Нод формування здорового способу життя " моє здоров'я - моє багатство " . Конспект заняття у старшій групі дитсадка на тему: ЗОЖ Конспекти занять для дітей старшої групи зож

Мета: формувати в дітей віком поняття про ЗОЖ

Завдання: Освітні – дати уявлення про складових ЗОЖ, значення фізичних вправ для організму людини. Розширювати уявлення про важливість для здоров'я гігієнічних процедур, руху, загартування, свіжого повітря, настрою. Закріплювати знання про користь вітамінів. Виховні – виховувати потребу бути здоровим, уважно ставитись до себе, один до одного. Виховувати потребу у вживанні в їжу овочів та фруктів, інших корисних продуктів. Розвиваючі – розвивати вміння дбати про своє здоров'я, пізнавальний інтерес.

Обладнання та матеріали – костюм Вітамінчика для вихователя, запис звуків поїзда, м'яч, три станції в країні Здоров'я, на мольбертах ілюстрації або фотографії із зображенням дітей, які займаються спортом, роблять зарядку, вмиваються, миють руки, чистять зуби, загартовуються, гуляють на свіжому повітрі, їдять фрукти, п'ють сік, посміхаються, із зображенням продуктів харчування. Пазли «Вітаміни А, В, С» із зображенням продуктів харчування, що містять ці вітаміни, кола жовтого паперуза кількістю дітей, кольорові олівці, вітаміни.

Хід заняття.

Лунає стукіт у двері. Входить Вітамінчик.

Здрастуйте, хлопці! Мене звуть Вітамінчик.

Діти вітаються з Вітамінчиком.

Вітамінчик: - Хлопці, що ми робимо, коли вітаємось?

Діти: - Бажаємо здоров'я.

Вітамінчик. - Давайте пограємо у гру?

(Комунікативна гра «Привіт!»)

Діти встають у коло, вітаються та передають один одному м'яч.

Вітамінчик - Хлопці, ви мені дуже сподобалися! Чи згодні вирушити у подорож? За морями, за лісами є чудова країна. Країною Здоров'я зветься вона. Жителі цієї країни ніколи не хворіють. Як ви вважаєте, що означає бути здоровими?

Діти - Не хворіти, бути сильним, міцним, не кашляти, не чхати, загартовуватися.

Вітамінчик - Вирушаємо в дорогу! На чому ми можемо вирушити у подорож?

Діти – Поїздом!

Вітамінчик - Поїхали!

(під звук поїзда діти переміщаються групою)

Вітамінчик - Ось і перша станція! Подивіться уважно, як вона може називатися?

Діти – Чистота. Чистота запорука здоровя.

Чим займаються діти? Чому для здоров'я важлива чистота?

Діти – Щоб змити мікроби.

Вітамінчик - Що для цього потрібно робити?

Діти – Вмиватися, мити руки, чистити зуби, підстригати нігті, мити підлогу та посуд.

Вітамінчик – А що роблять ці діти?

Діти – Вони гуляють на свіжому повітрі. Щоб бути здоровими, потрібне чисте та свіже повітря. Потрібно більше гуляти, провітрювати приміщення, спати з відкритою кватиркою.

Вітамінчик - Давайте і ми помиємось!

Масаж «Банька»

Терли, терли свинки один одному спинки. Мили вушка, п'ята. Відмивали щічки. Парилися віником, парилися березовим. Ух!

(Діти виконують рухи)

Вітамінчик - Ось ми й приїхали. Друга станція "Спортивна". Що роблять хлопці?

Діти – Зарядку. Хто займається зарядкою, той здоров'я набирається.

Вітамінчик - Хлопці, а навіщо роблять зарядку?

Діти – Щоб прокинутися, зарядитись бадьорістю.

Діти читають поезії.

Прожену залишки сну,

Ковдра убік!

Мені гімнастика потрібна.

Допомагає чудово!

Щоб нам не хворіти

І не застуджуватися,

Ми зарядкою з тобою

Будемо займатись!

Хто вранці робить зарядку будинку? А коли ми робимо гімнастику, фізичні вправи?

Діти - На фізкультурі після сну.

Вітамінчик - Що роблять ці діти?

Діти – Гартуються. Замолоду загартуєшся - на все століття прийдеш.

Вітамінчик - Для чого люди гартуються, як можна гартуватися?

Діти - Вмиватися холодною водою, холодний душ, миття ніг, полоскати горло холодною водою, купатися в річці.

Вітамінчик - А як ви гартуєтеся?

Діти - Ходимо босоніж.

Фізкультхвилинка «Зарядка».

Щодня вранці

Робимо зарядку.

Дуже подобається нам

Робити по порядку.

Весело крокувати,

Руки піднімати,

Присідати і вставати,

Стрибати та стрибати.

(Діти виконують рухи)

Станція Вітамінна.

Вітамінчик - Навіщо людині їжа?

Діти Людина харчується, щоб жити.

Вітамінчик - Чим корисні овочі та фрукти?

Діти – У них багато вітамінів та корисних речовин.

Діти читають поезії.

Пам'ятай істину просту

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або морквяний сік п'є!

Дуже важливо зранку

Їсти за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам

І не лише вранці.

Ніколи не сумую

І усмішка на обличчі,

Тому що приймаю

Вітаміни А, В, С.

Гра «Збери пазли». Пазли вказують, у яких продуктах є вітаміни А, В, С.

Вітамінчик – чим корисні вітаміни?

Діти – Вітамін А корисний для зору та зростання.

Вітамін В допомагає працювати серцю, робить міцними нерви.

Вітамін С зміцнює весь організм, захищає від хвороб.

Вітамінчик - Подивіться, що це? (Показує на смайлик). Чому він тут, у країні Здоров'я?

Діти – Гарний настрій – ще один секрет здоров'я.

Вітамінчик - Давайте намалюємо смайлики та подаруємо їх своїм друзям.

Підсумок заняття.

Вітамінчик – Діти, вам сподобалася подорож до країни Здоров'я? Що ви дізналися нового?

Діти - Кожен твердо повинен знати:

«Здоров'я треба зберігати! »

Потрібно частіше посміхатися

І на повітрі гуляти.

Потрібно правильно харчуватися,

Потрібно займатися спортом.

Руки мити перед їжею,

Зуби чистити, загартовуватися!

І завжди дружити із водою.

А на прощання, щоб ви про мене не забували, я хочу подарувати вам ці вітаміни! До побачення!


Конспект освітньої діяльності
в середній групі
«Подорож до країни Здоров'я»
Завдання: вчити дітей дбати про своє здоров'я; формувати уявлення дітей дошкільного вікупро здоров'я як одну з головних цінностей людського життя; виховувати у дітей навички та потреби здорового образужиття; розвивати пізнавальний інтерес, розумову активність, уяву.
Хід заняття:
Діти заходять, вітаються із гостями.
П: Що таке «здоровий»? - найкраще зі слів! Тому що «здоровий» - значить будь здоровий! Хлопці, а ви знаєте, що таке здоров'я? (Відповіді дітей).
Здоров'я – це коли ти веселий і все в тебе виходить. Здоров'я потрібне всім – і дітям, і дорослим, і навіть тваринам. А що робити, щоб бути здоровим? Потрібно хотіти та вміти дбати про здоров'я. Якщо не слідкувати за своїм здоров'ям, можна його втратити.
П: Хлопці, а ви любите подорожувати? А ви бували колись у країні Здоров'я? Сьогодні ми з вами вирушимо до країни Здоров'я. Ви готові? Сідайте у поїзд. В дорогу!
Звучить музика «Блакитний вагон», діти під музику рухаються гуртом. Вихователь перший вагончик – кермовий. "Чух-чух!"
З: Хлопці, що це на нашому шляху? (Квіткова галявина). Подивіться, що на ній росте? (Квіти). Це незвичайні квіти. Усе різного кольору. Підійдіть і візьміть квіточку такого кольору, щоб вона збіглася з вашим настроєм. У людей часто змінюється настрій? Як ви вважаєте чому? (Якщо в людини болить голова, або вона втомилася, у неї може бути поганий настрій; а якщо він здоровий, у нього все добре, то і настрій теж добрий).
П: Я рада, що ви все обрали яскраві квітизначить у вас гарний настрій. Давайте наші квіти подаруємо гостям, і у них теж буде гарний настрій! (дарують).
О: Ой, хлопці, на небі з'явилася хмаринка (показ сумної хмарки-хмарки). Вона з дощем і нам стало сумно. Зобразіть смуток. І раптом хмара посміхнулася, дощик скінчився, і нам стало весело. Посміхніться як хмаринка (діти посміхаються один одному та гостям).
П: Хлопці, а щоб бути бадьорими та веселими ми ранок починаємо з чого? (З зарядки). Навіщо ми робимо зарядку? (щоб бути здоровими, бадьорими, веселими).
Фізкультхвилинка:
Руки ставимо перед грудьми,
Розводити їх різко будемо
З поворотом – раз-два-три,
Не байдикуй, дивись! Руки перед грудьми, ривки руками.
Присідаємо – раз – два – раз,
Ніжки розімнемо зараз.
Сели-встали, сіли-встали
І трішечки втомилися. Присідання.
На ходьбу ми перейдемо,
Сядемо і перепочинемо. Прогулянка на місці.
Присіли.
Ми активно відпочиваємо
То встаємо, то присідаємо -
Раз два три чотири п'ять,
Ось як треба відпочивати. Присідання.
Головою тепер покрутимо -
Найкраще мозок працюватиме. Обертання головою.
Вертим тулубом бадьоро –
Це також славний відпочинок. Обертання тулубом.
П: Молодці, хлопці! Вирушаємо далі.
О: Ось і наступна зупинка. Тут щось лежить, побачимо. Що це? Показує на зубну щітку. Навіщо вона потрібна? А це що? Показує зубну пасту. А ви зубки вмієте чистити? Почистимо зубки.
Артикуляційна гімнастика "Чистимо зубки".
Котик Мурзік вранці встав посміхнутися.
Чистити зубки побіг. Відкрити рота.
Вправо-ліворуч, вправо-ліворуч
Чистимо зубки ми вміло. Кінцем язика з внутрішньої сторони «почистити».
Пополощемо ротик,
Як чистюля котик. "Пополоскати рот".

Які ви всі молодці, вмієте чистити зубки. Тепер поїхали далі.
Під музику діти рухаються далі групою до стільчиків.
О: Ось і наступна зупинка. Сідайте на стільчики.
На мольберті виставлені ілюстрації «веселого» та «сумного» зубів.
П: Подивіться на ілюстрацію. Що це? А чому він усміхається? Так, він веселий, бо здоровий. Вихователь показує ілюстрацію сумного зуба. А з цим зубом що сталося? Чому він такий сумний? (Він захворів). А від чого зубик може захворіти? (Через те, що його не чистять, їдять багато солодощів, не ходять до лікаря, гризуть горіхи та цукерки, колупають у зубах). Діти, для наших зубів корисна не всяка їжа. Зараз ми з вами пограємось.
Гра «Що корисно, а що шкідливо»
Я називатиму слова - продукти харчування. Якщо це корисно для зубів – плескайте у долоні, якщо шкідливо – тупотіть ногами. (Морква, буряк, капуста, огірок, помідор, яблуко, груша, чіпси, цукерки, шоколадки, гарячий чай, морозиво, молоко, сир). П: Молодці, ви все впоралися із завданням. Їдемо далі.
Під'їжджають до столу, на якому лежать фрукти та овочі.
В: Щоб бути здоровим, необхідно збалансоване харчування, тобто треба знати, які продукти корисні, а які є шкідливими для здоров'я. Свіжі фрукти та овочі можна вживати скільки хочеш, вони замінять найкращі вітаміни з аптеки.
Діти, а для чого потрібні вітаміни? (Щоб зміцнити наш організм, щоб здоров'я стало міцним).
Пам'ятай істину просту
Краще бачить тільки той,
Хто жує моркву сиру
Або сік чорничний п'є.
Дуже важливо зранку
Їсти за сніданком вівсянку.
Чорний хліб корисний нам,
І не лише вранці.
Від застуди та ангіни
Допомагають апельсини,
Ну а краще з'їсти лимон
Хоч і дуже кислий.
Гра «Цілком вірно!»
Вихователь зачитує чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисних речах, Діти всі разом кажуть: «Правильно, правильно, абсолютно вірно!» А якщо про те, що здоров'ю шкідливо, діти мовчать.
1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік,
І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.
2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке кохати
Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис.
3. Немає корисніших продуктів - смачних овочів та фруктів.
І Сергію та Ірині всім корисні вітаміни.
4. Наша Люба булки їла і страшенно погладшала.
Хоче в гості до нас прийти, та у двері не може проповзти.
П: Молодці, ви все впоралися із завданням. Їдемо далі.
П: Я бачу попереду незвичайне дерево. (На дереві висять гребінці, мило, рушник, носові хусточки). Ви зустрічали такі дерева? (Ні). Хлопці, а ви знаєте, щоб бути здоровим, потрібно не лише їсти вітаміни та бути сильним! Потрібно ще знати та виконувати правила особистої гігієни, щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. Про них я загадаю загадки, а відгадки ви шукатимете на цьому дереві.
1. Вислизає як живе.
Але не випущу його.
Білою піною пінитися,
Руки мити не лінується! (Мило)
П: Для чого потрібне мило? (щоб мити руки). Коли ми миємо руки? (Перед їжею, після прогулянки, після туалету, коли забруднили, після того, як погладили тварин. Адже на шерсті тварин дуже багато мікробів). Самамасаж «Умивалочка».
Треба нам треба помитися.
Де тут чиста водиця?
Кран відкриємо ш-ш-ш,
Руки моєму ш-ш-ш.
Ніс та щічки не забули і водичкою всі вмили. Труть руки один про одного.
Показують долоні.
Імітація відкривання крана.
Труть долоні один про одного.
Гладять ніс та щоки, а потім все обличчя.
2. Говорить доріжка -
Два вишиті кінці:
Помийся, хоч трохи,
Чорнило змий з обличчя!
Інакше ти опівдні забрудниш мене! (Рушник).
Для чого нам потрібний рушник? (щоб витиратися).
3. Ходжу-брожу не лісами.
А по вусах та волоссі.
А зуби у мене довші.
Чим у вовків та ведмедів. (Розрахунок).
Навіщо потрібна гребінець? (Щоб розчісувати волосся).
4. Ліг до кишені та варти
Реву, плаксу та бруднулю,
Їм утре потоки сліз,
Не забуде і про ніс. (Носовичок).
П: Хлопці, наша подорож добігла кінця! Ось який, виявляється, важкий шлях подолали ми з вами країною Здоров'я. Ми дізналися багато цікавого та корисного. Але ми побували не скрізь, тому ми ще подорожуватимемо цією чудовою країною.
А що ви хотіли б побажати нашим гостям? (Бути здоровими, красивими, веселими, не хворіти).
П: Не хворійте, не старійте.
Молодійте, гарнійте.
Нехай сонячне тепло тішить вас.
Занесе всі ваші негаразди та печалі!

Волкова Олена Валентинівна, вихователь ДОП№21, м. Альметьєвськ, РТ

Програмний зміст:

Закріпити знання дітей про раціональне харчування.

Закріпити дотримання дітьми правил харчування

Допомогти дітям зрозуміти, що здоров'я залежить від правильного харчування повинна бути не тільки смачною, а й корисною.

Познайомити дітей із поняттям «вітаміни», їх позначенням та користю для організму людини.

Матеріал:

Гуртки червоного та зеленого кольоруза кількістю дітей, мольберт, картинки продуктів, літери, що позначають вітаміни; лист, магніти.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Хлопці, я сьогодні запросила на заняття Хрюша з передачі «На добраніч, малюки». (Виховник підходить до вікна і на підвіконні замість Хрюші лежить записка: "Хлопці, вибачте, будь ласка. Не можу у вас з'явитися, у мене болить живіт".

А як ви думаєте, чому з ним трапилося таке лихо? (Відповіді дітей).

Звичайно, мені теж здається, що це неправильне харчування. Знаєте, що я пропоную? Ми з вами поговоримо про правильне харчування. Я запишу все на магнітофон, і цей запис ми надішлемо Хрюше, щоб він знав, яка їжа корисна.

ІІ. Розмова про вітаміни та корисні продукти.

Що ви любите їсти найбільше? (Відповіді дітей)

Навіщо ми їмо? (людина харчується, щоб жити). Їжа - як джерело енергії, необхідний діяльності людини, а й матеріал на шляху зростання та розвитку.

У чому різниця між смачною та здоровою їжею? (Відповіді дітей)

У продуктах є дуже важливі для здоров'я людини речовини вітаміни.

Навіщо вони потрібні? (Відповіді дітей)

Я вам хочу розповісти трохи про вітаміни. Вітаміни позначаються буквами А, В, З, Д. (виставляю літери на мольберт). Але читаються вони латиною. Коли ви підете в школу, ви навчитеся читати ці літери.

Вітамін А– дуже важливий для зору та зростання, а є він у моркві, вершковому маслі, помідорах, яйцях, петрушці (Виставляю малюнки продуктів).

Вітамін В- Допомагає працювати нашому серцю. Його можна знайти у молоці, м'ясі, хлібі.

Вітамін З- Зміцнює весь організм, захищає від застуди. Він є в апельсинах, лимонах, ягодах, капусті, цибулі.

Вітамін Д- робить наші руки та ноги міцними. Його багато у молоці, яйцях.

ІІІ. Фізкультхвилинка.

IV. Гра «Данет»

А щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватися правил харчування. Я вам зараз читатиму правила, і якщо ви згодні зі мною, то підніміть зелений кружок. Якщо ні – червоний.

  1. Перед їжею завжди мити руки з милом.
  2. Їсти треба будь-коли, навіть уночі.
  3. Потрібно їсти продукти, які корисні для здоров'я.
  4. Їсти треба швидко.
    Їсти треба повільно.
    А як?
  5. Їжу потрібно ковтати не жуючи.
  6. Полоскати рота після їжі шкідливо.

Ми з вами повторили правила харчування.

Навіщо вони потрібні? (щоб їжа добре засвоювалася і приносила користь).

V. Розмова про шкідливі продукти

Скажіть, будь ласка, чи всі продукти корисні? (Відповіді дітей)

Чим шкідливий торт? Лимонад? Так, ви маєте рацію, деякі продукти краще не вживати в їжу. А якщо дуже хочеться, тобто у дуже малих кількостях.

Я приготувала вам картинки шкідливих продуктів, але ненароком переплутала їх. Допоможіть мені, будь ласка, зібрати їх.

VI. Гра «Збери зображення».

Зображення продуктів розрізані кілька частин. Потрібно зібрати їх, назвати що вийшло та розповісти, чим вони шкідливі.

VI. Гра «Хто швидше наповнить кошик»

Зараз я хочу відправити вас до магазину за покупками. Ми розділимося на 3 команди. Одна команда купуватиме корисні продукти, друга продукти корисні, але які їдять щодня, і третя команда продукти не корисні.

Підвести підсумок гри.

VII. Підбиття підсумків заняття.

Що про їжу ми сьогодні дізналися? Що робить їжу корисною? Щоб корисні речовини засвоїлися, що потрібно дотримуватися?

Ми відправимо нашу касету Хрюше та побажаємо йому швидше одужувати.

Тема: Збережи своє здоров'я

Ціль:вчити самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати нескладні прийоми самооздоровлення, вміти надавати собі елементарну допомогу; прищеплювати любов до фізичних вправ, самомасажу

Хід заняття

Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про здоров'я. Хто бажає бути здоровим? (Я хочу!)

Хлопці, а ви знаєте, що кожна людина може сама собі зміцнити здоров'я? Недарма йдеться:

Я здоров'я збережу,

Сам собі я поможу.

Давайте вивчимо ці слова з вами. (Заучування)

А як ми зможемо самі собі допомогти, ми зараз поговоримо. (Сідають на килимок.)

Діти, хто може відповісти, що таке здоров'я? (Це сила, це краса, це розум, це коли все виходить.)

А як можна зміцнити своє здоров'я? (Займатися фізкультурою, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, загартовуватися.)

Як багато ви знаєте! Молодці! Це потрібно робити щодня. Давайте почнемо з самого ранку, (пальчикова гімнастика)

Утречко

Ранок настав, сонечко встало.

Гей, братику Федю, розбуди сусідів.

Вставай, велетню! Вставай, вказівка!

Вставай, середку! Вставай, сирітко

І крихта Митрошка! Привіт, долонько!

Усі прокинулися, потягнулись! Молодці! А тепер поспішимо на веселу зарядку, (ритмічна гімнастика)

Хлопці, після тренування спробуйте, чи міцнішими стали наші м'язи? (Діти перевіряють свої м'язи.)

Хлопці, а ви знаєте, сьогодні до нас у групу приходив Мойдодир. Він так хотів побачити вас і так шкода, що він вас не дочекався, у нього вранці дуже багато турбот. Але він залишив вам ось цей чудовий мішечок. Хочете подивитися, що там лежить? (У чудовому мішечку - туалетне мило, гребінець, Зубна паста, Зубна щітка)

Вихователь дістає по одному предмету, з'ясовує разом з дітьми, навіщо потрібен кожен предмет, говорить про необхідність дотримання гігієнічних процедур з метою зміцнення та загартовування організму.

Ой, який молодець Мойдодир! Давайте скажемо йому "Спасибі" за такі необхідні предмети.

Хлопці, подивіться, Мойдодир написав нам листа. Що він тут написав?

«Хлопці, якщо ви уважно огляньте свою групу, знайдете дуже цікавий малюнок...»

Діти шукають, знаходять плакат із зображеним зубом, діти розглядають.

Що ж тут намальовано? (Зуб.)

Хлопці, але чомусь він якийсь дивний. Одна половина зуба сумна, плаче, а інша – навпаки, весела, сміється. Що тут сталося? (Діти розповідають, які продукти руйнують зуби та яка зміцнюють їх, перераховують: цукерки, торт, шоколад, льодяники, морозиво, морква, ягоди, капуста, яблука тощо)

Хлопці, а які корисні продукти вам дають у дитячому садку? Давайте назвемо їх. (Відповіді дітей)

Ось скільки корисних продуктів ми отримуємо у дитячому садку! І основний продукт, який робить нас сильними, допомагає рости і розвиватися і без якого будь-яка страва здається несмачною, - це... (...хліб.) гарне прислів'япро хліб: «Хлібочок – від землі, а силушка – від хліба».

А ще зміцнює здоров'я загартування. Так шкода, що в нашій групі немає телевізора. У мене чудова плівка, я хотіла б вам показати фільм. А, можливо, і без телевізора якось розберемося. (Вихованець з дітьми розглядають намальовану «плівку», де зображені різні методи загартовування, розповідають про кожен кадр, згадують історії з особистого досвіду, де і як вони гартувалися, і т. д.)

Який корисний фільм ми переглянули! Усі запам'ятали? Не забувайте робити ці важливі процедури.

Усі, хто хоче бути здоровим,

Гартуйте ви зі мною.

Вранці біг і душ бадьорий,

Як для дорослих, справжній,

На ніч вікна відчиняти,

Свіжим повітрям дихати,

Ноги мити холодною водою.

І тоді мікроб голодний

Вас повік не здолає.

«Хочеш бути здоровим – прояви волю і терпіння».

«Міцним стати не можна миттєво - гартуйтеся поступово».

Правда, не завжди є можливість побігати по траві босоніж або викупатися у річці. Але є такий чудовий спосіб загартовування, який можна робити щодня. Згадаймо його. (Діти сідають на килим, роблять самомасаж)

Діти, ви сьогодні багато дізналися про здоров'я, і ​​я бачу на ваших обличчях посмішку. Адже посмішка - це запорука гарного настрою. Так ми даруємо один одному здоров'я та радість. А похмурий, зла людинаможе принести нам здоров'я? (Ні, звичайно ж ні!)

Тож давайте подаруємо один одному свої посмішки та гарний настрій.

Доброго вам усім здоров'я!

Назва:Здоров'я бажаю
Номінація:


ЗДОРОВ'Я БАЖАЮ

Ціль:

Налагодження емоційного контакту та співпраці вихователя з дітьми, розвиток активної мови дітей та їх пізнавальної діяльностіу процесі формування початкових уявлень про здоровий спосіб життя через спільну діяльністьдорослого та дитини.

Завдання:

1. Викликати у дітей бажання дбати про своє здоров'я. Узагальнити та закріпити елементарні знання та уявлення про збереження та зміцнення здоров'я.

2. Сприяти розвитку мови дітей: а) Словникова робота - збагачення та активізація словника за рахунок слів, що позначають частини тіла та особи, корисних та шкідливих продуктів. б) Розвиток зв'язного мовлення з допомогою використання у мовлення розгорнутих пропозицій, різних видівпропозицій.

3. Розвиток навчальних навичок: уміння слухати вихователя, відповідати на поставлене питання, розвиток уваги, мислення.

4. Розвивати в дітей віком здатність активного спілкування з дорослим, з інтересом відповідати його питання, спільно вирішувати проблемні ситуації. Викликати у дітей інтерес до здорового способу життя.

5.Отработать основні види рухів.

Попередня робота: розгадування загадок, розгляд ілюстрацій, бесіди

Обладнання: набір картинок з видами спорту (бокс, фігурне катання, лижний спорт, плавання тощо); модель годинника; набір картинок «Частини доби»; набір картинок "Так - не так" (корисні та шкідливі продукти).

Вихователь:- Хлопці, у нас сьогодні гості! Привітайте з ними. А тепер привітаємось один з одним. А знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали: "Здрастуйте!"- Це означає "Здоров'я бажаю".

- Діти, а що таке здоров'я?

Відповіді дітей:

Здоров'я- Це коли ми активні та веселі.

Здоров'я— це коли ми не хворіємо і завжди буваємо бадьорими.

Здоров'я— це коли ми граємо та радіємо життя.

Здоров'я— це коли ми маємо гарний настрій

Здоров'я- це коли ми бігаємо, танцюємо, гуляємо.

Вихователь:Правильно, хлопці. Багато хто з вас знає, що таке здоров'я.

- Здоров'я – це щастя! Це коли ти веселий, і все в тебе виходить. Здоров'я потрібне всім – і дітям, і дорослим, і навіть тваринам.

— Потрібно вміти дбати про здоров'я. Якщо не слідкувати за своїм здоров'ям, можна його втратити.

- Хлопці, а як зрозуміти цей вислів "Дбати про здоров'я?" (Відповіді дітей)
- Правильно! Це:

- Дотримуватися режиму дня.

- Стежити за чистотою свого тіла.

— Робити гімнастику, займатися фізкультурою, гартуванням, грати в рухливі ігри.

- Правильно харчуватися.
Вихователь:
— Здоров'я — це безцінний дар,
який при народженні тобі дано.

Його завжди оберігай,
і всіма способами зміцнюй.

— Сьогодні ми згадаємо всі способи, які допоможуть нам зберегти здоров'я.

- Я відкрию вам маленький секрет! Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків, ці промінчики живуть у кожній клітинці нашого організму.

Вихователь:Хлопці, подивіться на картинку та скажіть, що на ній зображено? (фото – дитина вмивається) (відповіді дітей)

Щоб жоден мікроб

Не потрапив випадково до рота,

Руки мити перед їдою

Потрібно милом та водою.

Вихователь:Навіщо миється дитина?

Діти:Щоб бути чистим.

Вихователь: Правильно ви сказали Значить, ПЕРШИЙ ПРОМІНЬ здоров'я називається - "чистота".

— Як ви вважаєте, чи пов'язані чистота і здоров'я? Чому кажуть: «Чистота – запорука здоров'я»?

Вихователь: - Давайте згадаємо правила чистоти.

Діти:

— Щоранку вмивайся;

- Увечері приймай ванну або душ перед сном;

- Зуби чисти вранці та ввечері;

- Стеж за чистотою нігтів;

- Не забувай стежити за чистотою вух - мій їх щодня;

— Стеж за чистотою носа, завжди май при собі носову хустку;

— Нижню білизну міняй кожен день;

- Обов'язково мої руки перед їжею та після кожного відвідування туалету;

— Пам'ятай, що гребінець, зубна щітка, рушник та мочалка – предмети особистої гігієни, вони мають бути у кожного свої.

Вихователь:Щоб поговорити про наступний спосіб, який допоможе нам зберегти здоров'я і дізнатися, як називається ДРУГИЙ ПРОМІНЬ нашого здоров'я, ми проведемо досвід:

- Загляньте всередину цієї трубочки. Що ви там бачите?

Діти:Нічого немає.

Вихователь:Зараз ми побачимо, хто там ховається. Один, два, три, невидимка, з трубочки біжи. (Опускаємо трубочку у воду і подуємо в неї, з трубочки біжать бульбашки).

Вихователь:Що за невидимка сидів у трубочці?

Діти:Це – повітря.

Вихователь:Вірно, діти. А для чого потрібне повітря?

Діти:Щоб дихати.

Вихователь:Давайте, діти, перевіримо, чи це так. Зараз ви постараєтеся глибоко вдихнути повітря і закрити рот і носа долонями (діти виконують завдання вихователя).

Вихователь: Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря? (судження дітей).

Вихователь:Вірно, діти. Це кожна клітина вашого організму збунтувалася і каже: "Пришліть, будь ласка, повітря, а то ми гинемо". Вдихання свіжого повітря протягом 15-20 хвилин надає бадьорості, що стимулює діє на кров, покращуючи її склад.

— А де ми можемо купувати свіже повітря? (Відповіді дітей)

— Правильно, гуляючи свіжим повітрям у парку, у лісі.

— А якщо у нас немає можливості вийти на свіже повітря, як ми можемо допомогти нашому організму, де ми ще можемо брати повітря? (Провітрити приміщення, зробити дихальні вправи.)

Вихователь: Багато ми знаємо, і робить дихальних вправ, ось подивіться на картинку і відгадайте, яка це дихальна вправа? (Відповіді дітей)

Дихальна вправа «Подий на сніжинку» - Поставити руку перед собою. Зробити вдих через ніс і тривалий видих через рот «подули на сніжинку» (Діти сідають на стільці).

— То як же називається ДРУГИЙ ПРОМІНЬ здоров'я?

Діти: Повітря. (Відкриваю другий промінчик здоров'я - повітря)

Вихователь:У нашому дитячому садку ми ще дбаємо про наші очі. Як ми це робимо?

Діти:Ми їх лікуємо, з нами займаються, грають у спеціальні ігри, робимо зорову гімнастику.

Вихователь:Як допомагає зорова гімнастика нашим очам?

Діти:Зорова гімнастика знімає зорове напруга.

Вихователь:Давайте зробимо зорову гімнастику «Дні тижня».

(Вихованець показує дітям модель годинника)

Вихователь: Що це? (модель годинника) Яке відношення годинник має до здоров'я, навіщо він нам потрібний? (Відповіді дітей)

— Так, ви маєте рацію, годинник нам потрібний для того, щоб орієнтуватися в часі, знати, коли треба прокинутися, щоб не запізнитися, коли гуляти, коли обідати, щоб дотримуватися режиму дня. А що таке режим дня? (відповіді дітей) Режим дня – це коли виконуються всі справи протягом дня.

Вихователь: — Режим дня допомагає бути дисциплінованими, добре та якісно виконувати всі свої справи.

Висновок такий: необхідно дотримуватися правильного режиму дня – спати, їсти, гуляти на вулиці, грати та займатися у певний час. Тоді організму легко працювати, і ти почуватимешся здоровим і бадьорим.

Вихователь: А тепер я хочу дізнатися, чи виконуєте ви режим дня І запропонувати вам гру "Коли це буває?" Вставайте у шеренгу. Я показуватиму картинки, а ви виконуватимуть рухи, якщо це відбувається вранці –

піднімаємо руки вгору, якщо вдень – руки убік, увечері – руки вниз, уночі – присідаємо.

- Молодці, хлопці! Впоралися.

— Отже, ТРЕТІЙ ПРОМІНЬ вашого здоров'я – це режим дня.

- ЧЕТВЕРТИЙ ПРОМІНЬ вашого здоров'я - фізичні вправи. (Показую модель сонця, відкриваю четвертий промінь сонця)

— Ранок кожної людини має починатися із зарядки. А навіщо ми її робимо? (Відповіді дітей)

Вихователь:— Правильно, щоби бути бадьорими. Але ранкову гімнастику ми вже робили, тому пропоную зробити веселу фізхвилинку. Фізмінутка «Звіробка»

— Ну що, ви стали бадьорими?

- Так. (Діти сідають) .

- Давайте згадаємо прислів'я про здоров'я:

Діти: «Щоб хворим не лежати, треба поважати спорт»,
"Хто зі спортом дружний - лікар тому не потрібен".

Вихователь:— Навіщо треба займатися спортом? (Щоб тренувати свої м'язи та бути сильними.)

Вихователь:- Згадайте, які види спорту ви знаєте? (відповіді дітей) Молодці, багато видів спорту ви назвали. А знаєте, що таке пантоміма? (Відповіді дітей: Це Мова жесту. Це коли без слів, за допомогою жестів, рухів, показуємо те, що хотіли сказати).

Вихователь:— Це колись те, що кажуть словами, показують рухами тіла. Давайте покажемо пантоміму "Ми спортсмени" (Діти вільно розміщуються по залі).

Я називаю вид спорту, а ви зображує дії (бокс, футбол, важка атлетика (штангіст), плавання, лижний спорт, фігурне катання).

Вихователь:Послухайте прислів'я: "Щоб здоровим залишатися, потрібно правильно харчуватися". Ви погоджуєтеся з цим? (Відповіді дітей). Навіщо людині їжа? Як ви вважаєте? (Відповіді дітей).

- А як ви розумієте вираз "правильно харчуватися"? (Відповіді дітей).

— У магазинах продають багато різних продуктів, якщо мама попросить вас сходити до магазину, чи зможете ви вибрати корисні продукти? Це ми зараз перевіримо! — Зараз ми пограємось у гру «Йдемо в магазин» і дізнаємося, чи можна вам довіряти домашнє господарство. Розділимося на дві команди. Перша команда вибиратиме корисні продукти, а друга — не корисні (діти обирають картинки та пояснюють свій вибір).
- Молодці! Впоралися.

— Зараз ми закріпимо знання та пограємося ще в одну гру «Корисні продукти». Я зачитую чотиривірш про продукти. Якщо вони корисні, ви всі разом кажете: «Правильно, правильно абсолютно вірно». Якщо про те, що здоров'ю шкідливо, ви мовчите.

Вставайте у коло.
1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік. І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.
2.Якщо хочеш струнким бути, треба солодке любити, їж цукерки, жуй ірис, буди стань, як кипарис.

3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте пораду, їжте фрукти, кашу з олією, рибу, мед та виноград.
4. Пийте діти молоко, будіть, здорові.
5. Знайте пані, панове: снікерс - найкраща їжа.

- Молодці! Ніхто не схибив. Я сподіваюся, що ви запам'ятали корисні продукти. Отже, як же називається П'ЯТИЙ ПРОМІНЬ здоров'я?

Діти: Корисна їжа!

Вихователь:Хлопці, ми сьогодні згадали, що необхідно робити, щоб зберегти здоров'я.

— Я впевнена, що зараз ви всі знаєте, наскільки важливо бути здоровим. Якщо ви виконуватимете все те, про що ми з вами сьогодні говорили, а це...

Діти:стежити за чистотою тіла, дихати свіжим повітрям, виконувати режим дня, виконувати фізкультурні вправи, їсти корисну їжу.

Вихователь:То будете такими, як це сонце — яскравими, світлими, веселими, задерикуватими, тобто здоровими.

Будьте здорові! Успіхів вам у всіх справах

Назва:
Номінація:Дитячий садок, Конспект занять, НОД, здоров'язбереження, Старша група

Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ «Струмок»
Місце розташування: місто Ноябрськ

 
Статті потемі:
Як зробити засіб для виведення плям у домашніх умовах
Сальні плями легко «посадити» на одяг і важко з нього вивести. Принаймні, звичайним пранням тут не обійтися. Виробники надають господиням багатий вибір засобів для виведення плям різної консистенції. Порошкові, рідкі, гелеподібні засоби для виведення плям
Роль сироватки у догляді шкіри
Молочна (сирова, кефірна) сироватка застосовується в косметології, народній медицині та дієтології. Вона є універсальним засобом, що благотворно впливає на організм і зовнішність людини. На основі сироватки виготовляються різні біологічні властивості.
Мінеральні олії в косметиці Що таке мінеральні олії
Світлана Румянцева Думка щодо мінеральної косметики розділилася на два табори. У першому присутні люди, які переконані у шкоді використання продуктів із нафти; у другому — люди спростовують міфи про «закупорку пір, алергії».
Бежеві тональні креми з натуральними відтінками Тональний крем рожевий беж
Крем відповідає всім пунктам, на обличчі виглядає дуже природно, шкіра не погіршилася. Матовість шкіри тривала близько 8 годин з моєю жирною шкірою. На обличчі періодично виникають сухі ділянки, він їх не наголосив. Для мене лідер зараз з