Серветкова аплікація у другій молодшій групі. Фотозвіт

Ганна Млинарчук

Заняття у 2 другій молодшій групіз аплікації на тему: « Цуценя»

Ціль заняття: розвивати уяву, творчість дітей; закріплювати знання про коло та познайомити з півколом; вчимо дітей правильно складати зображення з частин та наклеювати.

Матеріал для дітей: на кожну дитину для аплікації(2 кола коричневого кольору, 3 півкола коричневого кольору, 1 півколо іншого кольору, наприклад сірого) і підлогу альбомного листа, пензлик, клейонка, клей ПВА та серветка.

Заняття:

Хлопці, послухайте вірш:

У цуценя чотири лапи.

Вушка і смішний хвіст.

Він пухнастий і кудлатий.

І перехожих лиже у ніс.

(Ю. Склярова)

Про кого вірш? (Відповіді дітей: Про цуценя).

Діти, подивіться яку я незвичайну аплікацію зробила. (Аплікація цуценя) .

Ви, хлопці, хотіли зробити аплікація цуценя? (Відповіді дітей: Так).

Давайте розглянемо з частин складається: голова і тулуб складається з яких. геометричних фігурі якого кольору? (Відповіді дітей: із кіл коричневого кольору).

А вуха, хвостик у цуценя з чого? (Здебільшого діти мовчали).

Складаються із півколів. Подивіться я беру коло, згинаю навпіл, що виходить? (Відповіді дітей: Виходить півколо).

Ми, зараз, хлопці, зробимо як у мене аплікацію«Щінка».

Нам потрібно зробити пальчикову гімнастикущоб пальчики були у нас слухняні:

Стискаємо пальчики в паски і розтискаємо (одночасно робимо двома руками).

Пальчики побігли (Рух пальчиками двома руками).

Наші пальчики розім'ялися.

Діти, приступаємо до роботи. Беремо півколо сірого кольору, кладемо на свою клейонку білою стороною і наносимо клей пензликом. Пензлик тримаємо трьома пальчиками. Клей наносимо і по краях та серединку. Приклеюємо півколо на білий лист унизу. Використовуємо серветки, прибираємо зайвий клей. Показую хлопцям. Беремо коло коричневого кольору (туловище цуценя, кладемо на клейонку білою стороною. За допомогою пензлика, клей наносимо на коло. Беремо коло і приклеюємо до сірого півкола (Показую хлопцям). Беремо півколо коричневого кольору (хвіст цуценя). Кладемо на клейонку, змащуємо клеєм, прикладаємо півколо до кола (тулубу цуценя, використовуємо серветки. Показ дітям. Беремо коло коричневого кольору і два півкола коричневого кольору (заздалегідь приклеїла вушка-півкола до голови щеняти-кругу). Промазуємо клеєм і приклеюємо до тулуба, використовуємо серветки. Показую хлопцям. Коли роботи підсохли, намалювала мордочки щенятам. Аплікаціюробили перед Новим 2018 роком, хлопці подарували своїм батькам.

Спасибі за увагу.

Публікації на тему:

Інтегроване заняття з розвитку мови та аплікації у другій молодшій групі «Ведмедик на лісовій галявині»Хід заняття: Вихователь вносить до групи великого ведмедя. Ведмедик: - Привіт діти, ми з вами вже зустрічалися, пам'ятайте мене звуть Ведмедик.

Доброго дня колеги! У нашому дитячому садку пройшла тематичний тиждень"Чарівниця вода". Також ми знаємо, що поточний рікприсвячений темі екології.

Перспективне планування з аплікації у другій молодшій групіПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ ОСВІТНЯ ОБЛАСТЬ «ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ» (АПЛІКАЦІЯ) ВЕРЕСЕНЬ 2 тиждень Тема: Світлофор Матеріали:.

Заняття з аплікації з дітьми другої молодшої групи «Осінні килимки»Ціль: Закріпити досвід розміщення однорідних предметів по всій площині листа. Закріпити назву кольорів (червоний, жовтий, зелений). Формувати.

Програмний зміст: Продовжувати знайомити із геометричними формами: квадратом, трикутником. Закріплювати знання основних кольорів, розвивати.

Заняття з аплікації у другій молодшій групі «Прапорці для Ведмедика»Програмні завдання: Продовжувати вчити дітей створювати в аплікації зображення предмета прямокутної форми, що складається із двох частин; правильно.

Мета: створення святкового настрою, знайомство зі способом створення сніговика з ватних дисків. Завдання: вчити дітей створювати образ сніговика.

Діти віку молодшої групи дитячого садка- це природжені дослідники, які вивчають навколишній світза допомогою чуттєвого, емоційного сприйняття та набуття практичного досвіду. Надзвичайно важливо підтримувати природну допитливість та пізнавальну активністьдитини новими захоплюючими краєвидами образотворчої діяльності. Аплікація введе малюка у світ кольору та форми, познайомить з геометричними фігурами, дасть первинні навички моделювання, розвине уявлення про правила композиції.

Аплікація - це створення сюжетних або предметних композицій із прикріплених до основи (картон, дерево, тканина) фігурних елементів або візерунків, вирізаних з паперу, сухого листя, тканини, шкіри. Різнокольорова композиція може кріпитись шляхом приклеювання або пришивання. Такий вид творчого моделювання надає сприятливий вплив на розвиток дрібної моторики, образного та просторового мислення, сенсорного сприйняття та інтелектуальних здібностей дитини до синтезу та аналізу.

Особливості занять з аплікації для дошкільнят

Види аплікацій:

  • предметна - монозображення будь-якого об'єкта, наприклад, будинки, ракети, машини, казкового героя, людини і т.д.
  • сюжетна та пейзажна композиція - образотворча форма розповіді про якісь події;
  • декоративна - стилізована обробка за законами пропорційного розміщення деталей, декоративне перетворення реальних предметів як орнаменту з використанням яскравих колірних прикрас геометричної, рослинної форми, абстрактних фігур тварин, птахів, людини.

Масштабні композиції, що базуються на розгорнутому сюжеті та включають багато різноманітних деталей, як правило, створюються колективно. Підготовчий етап, під час якого готуються окремі деталі, наприклад, скочуються кульки зі шматочків серветок, проводиться в невеликих підгрупах по 2-3 особи, а потім діти разом складають сюжетну картинку на ватмані, приклеюючи підготовлені ними елементи, попутно розвиваючи здібності просторового мислення, а також навички узгоджених дій. При створенні аплікації діти спираються як на задану схему, так і на заздалегідь обумовлену умову або задум, а процес колективного моделювання закріплює прагнення до солідарності та взаємодопомоги. Важливо, щоб діти навчилися дотримуватись правильної послідовності роботи зі створення багатошарової композиції, тобто вихователь повинен пояснити, що спочатку потрібно підготувати фоновий малюнок, потім помістити деталі другого плану і тільки потім приклеїти фігури першого плану.

Колективна аплікація у молодших групах дитячого садка.

"Мій будинок" " Осіннє дерево» Аплікація «Літо» у долоньковій техніці «Букет квітів» «Овечки» із ватних кульок «Вогні вечірнього міста» «Рибки в акваріумі» «Курчата» із ватних кульок «Літній пейзаж» із паперових кульок
«Літо» «Курчата» в обривній техніці «Качка з каченятами»

Технічно аплікація складніший вид художньої діяльності, ніж малювання чи ліплення, оскільки рухові вмінняруки ще не дозволяють дитині активно і вільно користуватися ножицями, крім того, вона не володіє знаннями про форму та колір. Тому діти у цьому віці працюють здебільшого з готовими фігурами. Дитина 2-4 років здатна реалізувати в жанрі аплікації простий задум комбінації нескладних форм, його захоплює процес підготовки деталей, наприклад, коли він відриває шматочки від аркуша паперу або розміщує готові форми.

Значення аплікації

  • Інтелектуальний розвиток - збагачення пізнавального багажу поняттями про властивості та закономірності навколишнього світу, розширення знань про різноманітність форм, величин і колірних відтінків предметів, просторове розташування об'єктів за законами пропорційності. Крім того, формуються розумові операції порівняння, узагальнення, розвиваються абстрактне та логічне мислення, Удосконалюється образна, зв'язна мова.
  • Моральне виховання - заняття пробуджують почуття товариства, сприяють становленню таких вольових якостей характеру, як ініціативність, самоорганізація, зосередженість, цілеспрямованість, уміння долати труднощі.
  • Розвиток сенсорики - аплікація спирається на чуттєве сприйняття та стимулює пізнання властивостей та якостей предметів.
  • Художньо-естетичний розвиток – формування почуття смаку до образотворчої діяльності, завдяки чому розвивається сприйняття ритмічної гармонії кольору та форми, конструктивної цілісності та краси навколишнього світу.
  • Трудове виховання - розвиваються технічні навички ручних умінь, формуються працьовитість та побутова самостійність.

Завдання аплікації у молодшому дошкільному віці:

  • вивчення основних геометричних форм (квадрат, трикутник, коло) та кольорів (червоний, синій, жовтий, зелений);
  • знайомство з поняттями величини (великий, маленький) та кількості (рахунок до трьох, багато);
  • освоєння розумової операції порівняння (більше, менше, багато, мало);
  • розвиток композиційних навичок розташування плоских постатей на площині (у ряд, по краю, з'єднання частин предмета);
  • оволодіння вмінням наклеювання підготовлених вихователем деталей чи фігур.

Етапи розвитку навичок конструювання на площині

  • Для успішного виконання своїх перших робіт з аплікації дитині необхідно буде освоїти сам процес наклеювання, тобто навчитися правильно тримати кисть, акуратно набирати клей, змащувати деталі зі зворотного боку, не забувати класти кисть на спеціальне постачання, прикладати елементи правильною стороною, при цьому притримувати і притискати ганчірочкою. Сама техніка наклеювання сприймається дітьми як гра і повністю поглинає їхню увагу.
  • Творчий дебют малюка (перша молодша група) у жанрі аплікації буде пов'язаний із завданням щодо розміщення та наклеювання кількох заготовок, деталей, отриманих методом обривання або зім'ятих з паперу кульок на заготовлений шаблон або аркуш паперу у вільному, хаотичному порядку.
  • Розвиток навичок конструювання на площині для вихованців другої молодшої групи буде пов'язано з умінням розташовувати, а потім наклеювати кілька фігур у лінійному ряду на вузькій смужці паперу, спочатку круглих деталей одного кольору, оскільки йому буде простіше розмістити однаково симетричні формиу заданій горизонтальній площині.
  • Наступний етап - вдосконалення навичок створення аплікації передбачає включення у роботу кіл інших кольорів. Завдання ускладнюється, оскільки малюкові необхідно зрозуміти закономірності ритмічного розташування фігур у порядку чергування кольору, завдяки чому розвивається ще й логічне мислення. Пізніше відбувається ознайомлення з геометричною формою квадрата.
  • Основна складність, з якою зіткнуться діти у процесі створення композицій з використанням квадрата – це рівне розміщення цієї геометричної фігури на одній із сторін. Поступово ускладнюється і композиційне рішення - тепер потрібно навчитися розміщувати дрібніші елементи в кутку великого квадрата або декоративно прикрасити коло по краю, заповнення центру фігури поки що викликає утруднення.
  • Предметні композиції (грибок, будиночок, прапорець) компонуються з 2-3 елементів, близьких за формою до геометричних обрисів. Діти досить легко освоюють таке конструювання, оскільки добре знайоме, тому зрозумілий зміст образу прекрасно сприймається і викликає живий емоційний відгук при досягненні наочного результату власних зусиль. У такому конкретному завданні малюк набагато швидше помітить логіку розміщення елементів, ніж у абстрактних ритмічних закономірностях декоративного геометричного візерунка. Тому доцільніше перші завдання з аплікації, що є чергуванням елементів, прив'язувати до зрозумілого образу, наприклад, уявити як нанизування намистин на нитку, прикрасу тарілки, «вишивання» хусточки тощо.

Програмні завдання

Перша молодша група (2-3 роки)

  • дати початкові уявлення про інструменти та обладнання для аплікації: ножиці, клей, пензлик;
  • розвивати самостійність та ініціативність, бажання творчого творення художніх образів із паперу;
  • розвивати естетичне та емоційне сприйняття результатів своєї праці;
  • навчати різних прийомів роботи з папером (обривати, зминати, скочувати), а також способу прикріплення їх до основи (приклеювання);
  • вивчати приклеювати готові деталі (елементи одягу, фрукти, овочі) на шаблон (силует ляльки, банки, дерева) за зразком.

Друга молодша група (3-4 роки)

  • навчати розміщення геометричних фігур на вузькій смузі, квадраті, колі, трикутнику;
  • вчити складати із заготовок прості об'єкти (грибочок, будиночок, дерево, фрукти і т. д.) та знайомі сюжетні композиції (чайний сервіз, повітряні кульки, святкова гірляндаі т.д.);
  • вивчати технічним прийомам роботи з папером: правильно оперувати ножицями, розрізати вузькі смужки по лінії згину, потім ширші, намазувати паперові елементи клеєм, проходити пензликом по краю деталі;
  • навчати розуміння та дотримання правильної послідовності виконання завдання: спочатку викласти зображення на основі, потім по черзі приклеювати кожну деталь;
  • виховувати почуття кольору та форми.

Досягнення дітей до кінця навчання

  • створення зображення із готових елементів;
  • творче здійснення декоративного оздоблення образу на папері;
  • самостійний вибір колірного здійснення композиції;
  • прояв емоційної реакції при сприйнятті колективних або індивідуальних робіт;
  • акуратне використання матеріалів.

Технічні прийоми, що використовуються в роботі

  • Обривна техніка. Цей прийом чудово підходить для передачі ілюзії об'єму, мозаїчної декоративної фактури образу, що додає йому візуальної ефектності та яскравості (хутряна шубка, хмари, сніг, оперення птиці, пишні квіти тощо). Молодшому дошкільнику важко користуватися ножицями, тому його можна попросити просто розірвати. кольоровий папірна дрібні шматочки. Діти із захопленням виконують таке завдання, потім радісно скочують дрібні шматочки в невеликі кульки, потім на заздалегідь приготований шаблон наклеюють різнокольорові паперові грудочки, таким чином виходить оригінальна і досить симпатична об'ємна картина.
  • Аплікації з серветок - діти із задоволенням застосовують як яскраве та різнокольорове декоративна прикрасаабо самостійний матеріал для створення аплікацій. У роботі з ним можна обходитися без ножиць, обриваючи та скачуючи грудочки, з яких конструюється композиція. Такий прийом чудово розвиває дрібну моторику.
  • Квілінг - у буквальному перекладі з англійської означає перо птаха. Площинна або об'ємна композиція складається або доповнюється декоративними скрученими з кольорового паперу спіралеподібними деталями, які чудово передають фактуру оперення птиці. Одним з різновидів квілінгу є техніка торцювання, яка дозволяє досягти ефекту «пухнасті» деталей з паперу досить нехитрим і простим у виконанні способом, коли за допомогою палички паперовим квадратикам надається форма вирви.
  • Мозаїчне виконання аплікації. Основними деталями є фігурки геометричної форми (коло, прямокутник, квадрат, трикутник) різного розміру, що викладаються всередині намальованої схеми зображення.
  • Геометрична – маленьким діткам простіше освоїти конструювання з простих геометричних форм та навчитися складати фігурки предметів, тварин, дерев із комбінації трикутників, квадратів, прямокутників та кіл.
  • Долонькова - основою такої аплікації є силует обведеної олівцем долоні малюка. Невеликі зусилля та додаткові декоративні елементи, що прикрашають аплікацію, перетворять подібну просту заготівлю, наприклад, на казкову химерну птицю. Творчий підхід і спільна фантазія вихователя та дітей допоможуть скомпонувати різнокольорові відбитки долонь усіх дітей у великого яскравого метелика або чудову квітку, тоді така аплікація стане символічною емблемою групи.
  • Нетрадиційна - використовує незвичайні матеріали, наприклад, пластилін, вату, крупи, макаронні вироби, поролон, тканину, яєчну шкаралупу, нитки і т. д. Конструювання оригінальних композицій з незвичайних матеріалів розширює межі творчої фантазії, пробуджує смак до художньої імпровізації, розвиває та тренує ручні вміння, виявляє почуття форми, кольору.
  • Включення в композицію сухого рослини або листя (флористика). Прекрасний матеріал для доповнення фону. Такий вид роботи вимагає попереднього етапу підготовки, коли під час прогулянки разом із дітьми вихователь збирає необхідний природний матеріал.

Етапи та методичні прийоми проведення заняття

1. Підготовка до заняття (проводиться двічі на місяць по 15 хвилин).

Інформаційно-ознайомчий етап передбачає пробудження в дітей віком інтересу до зображуваному предмету, вивчення його форми та кольору. Необхідно підключити ігрові моменти, що стимулюють допитливість, позитивну емоційну реакцію та активність. Мотивуючими прийомами можуть бути поява іграшкового персонажа, опора на відомий казковий сюжет, демонстрація картинок, музична пауза, сюрпризний момент, знайомство з новими знаннями, особистий артистизм вихователя. Важливо розвивати вміння концентрувати увагу і бачити предмет, виробляти його чуттєвий (дотик та зір) аналіз.

2. Практичний етап включає пояснення та демонстрацію вихователем покрокового алгоритму викладання та приклеювання заготовок.

Робочий матеріал, насамперед деталі з кольорового паперу, яскравий і привабливий, тому розсіюватиме увагу дітей і заважатиме розумінню слів вихователя. Молодшим дошкільникамбажано роздавати готові елементи для наклеювання у закритих паперових пакетиках після пояснення завдання. Використання загальних заготовок у молодшій групі передчасно, оскільки діти ще цілком вільно орієнтуються в колірної гамита різноманітність форм елементів.

Під час показу послідовності дій педагог кілька разів чітко повторює назву кольору та форми, за необхідності підкреслює особливості фігури, потім просить дітей повторити свої слова. Зауважимо, що діти можуть виявляти свободу вибору кольору, підбираючи, наприклад, квадратики того кольору, який їм більше сподобався. Демонстрація необхідна засвоєння і закріплення нових технічних прийомів, тому вихователь повторює і водночас промовляє алгоритм дій до того часу, доки переконається у цьому, що всі зрозуміли і самостійно можуть виконувати необхідні операції. Пояснення відносяться, перш за все, до послідовності використання деталей та їх розташування на аркуші паперу. Детальний показ та коментування дій не потрібні у тому випадку, якщо діти вже знайомі з технікою виконання, тоді вихователем використовуються прийоми демонстрації зразка та нагадування основних моментів завдання. Дітям, які зазнають труднощів у роботі, вихователь допомагає індивідуально.

3. Самостійна робота дітей.

Після уважного прослуховування пояснень педагога діти мають заготовки на аркуші паперу (основі) відповідно до завдання. Вихователь контролює правильність виконання завдання і лише після цього на столах утворюється клей, тобто перед процесом прикріплення форм до основи. Надалі все необхідне обладнанняКрім заготовок, можна підготувати на робочих столах заздалегідь.

4. Аналіз та підбиття підсумків.

Заключний етап заняття проходить у формі виставки дитячих робіт, вихователь вчить із радістю сприймати свої та чужі успіхи, проводить аналіз, супроводжуючи його похвалою за старання та працьовитість, але з другої половини навчального року(друга молодша група) необхідно звертати увагу дітей на допущені помилки, орієнтувати їх виправлення.

Практичні завдання

Конспект заняття з аплікації на тему «Букет мімози» - колективна робота у першій молодшій групі

Мета: навчати різних прийомів роботи з папером (зминати, скочувати), а також способу прикріплення паперових грудочок до основи.

  • виховувати інтерес до заняття аплікацією;
  • познайомити вихованців із процесом виготовлення колективної аплікації;
  • розвивати вміння працювати у команді;
  • удосконалювати дрібну моторику та образне мислення;
  • розвивати увагу, пам'ять, мовлення;
  • закріплювати навички роботи з пензлем та клеєм;
  • розвивати естетичне та емоційне сприйняття результатів своєї праці та праці своїх товаришів.

Матеріал: ватман, фарби, жовті та блакитні серветки, інструменти та обладнання.

1. Організаційна частина: мотивуюча бесіда з дітьми про весняне жіноче свято та бажання здивувати та порадувати мам красивим та незвичайним подарунком, яким стане величезний букет квітів на папері

2. Практична частина: вихователь пояснює та показує техніку скочування з кольорових паперових квадратиків грудочок, з яких складатиметься композиція, нагадує та демонструє правильне поводження з пензлем, спосіб набору клею та намазування деталей.

Інструкція:


3. Самостійна робота дітей. Вихователь працює разом із дітьми, допомагає та підказує при необхідності.

4. Підбиття підсумків. Вихователь висловлює дітям похвалу за старання та разом із ними радіє створеній красі паперового букета.

Теми для занять з аплікації у першій молодшій групі

ТемаЗавдання
"Божа корівка"
(аплікація з використанням пластиліну)
Вчити дітей відривати від великого шматка маленькі грудочки пластиліну, катати їх між пальцями, акуратно приклеювати на готову форму.
"Цветик семицветик!"
(Колективна аплікація)
Створення колективної композиції із грудочок м'ятого паперу.
«Колобок покотився лісовою доріжкою»
(аплікація з елементами малювання)
Створення образу колобка з ватного диска та наклеювання на доріжку, намальовану фломастером; розвиток сприйняття; порівняння об'ємної формита площинного малюнка.
"Клаптикова ковдра"
(аплікація з фантиків)
Створення образу клаптевої ковдриз красивих фантиків: наклеювання фантиків на основу та складання колективної композиції з індивідуальних робіт; освоєння поняття «частина» та «ціле».
"Ваза з квітами"
(аплікація з макаронів селементами малювання, колективна композиція)
«Прапорці»
(аплікація, викладання готових форм)
Складання лінійної композиції з прапорців, що чергуються за кольором чи формою.
«Носить кульбаба жовтий сарафанчик…»
(обривна аплікація)
Створення виразних образів лучних кольорів (жовтих і білих кульбаб) у техніці відривної аплікації, розвиток дрібної моторики, синхронізація руху обох рук.
"Пора в космос" (об'ємна аплікація)Удосконалення навички ручної праці засобом скручування паперу в трубу, розвиток дрібної моторики пальців рук.
«Їжачок» (аплікація з ниток)Сприяти розвитку дрібної моторики рук. Закріплювати навички роботи із клеєм.
«Листя опадає» (аплікація з листя)Створення колективної роботи в жанрі флористики, наклеювання сухого листя на основу.
«Ялинкова іграшка» (аплікація з паперових грудочок)Удосконалення відривної техніки створення аплікації, розвиток навичок ручної праці.
"Сугроби" (аплікація накладна з використанням ватних дисків)Створення композиції шляхом наклеювання ватних дисків на основу.
«Скатертина для столу» (обривна аплікація)Створення образу декоративної скатертини зі шматочків кольорового паперу: наклеювання деталей на основу; закріплення поняття «частина» та «ціле».
«Бульбашки» (об'ємна аплікація з пластиліну)Розвивати вміння дітей відривати від великого шматка маленькі грудочки пластиліну, катати їх між пальцями, акуратно приклеювати на готову форму.
Сонечко» (колективна аплікація)Створення колективної аплікації у долоньковій техніці.
«Кульки» (об'ємна аплікація з використанням гудзиків)Розвиток дрібної моторики, синхронізація роботи обох рук, навчання вмінню розрізняти основні кольори (червоний, синій, жовтий, зелений). Матеріали: лист-основа з намальованими нитками для кульок, ґудзички різного кольорута форми.
Ускладнений варіант передбачає завдання суміщення нитки і кульки одного кольору.

Відео: заняття з аплікації «Прикрасимо сонечко» у першій молодшій групі

Аплікації, виконані вихованцями першої молодшої групи

Аплікація «Грибочок» в насипній техніці (гречка і рис) «Вантажівки» (наклеювання заготовок) Аплікація «Білочка» (наклеювання готового силуету) Аплікація з макаронів «Кошик з ягодами» Сніговик» з паперових кульок «Теремок» «Зайчик» з паперових кульок «Кошики з овочами та фруктами» «Дід мороз» з використанням вати «Кулька» в рваній техніці «Метелик» «Гори» в рваній техніці Дерева в рваній техніці «Бож » зі зім'ятого паперу «Ромашки» з насіння і пластиліну «Неваляшки» Аплікації з тополиного пуху « Повітряні кульки» з гудзиків «Дощик» з рваного паперу «Паровозик» «Чайний сервіз» з декоративним візерунком «Колобок котиться по доріжці» - аплікація зі зім'ятого паперу «Овочі на тарілці» «Баранчик» з вати « димковська іграшка» з декоративним візерунком «Прикрасимо ялинку іграшками» «Нарядні краватки» «Прапор Росії» з паперових кульок «Рукавички-невеликі» «Грибочок» з ниток «Ковдра з фантиків»

Варіанти практичних завдань у першій молодшій групі

«Осіннє дерево» - колективна аплікація із сухого кленового листя.

Інструкція:

На ватмані намалювати контури дерева, діти на малюванні можуть зафарбувати його фарбами. На занятті з аплікації кожна дитина змаже клеєм свій листочок і приклеїть на силует дерева.

«Квітка для мами» - листівка із серветок.

Матеріал: четверта частина картону, жовті та рожеві серветки, олівець, інструменти для аплікації.

  1. Вихователь розрізає серветки на маленькі квадратики.
  2. Діти скочують кульки зі шматочків серветок.
  3. Вихователь обводить простим олівцем шаблон квітки.
  4. Діти приклеюють рожеві грудочки на силует квітки.
  5. Серединку квітки заклеїти жовтими кульками. Потім діти приклеюють підготовлені вихователем стеблинок та листочків. Аплікація готова.

«Платочок з квіточками»

Матеріал: силуети квітів з червоної та жовтого паперу, аркуш паперу.

Інструкція: основу (стандартний лист) діти прикрашають квітами, приклеюючи силуети по одному.

Ось такі гарні хусточки вийшли.

«Грибочок» - колективна роботаіз зерен

Розвиваюча бесіда із загадками та віршами про ягоди, насіння яких будуть використовуватися в роботі (кавун та диня), про корисні та отруйні гриби.

Матеріал: лист кольорового паперу з контуром білого гриба, насіння кавуна та дині, вовняна нитка зеленого кольору, клей, пензлик.

Інструкція:


Відео: «Квітка для мами» (перша молодша група)

Практичні завдання для другої молодшої групи

Конспект заняття з аплікації «Квітка-семиквітка» (друга молодша група)

Мета: оволодіння технічними навичками приклеювання, розміщення та закріплення окремих елементів матеріалу композиції на фоні.

Розвиваючі:

  • Розвивати вміння розрізняти кольори.
  • Вчити розрізняти образи навколишньої дійсності та казкового світу фантазії.
  • За допомогою захоплюючого оповідання, читання віршів, оригінального музичного супроводу, демонстрації цікавих ілюстрацій на тему пробудити уяву, стимулювати творчу ініціативу дітей та запропонувати їм втілити образ чарівної квітки у формі аплікації, використовуючи яскраві деталі.

Освітні:

  • Продовжувати знайомство вихованців із мистецтвом виготовлення предметної аплікації.
  • Розвинути такі якості, як посидючість, уважність, уміння впевнено користуватися пензлем для клею, ретельно промазувати деталі та приклеювати, дотримуючись правильної послідовності дій.

Виховні:

  • Створити комфортну емоційну атмосферу, виховувати доброзичливість та бажання допомогти товаришам.
  • Формувати трепетне та дбайливе ставлення до природи, вчити помічати та цінувати красу та неповторність навколишнього світу.

Матеріали та обладнання: ілюстрації до книги В. Катаєва «Квітка-семиквітка», альбомний лист для основи, підготовлені елементи для аплікації (різнокольорові пелюстки), клей, кисть, ганчірка, клейонка, таця.

1. Вступна бесіда.

Вихователь запитує дітей про те, яка зараз пора року (весна) і просить відповісти на питання, пов'язані з ознаками весняного пробудження природи (сонечко світить, пташки прилітають, квіточки розпускаються тощо).

Є у світі чарівна квітка, Який живе у світі казки «Квітка-семицветик» і може виконати будь-яке бажання, варто тільки вимовити заклинання, відриваючи один з пелюсток.

Далі слідує невелика розповідь про добрій дівчинціДружині, в руках якої виявилася ця таємнича квітка і про те, як вона розпорядилася останньою пелюсткою, про її бажання, пов'язане з дружбою та прагненням врятувати свого нового друга від лиха.

Вихователь пропонує дітям сконструювати образ чудової квітки з різнокольорових паперових деталей.

Пальчикова гімнастика.

2. Практична частина.

Вихователь показує пелюстки і називає кольори, пояснює послідовність роботи та техніку приклеювання деталей (як правильно тримати кисть, проходити пензлем краю деталі, промокати ганчірочкою при прикріпленні до основи).

3. Робота дітей, у процесі якої вихователь нагадує послідовність приклеювання, хвалить і підбадьорює вихованців та допомагає дітям, яким ще важко впорається із завданням самостійно.

4. Підбиття підсумків.

Виставкова галерея для батьків та гостей гурту.

Хлопці, у нас вийшов чудовий букет, давайте порадіємо цій красі та подякуємо один одному. Діти розглядають роботи та радіють отриманому результату.

Теми для аплікації у другій молодшій групі

Тема та матеріалЗавдання
«Заготівлі на зиму» (овочі та фрукти)Дитина вчиться приклеювати заготовки (круги помітно діаметром 4-5 см і овали розміром 3х7 см червоного, зеленого, жовтого кольору) на основу, наслідуючи зразок.
Ігровий сюжет: допомогти мамі розкласти овочі або фрукти по банках, можна ускладнити завдання, запропонувавши зробити сортування за формою, кольором або принципом фрукти-овочі.
«Пірамідка», «Неваляшка»Розвиток сприйняття кольору та навичок послідовного розміщення фігур різного діаметра в логіці просторового мислення (велике коло - основа піраміди, що зменшуються - по черзі вишиковуються зверху).
Матеріал: половина стандартного листа, п'ять кіл різного кольору діаметром від 5 до 1 см.
Для «Неваляшки» відповідно два кола діаметром 6 і 4 см, два кола діаметром 2 см одного кольору та біле коло діаметром 3 см.
«Гусеничка»Зміст заняття: приклеїти послідовно в ряд, не накладаючи один на одного, на вузькій смужці однакові за розміром і кольором круги діаметром 2 см. Ігровий сюжет: на прогулянці поспостерігати з дітьми за рухами гусениці, а на занятті запропонувати сконструювати гусеничок-подружок.
"Циркова вистава"Навчання суміщенню контурів на основі (половина стандартного листа) та заготовок (кола різного розміру) за кольором. Мотиваційний момент: подивитися уривок циркової вистави у відеоформаті або відвідати цирк, показати іграшку (слоник, ведмедик), яка буде головним героєм сценарного задуму заняття.
«Ялинка», «Сніговик»Вчити дотримуватися пропорційності (від більшого до меншого) і розвивати просторове мислення (верх-низ).
Матеріали: четверта частина стандартного листа, трикутники із співвідношенням основи та висоти 6х2, 5х2,5, 4х2 см, кола синього та червоного кольору.
Підготовчий етап: на прогулянці розглянути живу ялинку, доторкнутися, понюхати, на занятті розповісти вірш, послухати пісеньку, скласти ялинку з геометричних елементів конструктора.
"Новорічна гірлянда"Розвиток навичок ритмічного чергування заготовок за формою та кольором.
Матеріал: половина стандартного листа (А4) з промальованим контуром нитки, на яку нанизуватимуться фігури (червоні та сині кола) для гірлянди.
«Подарунок для Віні-Пуху»
(килимок з геометричним орнаментом і бахромою)
Навчання вмінню чергувати кола та трикутники різного кольору по центру широкої основи (15х25 см) із підготовленими надрізами у вигляді бахроми завглибшки 3 см.
Ігровий епізод: Паць збирається на день народження до Віні-Пуху, і просить хлопців підготувати подарунок. Можна використовувати іграшки казкових персонажівдля драматизації, подивитися уривок мультика або розповісти уявний діалог між головними героями.
«Шарф для жирафу»Тренувати навички чергування геометричних фігур (круг та квадрат різного кольору або фігур одного кольору та різної форми) по краях основи. Сюжетна легенда: Мама-жирафа (показати іграшку чи картинку) турбується за здоров'я свого синочка, який вирушає у гості до знайомого пінгвіна на північний полюс. Щоб він не замерз, не застудився, залишався веселим і бадьорим і весело провів час у зимових забавах, катаючись на лижах і ковзанах, вона просить хлопців змайструвати для сина шарфик.
«Розписні тарілки»Прикраса основи декоративним візерунком з кіл різного кольору та діаметра, розташованими у певній ритмічній послідовності у вигляді мозаїки по краю та в центрі.
«Декоративна серветка» (хусточка)Оформлення серветки (основи) декоративним мозаїчним орнаментом із геометричних фігур, що розташовуються по периметру та в центрі.
«Шпаківня», «Будиночок»Вступна частина: розповісти про пташині будиночки, годівниці, показати фотографії, слайд-шоу.
Мета: вчити комбінувати з окремих частин, деталей (квадрат, трикутник, коло цілісний предмет (будиночок), слідувати при цьому правильної послідовності наклеювання, закріпити знання основних геометричних фігур.
Матеріали: половина стандартного листа із намальованим силуетом дерева, заготовки деталей, інструменти.
"Автобус", "Вагончик"Закріпити поняття геометричних фігур (квадрат та коло), тренувати навички розміщення та приклеювання деталей. Матеріал: четверта частина стандартного листа, великий квадрат 5х9 см, три маленькі квадрати 2х2 см, два кола діаметром 2 см.
Мотиваційні моменти: гра із машинками, демонстрація ілюстрацій, спостереження під час прогулянки.

Відео: НОД «Птахи прилетіли» (друга молодша група)

Аплікації, виконані вихованцями другої молодшої групи

«Зайчик» та «Ведмедик», виконані з геометричних форм «Колобок» Легковий автомобіль з приклеєними до готового силуету віконцями та колесами « золота рибка» з використанням макаронів Грибочки з кружечків «Ракета летить у космос» «Шпаківня» «Пірамідка» « Художня гімнастика» в геометричній техніці «Фігурне катання» «Ялинка» в геометричному стилі «Букет для мами» «Повітряні кулі»
«Курча» з серветок у техніці торцювання Крашанкиз серветок «Їжачок з яблучком» з ниток Ведмедик і котик Людина з геометричних фігур «Будиночок під снігом» Рибки з паперових розеток для печива «Курча» Квіткова композиція«Сніговик» з ватних кульок «Годинна вежа» «Курча» Вічний вогонь» «Магазин одягу» «Циркова вистава» «Заготівлі на зиму» «Фрукти на тарілочці» «Гусеничка» «Шапочка для ляльки» «Овочі в каструлі» «Кораблик» з геометричних фігур та кульок із серветок «Дерево» в рваній техніці «Пташка » в насипній техніці з крупи «Каченя» «Автобус» з накладними вікнами та колесами «Парусник» «Райдуга» в мозаїчній техніці «Квіточка з трикутників» «Ракета» з трикутників та квадратів «Зайчик з морквою» з вати «Сервіз» з геометричним візерунком «Платочок» з геометричним візерунком «Равлик» з гуртків «Світлофор» «Пішохідний перехід» з паперових кульок «Прапор Росії» зі смужок «Кульбаба» з серветки

Аплікація для дітей 2 молодшої групи «Друзі для Зайчика»

Програмні завдання

Освітні : закріплювати знання дітей про круглої форми, Розрізнення предметів за величиною; вивчати складати зображення з елементів, правильно їх розташовуючи.

Розвиваючі : розвивати уяву, мислення, дрібну моторику, вміння слухати дорослого

Виховні : виховувати інтерес до роботи з папером та клеєм; вправляти в акуратному наклеюванні; виховувати любов до тварин.

Матеріали

½ аркуша білого картону

кружечки різного діаметру сірого кольору

воскова крейда, олівці

клей ПВА, пензлі, серветки

іграшка заєць

Хід заняття

П: - Хлопці, привіт! Відгадайте загадку:

Комочок пуху, довге вухо,

Стрибає вправно, любить морквину! (Заєць)

- Правильно, це заєць! Подивіться, хлопці, який зайчик прийшов сьогодні до нас у гості (показує іграшку зайця). Зайці живуть у лісі, люблять стрибати по полянках один з одним. Тільки наш гість чомусь сумний. Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей). Зайчик, що трапилося?

З: - Всі мої друзі кудись розбіглися і мені нема з ким грати.

В: - Хлопці, давайте зараз ми перетворимося на зайчиків, пограємося із Зайчиком, а потім зробимо для нього друзів.

Фізмінутка

Зайчик
Ану, зайчика, поскачи, поскачи,
Лапкою, лапкою постучи, постучи.
Ти на траву впади, упади,
Полежи та відпочинь, відпочинь.
Відпочив, тепер вставай,
Стрибати знову починай!
Швидко до ялинки біжи
І скоріше назад скачи. (Діти стрибають на двох ногах, підібгавши руки до грудей, імітуючи рухи зайчиків. Потім присідають навпочіпки і відпочивають. Встають і знову стрибають. По команді педагога біжать швидко до «ялинки» (місце вибирає вихователь), а потім розбігаються по місцях і сідають на свої місця.)

- Молодці хлопці-зайчата, а тепер давайте зробимо наших зайчат.

Діти сидять за столами, перед ними стоять тарілочки із заготовками. Вихователь показує, як скласти кролика з паперу.

- Спочатку на лист картону білого кольору ми покладемо найбільше коло, це буде тулуб. А де буде голова? (Відповіді дітей). Правильно, гурток менший, голова, буде нагорі тулуба. Що ще є у зайця? Лапки та хвостик. Дві лапки будуть з обох боків і дві лапки внизу тулуба, а хвостик ми приклеїмо збоку внизу.

Вихователь допомагає дітям правильно розмістити деталі на аркуші, потім хлопці беруть кисті з клеєм та почергово наклеюють усі деталі. Педагог нагадує про акуратність при роботі з клеєм, приходить на допомогу дітям, які зазнають труднощів у роботі.

- Тепер можна взяти олівці і намалювати нашим зайцям очі, ніс, вуса. А ще внизу зелена трава (діти малюють).

- Хлопці, які ви молодці! Стільки друзів з'явилося у Зайчика! Бажаєте ще пограти?

Фізмінутка


Вийшов зайчик погуляти. (ходьба на місці)
Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)
Будемо із зайчиком ми грати. (Руками зображаємо над головою вуха зайця)
Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)
Любить зайчика поскакати. (стрибки на місці)
Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)
Хоче лапками стукати. (стукаємо долонями по колінах)
Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)
Будемо головою кивати. (Киваємо головою)
Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)
Всім пора нам відпочивати. (сідаємо навпочіпки)

- Ось і пограли! А тепер давайте розкладемо наших зайців на один великий стіл і всі разом помилуємося! Думаю, що тепер наш гість більше не сумуватиме. До побачення, Зайко!

З: - Дякую, хлопці, і до побачення!

Після відходу Зайчика вихователь з дітьми можуть ще розглянути аплікації, відзначити помилки («Подивися, у зайчика голова далеко від тулуба, треба було ближче приклеїти», «Лапки не на місці» тощо), акуратність і чистоту в роботі, або навпаки.

Програмний зміст:

Познайомити дітей зі світлофором, пояснити для чого він потрібний;

Вчити наклеювати кола на прямокутник, чергуючи їх послідовність (червоний, жовтий, зелений);

Пояснити, що означає кожен світло світлофора;

Вправляти у застосуванні правильних прийомів наклеювання;

Розрізняти і називати геометричну форму: коло та три основні кольори;

Розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику пальців рук, мовлення дитини та самостійність та акуратність у роботі, доводити почате до кінця;

Виховувати бажання допомагати всім, хто цього потребує і викликати позитивні емоції від заняття.

Матеріали до заняття:

Піднос із нарізаними колами: червоного, жовтого, зеленого кольорів;

Макет світлофора;

Прямокутник світлофора;

Кермо для гри;

Клей, кленка, ганчірочки, вологі серветки.

Попередня робота:

Розмова про правила дорожнього руху, розгляд ілюстрацій, « Дорожні знаки» Лото, рухливі ігри: «Автомобілі».

Хід заняття:

Вихователь: Дорогі хлопці, мені зателефонували Зайченята. У них трапилося лихо: Зламався світлофор.

А ви знаєте: Навіщо потрібен світлофор?

Діти: (Відповіді.)

Вихователь: Правильно ви сказали. Молодці.

Світлофор: потрібен для порядку на дорогах, щоб люди та машини дотримувалися правил дорожнього руху. У трьох основних кольори.

Це: Верхній червоний – шлях закритий, другий жовтий – увага, третій зелений – шлях відкритий. (Макет світлофора.)

Так ось хлопці, зайченята, кажуть, що не можуть перейти дорогу тому, що на дорозі зламався світлофор. А вдома на них чекає мама Зайчиха і дуже хвилюється за своїх малюків. Зайченята дуже хочуть додому. Допоможемо їм?

Діти: Давайте.

Вихователь: Подивіться уважно на світлофор, у нього основна частина - прямокутної форми, і на ньому розташовуються три основні сигнали. Які?

Діти: Червоний, жовтий та зелений.

Вихователь: Правильно. Які форми кольору світлофора?

Діти: Круглі.

Вихователь: Молодці! І це ви дуже добре знаєте. Зверніть увагу: у вас на столах лежать таці з готовими деталямисвітлофора-це три різнокольорові кола та прямокутник, сам світлофор, який ще не працює. А щоб він запрацював, необхідно розкласти кола у правильній послідовності.

Вихователь: Якого кольору перше коло? Діти: червоний.

Вихователь: Правильно. Якого кольору друге коло.

Діти: жовтий.

Вихователь: Молодці. Якого кольору третє коло:

Діти зелений.

Вихователь: Все правильно.

Фізкультхвилинка:

Для початку ми з тобою

Для початку ми з тобою

Крутимо лише головою. (Обертання головою.)

Корпусом обертаємо також.

Це ми, звісно, ​​зможемо. (Повороти вправо та вліво.)

А тепер ми присідаємо.

Ми чудово розуміємо -

Потрібно ноги зміцнювати,

Раз два три чотири п'ять. (Присідання.)

Ми з вами відпочили.

А зараз за справу. Ви повинні наклеїти на цей прямокутник кола світлофора, залишаючи між ними невеликі відстань. Берете червоне коло перевертаєте на клейонку кольоровою стороною вниз і намазуєте клей на все коло і після, знову перевертаєте і наклеюєте коло туди, звідки ви його взяли. Притискаєте, ганчіркою, наклеєний, коло і так само наклеюєте інші кола і притискаєте їх ганчіркою.

Що хлопці ви отримали?

Діти: світлофор.

Вихователь: Молодці хлопці та дівчата. Ви дуже допомогли зайчатам. І тепер їм не страшно переходитиме дорогу. Тому що ви полагодили світлофор. Світлофори у вас вийшли акуратні та правильні. Дякуємо вам за допомогу.

Наприкінці заняття запитує (узагальнює) на яке світло можна переходити вулицю, а на яке світло не можна. Заохочує дітей.

Наприкінці заняття пограти з дітьми у гру: «Автомобілі».

Конспект

Організованою освітньої діяльностіз аплікації у другій молодшій групі

Тема:«Сонечко променисте»

Вихователь

МДОУ Д/саду № 20 «Веснянки»

Г.А. Леонова

Завдання:

Продовжувати вчити дітей зображати «сонечко», що складається з кількох частин (коло та прямі лінії)

Познайомити дітей з новим способом - скачування грудочок

Удосконалювати вміння акуратно набирати клей на кисть, намазувати готові форми на клейонці, користуватися серветкою.

Розвивати естетичне сприйняття, самостійність.

Матеріали та обладнання: Зайчик, листи білого паперу, диск з музичним супроводом, розетки, пензлики, серветки, клейонки, (за кількістю дітей),

Хід заняття

1 частина.

В. – Хлопці до нас у гості прийшов Зайчик. Давайте привітаємось із ним.

Д. - Привіт, Зайчик

В. - Зайчик, а чому ти такий сумний

Зайчик каже, що він зробив картини для своїх друзів, але на картинах чогось не вистачає. Щоб дізнатися чого не вистачає, треба відгадати загадку.

Хлопці допоможемо відгадати загадку:

Ранок починає,

Промінцем зустрічає.

Світить до нас у віконці

Ласкаве...( Сонце)

В. Правильно, діти

Зайчик, діти відгадали загадку, тепер ти можеш закінчити свої картини.

Хлопці, він каже, що має багато друзів і картин теж багато, один він не встигне їх зробити. Допоможемо йому зробити сонечко на картинах.

2 частина

В. - Сідайте за столи допомагатимемо Зайчика.

Спочатку я вам покажу, як ми робитимемо сонечко.

У Вас на тарілочках лежать: коло, смужки та багато квадратиків жовтого паперу. Спочатку треба викласти сонечко на картині.

Якої форми сонечко (круглий).

Правильно кругле, Я візьму коло і покладу його у верхній частині картини (вище за дерево),

А що тепер треба розкласти? (Проміньки). Я розкладатиму смужки паперу по колу.

Щоб наше сонечко було яскравим та красивим, як це (показ зразка) його треба прикрасити. Як це зробити, я вас зараз навчу. На тарілочках у вас є квадратики. Ми їх сумніваємо та скачаємо в долоньках круговими рухамирук. Ось так.

Тепер я все акуратно приклеюватиму. Беру в руки коло, акуратно набираю клей на пензлик, намазую його на клейонці, прикладаю на своє місце і притискаю серветкою. Тепер точно так само приклеюватиму промінчики. Ось сонечко і готове, але воно зовсім не сяє. Що б сонечко засяяло, я приклею грудочки. Для цього намажу клеєм серединку сонечка, і прикладу туди наші грудочки - ось так, акуратно притисну долонькою, щоб вони краще приклеїлися. Ось таке гарне сонце в мене вийшло.

3 частина

Самостійна робота дітей.

Діти, кожному з вас треба приклеїти сонечки на картинки, які лежать на ваших столах. Спершу все викладіть, а потім акуратно приклейте. Починайте роботу.

Під час самостійної роботидітей надаю індивідуальну допомогу дітям

4 частина

Давайте покажемо наші картини Зайці (розглянути роботи дітей, уточнити, що робили, похвалити дітей)

Зайчику, тобі сподобалися наші сонечки на картинках?

Зайчик каже, що йому дуже сподобалися роботи наших дітей. Він запрошує нас потанцювати. (звучить музика, діти танцюють).

Як добре ми повеселилися, давайте тепер попрощаємось із Зайчиком.

 
Статті потемі:
Майстер-клас «Перетворення прищіпки Вироби із пластикових прищіпок своїми руками
Хтось любить нові технології та шукає нові матеріали для створення шедеврів. Мені ж більше подобається те, що з підручних засобів, з непотрібного непрямого матеріалу можна створити дивовижні речі або застосувати їх для декору. Ось, наприклад, прищіпки. Ви пос
Вироби з листя дерев своїми руками
Осінь – чудова пора для рукоділля. Природні матеріали батьки можуть збирати разом з дітьми, щоб потім легко зробити аплікацію в дитячому садку або школі. Осіннє листя при правильній заготівлі дуже зручне в роботі. З них можна створювати прос
Маленькі серветки гачком: нескладне в'язання для початківців
Усім Здрастуйте! Знову у мене для вас улюблена тема – в'язання гачком: серветки прості, я сказала б найпростіші! Я зробила невелику добірку схем маленьких круглих серветок, краса яких і полягає в їхній простоті, мені здається. І ці схеми знадобляться
В'язаний дракончик беззубик Беззубик гачком опис
Дуже вже він милий! Переклад не знайшла, відтворила як змогла В'яжемо стовпчиками без накиду, якщо не вказано інше. Пряжа Семенівська "Суфле" чорна 292м/100г, гачок 2,5ммТіло: кільце амігурумі, 6п - 12п - 18п - 24п - 30п - 36п в'яжемо по колу 6 рядів. 7-