнаті, у теплі? (Лід розтане.)
На що він перетвориться? (Лід перетвориться на воду.)
Чому це станеться? (Бо у групі тепло.)
Досвід можна доповнити такими спостереженнями: кубик льоду, що має форму, при таненні перетворюється на рідину і розтікається поверхнею блюдця. Запропонувати дітям знайти відповідь самостійно, переливаючи воду з одних судин до інших. Нехай хлопці наллють воду в тарілку, склянку (будь-які судини), на поверхню столу.
Коли крига розтанула, і перетворилася вода, що відбувається? (Вода приймає форму того предмета, в якому знаходиться. А на рівному місці розповзається калюжкою.) (Вихованець при необхідності допомагає дітям відповісти).
Чи є форма у води? (Відповіді дітей)
Висновок: Отже, вода не має форми, набуває форми тієї судини, в яку налита, тобто може легко змінювати форму.
Давайте попрощаємось із крапелькою, приходь крапелька до нас ще в гості ми тобі дуже раді.

Підсумок: Діти, сподобалося вам подорожувати з крапелькою. Що цікавого ви сьогодні дізналися про воду? Що сподобалось?


Муніципальне дошкільне освітня установа«Дитячий садок загальнорозвиваючого виду «Сонечко» м.Буїнська Республіки Татарстан»
Конспект відкритого заняттяз англійської мови на тему:

Склала:
Вчитель англійської мови
1 кваліфікаційної категорії
Маляшова Р.З.
2011 р
Тема: «ЗНАЙОМСТВО. ІГРАШКИ.» Виховні, освітні та розвиваючі завдання: 1. Розширення світогляду дітей, виховання інтересу до іноземної мови.
2.Научить виконувати необхідні дії, розвивати спостережливість.
3.Научить розуміти іноземну мову. Цілі: 1.Повторення вивченої лексики та мовних зразків. 2.Развитие навичок діалогічного мовлення як гри та інсценування.
3.Развитие навичок монологічного мовлення як описи іграшки.
4.Повторення пісеньок на англійською. Форма навчання: групова, індивідуальна. Іграшки, музичний центр, диски, касети.

ХІД ЗАНЯТТЯ
1.ПРИВІТНІСТЬ.
У.Good morning, children!
Д.Good morning, good morning, good morning to you!
Good morning, good morning we are glad to see you.
У.How are you?
Д.Fine, thank”s.
У. ставить різні питання: What is your name? What is your surname? Are you fine? Are you OK?
Д. My name is…. My surname is … I'm fine! I'm OK!
2. Актуалізація колишніх знань.
*Повторення кольорів
Вчитель вказує на пірамідку, діти спочатку називають кольори хором
потім по одному.
У.What colour is it? Д. It’s white,blue …..
*Як англійською називаються ці іграшки?
У. вказує на іграшки, діти називають їх англійською: a ball, a doll, car, flag, mose, cat, a dog, bear, hare, a fox ...….
У. ставить запитання What is this? Д. відповідають: This is a ball. This is a doll…….
*Фізкультхвилина.
Викликається 1 учень, який проводить заняття. Діти хором промовляють та виконують команди, рахунок. Потім виконують пісеньку Are you sleeping?
*Гра «Кішки-Мишки».
У. пропонує проінсценувати діалог «Кішки-Мишки» англійською мовою.
Hello, Little Mouse!
Hello, Little Cat!
Little Mouse, Little Mouse
Where is your house? Little Cat, Little Cat I have no flat ,I'm a poor mouse ,I have no house. Little Mouse, Little Mouse, cam in my house! Little Cat, Little Cat, Я не може, що ви, що мені! Bye, bye! *Опис улюбленої іграшки. Діти по черзі виходять та описують свою улюблену іграшку. This is a dog. The dog is big. The dog is white. I як my dog.
* Let's sing the song "Соbla". Діти виконують пісню англійською мовою. *Діалог-гра «У магазині». Діючі особи: продавець та покупець. П. Hello! What do you want?
Пок. Hello! Give me a car, please!
Пр. Here you are!
Good bye!
*Розповідь про себе.
I’m a girl.My name is Aliya. My surname is Diyarova.I'm 7 років тому.Я як грати, Я як виграти.
*Наприкінці уроку діти встають у коло та виконують з рухами англійську пісню «In&out».
*Підведення підсумків. The lesson is over, good bye!

Конспект ООД з елементами експериментування у другій молодшій групі "Привіт, Крапелька!".

Автор: Володіна Олена Олександрівна, вихователь.
Місце роботи: МБДОУ ЦРР дитячий садок № 10 м.Мценськ Орловської області.

Опис:матеріал буде цікавим для вихователів, педагогів додаткової освіти, для дітей молодшого дошкільного віку
Ціль:знайомство дітей із властивостями води.
Завдання:
-Познайомити дітей з властивостями води: прозорість, рідина, без запаху;
-розвивати допитливість, мислення, мовлення дітей;
-спонукати дітей взяти участь в експерименті
Обладнання:
стаканчики з водою, молоком, цикорієм, кухлі з водою, трубочки, мило, гуаш, кисті, картинки із зображенням струмка, моря, річки, дощу.

Хід ООД:

Вихователь з дітьми входять до групи та бачать хмарку.
Вихователь:Діти, хто це ховається за хмаркою? (Дощ).
Вихователь:Ану гість, до нас виходь,
Про себе, ти розкажи! (Вихованець бере в руки "Крапельку").


Крапелька:Я, Крапелька - дощ
З хмарки бешкетної.
Прийшла до вас веселитись!
Ви пограєте зі мною? (Так).
Вихователь: Тепер ми знаємо хто прийшов у гості? (Так, Крапелька дощу, води). Крапелька хоче з вами погратись!
Крапелька:Діти, руки виставляйте та зі мною пограйте!
Гра "Привітайся з Крапелькою".(Діти стоять у колі, передають один одному Крапельку та вітаються з нею: привіт, добрий день, привіт).



Крапелька:Які ви добрі, добрі діти! Я запрошую вас познайомитися з моєю "мамою" – водою.
(Діти сідають за столи).
Вихователь: Діти, подивіться, що крапелька приготувала для нас? (Стакани з водою, молоком).
Гра "Знайди іграшку".(Діти заплющують очі,Крапелька кладе кожному у склянку з водою маленький м'ячик. Відкривши очі, діти повинні назвати, де ховається іграшка. Те саме з молоком. Роблять висновок: вода-прозора).
Вихователь:Чому у воді ми відразу знайшли м'ячик, а в молоці ні? (вода – прозора).


Крапелька:Діти, а чи дізнаєтесь ви мене за запахом? Давайте спробуємо!
Гра "Вгадай по запаху".(Дітям пропонуємо спочатку понюхати цикорій, воду з відкритими очима. Потім запропонувати вгадати де вода із заплющеними очима).


(Роблять висновок: вода - не пахне).
Вихователь:Подивіться, діти, а в Крапельки є ніжки? (Ні). А як же Крапелька до нас прийшла? (Відповіді дітей). Давайте подивимося, як пересувається вода!
Досвід "Вода ллється".(Діти беруть кружки з водою і переливають її в склянки, спостерігаючи, як ллється, тече вода).


Фізкультхвилинка:Дощ кап, дощ кап (пальчиком стукають по долоні).
По руках, по ногах. (Зображую дощ капає на руки та ноги).
Дощу ми не боїмося! (Погрожують пальцем).
Стрибаємо і веселимось! (стрибають).
Крапелька:Тепер ви багато про мене знаєте.
Вихователь:Що ми з вами дізналися про воду? (Прозора, не пахне, ллється, тече, рідка).
Крапелька:Які ви молодці! За це я покажу вам чари.
Досвід "Забарвлення води".


Досвід "Мильні замки".



Вихователь:Ось яка чарівниця - Вода! (Крапелька прощається з хлопцями, спливає на хмаринці).
Вихователь:Діти, де ми можемо зустріти крапельку води? (У крані, у ванні, у хмаринці). Подивіться на картинки, де у природі ми можемо зустріти воду? (Виставляє картинки із зображенням річки, моря, струмка, озера)



 
Статті потемі:
Любовні фоторамки, фотоефект кохання, серця, фоторамки на день святого Валентина, фотофунія кохання
Коли серце переповнене любов'ю, то хочеться вилити свої почуття! Навіть якщо ви не вмієте писати вірші та складати музику – то вже поставити фото коханої в гарні та оригінальні рамки – напевно, зможете! Бажання прикрасити свої фотографії таким чином,
Компліменти гарній дівчині у віршах
Мила, прекрасна, ніжна, таємнича, дивовижна, чарівна, кумедна, щира, добра, чуйна, відкрита, промениста, чарівна, витончена, чарівна і сяюча. Можна вічно говорити про твою красу та багатство твоєї душі. Ти божественний
Компліменти дівчині не у віршах
Вічна проблема - гарна і тупа, чи розумна, але страшна... А я тут знайшов - розумна, весела, стильна, спортивна, блондинка і може будь-яку розмову підтримати... і в чому проблема? вона мужик?)) ...злісна як кобра, психічно неадекватна, а нещодавно заяв
Цікаві та незвичайні статуси про бабусь Статус про те, що стала бабусею внучки
Коли є бабуся, вона часом ближча, ніж батьки, бо з нею можна дозволити собі практично все. Онуки дуже люблять на канікули чи вихідні їздити до неї у гості. Цікаві та захоплюючі статуси про бабусь допоможуть повною мірою висловити своє н